Kolejny sukces w walce z klusownikami

/ 20 komentarzy / 2 zdjęć
  • konto usunięte
Witam Kolegów po kiju.Z nieklamaną radościa spieszę z wiadomościa o kolejny i to ogromnym sukcesie w walce z kłusownictwem.Cieszy fakt zatrzymania tym razem zorganizowanej grupy zajmującej sie tym procederem.Ceiszy też rewelacyjna współpraca Policji ze Zbąszynia i Funkcjonariuszy PSR.

Mężczyźni łowili ryby na jeziorze Błędno pod Zbąszyniem przy pomocy 200 metrowych sieci. W rozstawieniu sieci pod lodem pomogła im własnoręcznie skonstruowana, zdalnie sterowana mini łódź podwodna. Jednemu z trójki sprawców udało się zbiec. Za przestępstwo nielegalnego połowu ryb oprócz 2 lata pozbawienia wolności oraz wysokie kary pieniężne. Do zbąszyńskich policjantów napływały informacje o wzmożonej działalności kłusowników na jeziorze. Potwierdzał je również fakt, że policjanci wspólnie ze strażnikami rybackimi kilkakrotnie wyciągali z jeziora nielegalne sieci. Chcąc ukrócić tą przestępczą działalność policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej z Poznania, rozpoczęli patrole jeziora.

Wczoraj, późnym wieczorem, jeden z partoli zauważył trójkę podejrzanych mężczyzn z sieciami, poruszających się po zamarzniętej tafli jeziora. Kiedy po zastawieniu sieci przestępcy wracali na brzeg, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Kłusownicy, na widok policjantów, rzucili się do ucieczki. Zatrzymano dwóch 'nielegalnych wędkarzy', jednemu udało się zbiec.

Jak ustalili policjanci, w rozstawieniu sieci pod lodem pomogła przestępcom własnoręcznie skonstruowana, zdalnie sterowana „mini łódź podwodna”, przypominająca pocisk rakietowy. Sprawcy wiercili w lodzie przerębel i wpuszczali do jeziora „mini łódź”. Uruchomiona łódź, poruszając się zaraz pod powierzchnią lodu, przemieszczała się w wyznaczonym kierunku, z podczepioną na końcu linką. Po pokonaniu kilkadziesięciu metrów pod lodem, urządzenie było wyciągane na powierzchnię poprzez wywiercenie kolejnego przerębla. Sprawcy, mając w ten sposób przeciągniętą linkę, przy jej pomocy wciągali sieć pod lód.

Policjanci znaleźli przy kłusownikach również GPS, który miał następnego dnia doprowadzić ich do miejsca rozstawienia sieci. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt złowionych nielegalnie ryb o łącznej wadze około 40 kilogramów oraz pięć 200-metrowych sieci. Zatrzymani mężczyźni, 32-letni mieszkaniec gminy Dopiewo i jego młodszy wspólnik z gminy Komorniki, trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że 32-latek łowił już w taki sposób ryby. W ręce policjantów wpadł trzeci raz. Oboje usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb. Jak zapowiadają policjanci, zatrzymanie ich wspólnika to tylko kwestia czasu. Za przestępstwo nielegalnego połowu ryb, oprócz wysokich kar pieniężnych, grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności. Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej, zapowiadają dalszą zdecydowaną walkę z tego typu przestępcami.
Pozostaje pogratulować kolegom sukcesu i trzymać kciuki w walce z kłusownikami.Pozostaje też wierzyć że Sąd doceni wysiłek mundurowych i przykładnie ukarze kłusoli tym bardziej , że jak możecie przeczytać byli do prowadzonego procederu przygotowani profesjonalnie.

