Koleżeński wolontariat :-)

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


 Tego trzeba mi bylo czyli niepozorny wypadzik  na niepozorny "żabiok"ale za to w DOBOROWYM towarzystwie bo w osobie Józia z ktorym jak właśnie dziś do nas dotarło łowimy trzydzieści lat (ja troszkę dłużej).
 Józek co prawda swego czasu odpuścił ale miał pecha i natknął się na mnie po latach na "planetach"wracając przez park rowerkiem i jego NAŁÓG" powrócił ze zdwojoną siłą co niezmiernie mnie ucieszyło bo to człek bardzo pozytywnie zakręcony nie tylko wędkarsko ale też
dodatkowo na punkcie ptaków i nie tylko, ma wręcz wzorcowego pier..ca...i wiele ciekawostek ze świata naszych mniejszych braci można się od niego dowiedzieć tak że nawet na bezrybiu sama gadka z nim jest warta wypadu.
 Tym razem naszym celem jest "zapełnienie siaty" i to nie w celu spożycia a w celu pomocy w odrodzenia się pewnego żabioka malym brysiem zwanym...
Owy staw padł ofiarą zeszłorocznej suszy i jak coś przeżyło w mule to byłby istny cud no ale cud się stał bo pojawiła się woda i to całkiem przyzwoita tak że jedynie trza ów zbiorniczek wspomóc rybką by po latach odrzył,nas już może nie będzie wtedy ale może nastepcy będą mieli gdzie zdobywać swoje pierwsze szlify tak jak my w latach siedemdziesiątych.
 Kumpel dwie splawikowki a ja gruncik i moja ulubiona kulka choć karaś i linek to raczej przy gruntowa ryba ale wiara czyni cuda co i tym razem się potwierdziło czyli mniej więcej na pięć rybek jedna Józkowa-kulka górą...
 Niestety same Karasie srebrne-20-25 i jeden linek,złote niestety nie współpracowały ale może za tydzień???
Ja musialem się zwijać ale Józio jeszcze troszkę polowił zmieniając jeden zestaw na kulkę co przyniosło efekt i troszkę rybek znalazlo nowy dom na malym brysiu a ja zdobyłem może mało istotne doświadczenie co do kulki ale przyda mi się do artykulu o kulce ktory obiecalem.
 

 

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Koleżeński wolontariat :-) - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
jutro być może powtorka z rozrywki ale tym razem w południe bo to akwenik nie typowy czyli świt i zmierzch odpada bo zero brań a najlepsza pora to 10- 17-ta ,a czemu - nie mam pojęcia (2016-05-14 17:52)

skomentuj ten artykuł