Kolejne zarybienia w powiecie Stargardzkim

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


No i nastała nam jaśnie panująca jesień i co z tym związane rozpoczął się okres zarybień. Okręg PZW Szczecin zarybiał wody materiałem z ośrodka hodowlano-zarybieniowego w Goleniowie. Do naszych wód w ostatnim czasie - pomny doświadczenia z zeszłego roku kiedy to hurtem wyławiano ryby zaraz po zarybieniu-nie podam terminu ani nazwy wód jakie zostały zasilone-dane te znajdziecie na materiałach prezentowanych na walnym zebraniu koła. Niemniej jednak zarybiliśmy nasze wody szczupakiem o długości 25-35 cm więc o 100 procentowym stopniu przeżywalności, którego do wód poszło ok. 70 szt. oraz karpiem kroczkiem (ok. 60-80 dkg każdy) w ilości 300 kg.
Podziękowania dla pracowników ośrodka hodowlano-zarybieniowego w Goleniowie za poświęcony czas i zaangażowanie jak również przedstawicieli Koła Kolejarz i SSR powiatu Stargardzkiego za pomoc i opiekę nad wodami.

 


4.5
Oceń
(8 głosów)

 

Kolejne zarybienia w powiecie Stargardzkim - opinie i komentarze

amand amand
0
Kurcze szkoda że to nie u nas w Mazowieckim. Jak tak dalej pójdzie to przeprowadzę się do Starogardzkiego. Popieram takie akcje w stu procentach i dobże że onich się pisze publicznie. Ocena za wpis ****** (2014-11-30 12:29)

skomentuj ten artykuł