 


4.6
Oceń
(40 głosów)

 

Kolejny sukces w walce z klusownikami - opinie i komentarze

Lipan1Lipan1
0
Witam,pogratulować sprawnej akcji no tylko jeszcze ten trzeci złodziej kłusownik.ale i jego ręka sprawiedliwości prawdopodobnie dosięgnie.Pięć sieci po dwieście metrów,ciekawe co robili ze złowionymi w ten sposób rybami,czy była to inicjatywa własna wymyślona przez tych absztyfikantów czy zlecenie na większą skalę,no i trzeba moim zdaniem znaleźć rynek nielegalnego zbytu i wtedy wszystkich odpowiednio rozliczyć.Pomysłowości też złodziejaszkom nie brakowało z tą łodziom,miejmy tylko nadzieję,że przez najbliższe dwa lata wymyślą jakiś legalny sposób dochodu,a jak na razie na dołek ze skurczybykami i niech im Święta bokiem wyjdą,a nadchodzący rok niech im da po dwa latka i poważne uszczuplenie finansowe.
(2010-12-19 06:51)
Stanley12Stanley12
0
2 lata to za mało dla takich gnoi !!! Tak małe kary widać nie odstraszają, skoro jeden z nich złapany był po raz trzeci! Powinni im też przywalić takie kary finansowe, by spłacali je latami... Pozdrowienia dla prawdziwej braci wędkarskiej. (2010-12-19 11:40)
Stanley12Stanley12
0
2 lata to za mało dla takich gnoi !!! Tak małe kary widać nie odstraszają, skoro jeden z nich złapany był po raz trzeci! Powinni im też przywalić takie kary finansowe, by spłacali je latami... Pozdrowienia dla prawdziwej braci wędkarskiej. (2010-12-19 11:52)
kostekmarkostekmar
0
Przyłączam się do gratulacji. Szkoda, że kary takie niskie. Jeszcze 300 godzin do odrobienia na rzecz spustoszonej wody o raz zakup narybku w ilości skłusowanej ryby. Tak powinno być zawsze. (2010-12-19 12:01)
marcin11marcin11
0
czego to polak niewymyśli...
(2010-12-19 12:28)
maksymilian 42maksymilian 42
0
Nic innego jak tylko pogratulować,oby tak dalej,piątal za wpis pozdrawiam maksymilian 42
(2010-12-19 12:51)
lowca1987lowca1987
0
gratuluje. Ja bym takim dal po 20 lat i po minimum tysiąc godzin pracy społecznej i 50000 euro kary pieniężnej za ich głupotę może sie nauczą wtedy. Taka mala kara to co to jest i tak bedą później robić to samo. oczywiście zostawiam 5
(2010-12-19 14:11)
jurekjurek
0
A to skurwiele jedne , już nawet używają nowoczesnych urządzeń , tylko patrzeć , że zamiast kłusola przy sieciach , będzie jakiś robot ???                                                                      To olbrzymi sukces Mikołaju  , aż 1 km sieci , toż to kłusowanie na olbrzymią skalę , ktoś im te sieci przywiózł samochodem , pewnie ten trzeci , ale w/g   Nowelizacji Ustawy to Sąd Rejonowy powinien im uznać za przepadek wszelkiego mienia , auta , telefonów i innych urządzeń oraz podać do gazet i mediów telewizyjnych publikację ich wizerunku na ich własny koszt + 2 lata do odsiadki w pierdlu i wysokie grzywny .
(2010-12-19 16:56)
u?ytkownik1408u?ytkownik1408
0
Tak jak piszesz Jureczku powinno się im zabrać wszystko.Teraz tylko trzeba dopilnować aby ponieśli zaslużoną karę.A trzeci ze sprawców polegnie na dniach :)
(2010-12-19 17:52)
zegarzegar
0
Panie prokuratorze!! nie ma przeproś że boli. Nasza wspólna własność ucierpiała.Wesołe święta,nie dla  nich.Pozdrawiam...
(2010-12-19 20:03)
robertoroberto
0
Gratuluję i dziękuję za ujęcie bandytów , teraz tylko czekać aby SĄD stanął na wysokości zadania. Szuwar78 daj o tym znać.
Pozdrawiam .
Roberto
(2010-12-19 21:58)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0

      Panowie Wędkarze...
Każdego roku w sezonie obserwuję jacy jesteście wspaniali ,zabieracie tony pasz na łodzie,torby wędek ,puszek,i innych tworów...;/Następnie wracacie z pełnymi siatkami niewymiarowych ryb ,gorsze gatunki wyrzucacie na brzegu(po co ma ,żyć niech gnije) Jakby tego było mało niszczycie zieleń ,drzewa ,krzewy aby wasze autko było przy samym łowisku!Ale cóż...Co wam to...;/A poza tym skrobiecie ryby na brzegu i zostawiacie "to" bo i po co podejść 10m dalej do beczki...Zostawiacie pozrywane ,żyłki na trzcinach sam ratowałem w tym roku 5 trzcinniaczków,i ściśle chronionego remiza a także perkoza!Który połkną "haczyk" a żyłka owinięta w koło skrzydeł i szyji była wyrokiem śmierci!Ocaliłem go z pomocą lekarza.No i co mili wędkarze ?! Powinniście przemyśleć wasze pochopne wyroki dla kłusowników..Bo sami ocencie kim jesteście ?!I jakie kary powinny zostać zastosowane wobec  was..Moim zdaniem nie różnicie się zbytnio od tych których tak osądzacie!!Przepraszam prawdziwych wędkarzy do których sam się zaliczam.To co opisałem to tylko namiastka pełnego obrazu wędkarzy i tego co można o nich napisać..Eh panowie lepiej byście poszli na rybki a nie zajmujecie się tym co was nie dotyczy...A ręka sprawiedliwości i tak ich dosięgnie i dostaną sprawiedliwe wyroki.                                            POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH WĘDKARZY!
...a także tych których dotyczy mój post... i mam nadzieje ,że przeżyją refleksje i sami zmienią swoje postpowanie...Pozdrawiam też mięsiarzy ,którzy przyjeżdżają nie dla relaksu i sportu tylko dla mięcha...Eh...Biedne sandaczyki,szczupaczki,okonki i wszystkie piękne ryby Polskich wód.  (2010-12-19 23:56)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0

     cdn
Powinniście przemyśleć wasze pochopne wyroki dla kłusowników..Bo sami ocencie kim jesteście ?!I jakie kary powinny zostać zastosowane wobec  was..Moim zdaniem nie różnicie się zbytnio od tych których tak osądzacie!!Przepraszam prawdziwych wędkarzy do których sam się zaliczam.To co opisałem to tylko namiastka pełnego obrazu wędkarzy i tego co można o nich napisać..Eh panowie lepiej byście poszli na rybki a nie zajmujecie się tym co was nie dotyczy...A ręka sprawiedliwości i tak ich dosięgnie i dostaną sprawiedliwe wyroki.                                            POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH WĘDKARZY!
...a także tych których dotyczy mój post... i mam nadzieje ,że przeżyją refleksje i sami zmienią swoje postpowanie...Pozdrawiam też mięsiarzy ,którzy przyjeżdżają nie dla relaksu i sportu tylko dla mięcha...Eh...Biedne sandaczyki,szczupaczki,okonki i wszystkie piękne ryby Polskich wód.  (2010-12-19 23:59)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0

      Panowie Wędkarze...
Każdego roku w sezonie obserwuję jacy jesteście wspaniali ,zabieracie tony pasz na łodzie,torby wędek ,puszek,i innych tworów...;/Następnie wracacie z pełnymi siatkami niewymiarowych ryb ,gorsze gatunki wyrzucacie na brzegu(po co ma ,żyć niech gnije) Jakby tego było mało niszczycie zieleń ,drzewa ,krzewy aby wasze autko było przy samym łowisku!Ale cóż...Co wam to...;/A poza tym skrobiecie ryby na brzegu i zostawiacie "to" bo i po co podejść 10m dalej do beczki...Zostawiacie pozrywane ,żyłki na trzcinach sam ratowałem w tym roku 5 trzcinniaczków,i ściśle chronionego remiza a także perkoza!Który połkną "haczyk" a żyłka owinięta w koło skrzydeł i szyji była wyrokiem śmierci!Ocaliłem go z pomocą lekarza.No i co mili wędkarze ?! Powinniście przemyśleć wasze pochopne wyroki dla kłusowników..Bo sami ocencie kim jesteście ?!I jakie kary powinny zostać zastosowane wobec  was..Moim zdaniem nie różnicie się zbytnio od tych których tak osądzacie!!Przepraszam prawdziwych wędkarzy do których sam się zaliczam.To co opisałem to tylko namiastka pełnego obrazu wędkarzy i tego co można o nich napisać..Eh panowie lepiej byście poszli na rybki a nie zajmujecie się tym co was nie dotyczy...A ręka sprawiedliwości i tak ich dosięgnie i dostaną sprawiedliwe wyroki.                                            POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH WĘDKARZY!...a także tych których dotyczy mój post... i mam nadzieje ,że przeżyją refleksje i sami zmienią swoje postpowanie...Pozdrawiam też mięsiarzy ,którzy przyjeżdżają nie dla relaksu i sportu tylko dla mięcha...Eh...Biedne sandaczyki,szczupaczki,okonki i wszystkie piękne ryby Polskich wód.  (2010-12-20 00:02)
okiem_sandaczaokiem_sandacza
0
  Panowie Wędkarze...
Każdego roku w sezonie obserwuję jacy jesteście wspaniali ,zabieracie tony pasz na łodzie,torby wędek ,puszek,i innych tworów...;/Następnie wracacie z pełnymi siatkami niewymiarowych ryb ,gorsze gatunki wyrzucacie na brzegu(po co ma ,żyć niech gnije) Jakby tego było mało niszczycie zieleń ,drzewa ,krzewy aby wasze autko było przy samym łowisku!Ale cóż...Co wam to...;/A poza tym skrobiecie ryby na brzegu i zostawiacie "to" bo i po co podejść 10m dalej do beczki...Zostawiacie pozrywane ,żyłki na trzcinach sam ratowałem w tym roku 5 trzcinniaczków,i ściśle chronionego remiza a także perkoza!Który połkną "haczyk" a żyłka owinięta w koło skrzydeł i szyji była wyrokiem śmierci!Ocaliłem go z pomocą lekarza.No i co mili wędkarze ?! Powinniście przemyśleć wasze pochopne wyroki dla kłusowników..Bo sami ocencie kim jesteście ?!I jakie kary powinny zostać zastosowane wobec  was..Moim zdaniem nie różnicie się zbytnio od tych których tak osądzacie!!Przepraszam prawdziwych wędkarzy do których sam się zaliczam.To co opisałem to tylko namiastka pełnego obrazu wędkarzy i tego co można o nich napisać..Eh panowie lepiej byście poszli na rybki a nie zajmujecie się tym co was nie dotyczy...A ręka sprawiedliwości i tak ich dosięgnie i dostaną sprawiedliwe wyroki.                                            POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH WĘDKARZY!...a także tych których dotyczy mój post... i mam nadzieje ,że przeżyją refleksje i sami zmienią swoje postpowanie...Pozdrawiam też mięsiarzy ,którzy przyjeżdżają nie dla relaksu i sportu tylko dla mięcha...Eh...Biedne sandaczyki,szczupaczki,okonki i wszystkie piękne ryby Polskich wód.  (2010-12-20 00:04)
kardynalkardynal
0
Pozdrawiam PRAWDZIWEGO WĘDKARZA !!! Albo coś było za ciepłe?, albo za dużo zioła? !!!
(2010-12-21 00:32)
kardynalkardynal
0
Ale to już było!
 https://forum.wedkuje.pl/f,klusownicy-konstruktorzy,180549,0.html (2010-12-21 00:54)
kopciukopciu
0
PO **** ich jeszcze karmić przez te dwa lata ,a puścić skurwieli na krze razem z tą ich łodzią podwodną i niech sobie radzą na pełnym morzu
(2010-12-22 09:34)
hubhub
0
Brawko brawko prosze czesciej
(2010-12-23 20:20)
bobus86bobus86
0
jak pisze klega kropciu po jaka cholere bydlo rogate karmic jeszcze???ta lodke im d dupe wsadzic niech tam ja sobie plywaja z tymi sieciami!!!brawo dla sluzb oby wiecej takich zatrzyman!!!piateczka za artykul pozdrawiam (2011-01-03 22:44)

skomentuj ten artykuł