Zaloguj się do konta

Koło Metalurg Kutno dla młodzieży

 „CZAS NA ZDROWE HOBBY – ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ”  to działanie Koła nr 109 OM PZW „METALURG” w Kutnie na rzecz dzieci i młodzieży z terenu naszego działania. To zadanie w zakresu ekologii, zdrowego i aktywnego trybu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w dali od używek i wszechobecnym grą komputerowym. W odpowiedzi na ogłoszony konkurs ofert w gminie Kutno złożyliśmy odpowiedni wniosek, który został zaakceptowany i przyjęty do realizacji.  Z Wójt Gminy Kutno Panią Justyną Jasińską od wielu lat realizujemy wiele wspólnych projektów, które dotyczą problemów ekologii, zdrowego trybu życia i propagowania sportu wędkarskiego.

Zadaniem objęliśmy wszystkie szkoły gminne : Byszew, Gołębiewek, Strzegocin i Wroczyny oraz działającą Katolicką Szkołą Podstawową w Wierzbiu. Opracowaliśmy broszurę zawierającą podstawowe przepisy obowiązujące wędkujących, przykładowy zestaw pytań egzaminacyjnych, rysunki popularnych gatunków ryb słodkowodnych, informację o wodach gminy i podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Zawarta jest krótka charakterystyka PZW, OM PZW i naszego Koła. Na spotkaniach informacyjnych przekazaliśmy najważniejsze zasady bezpiecznego i zgodnego z prawem uprawiania wędkarstwa rekreacyjnego. Odpowiadaliśmy na pytania. Działania zakończyliśmy egzaminem testowym i wydaniem zaświadczeń upoważniających do otrzymania karty wędkarskiej. W trakcie szkolenia i egzaminów zapewnialiśmy dla uczestników słodkie bułeczki  z serem i naturalne soki owocowe.
W każdej ze szkół przy wsparciu ich dyrektorów zorganizowaliśmy uroczyste wręczenie kart, dla najlepiej zdających test były nagrody w postaci wędek i akcesoriów wędkarskich, a dla pozostałych cenne upominki. Miło było, że osobiście pani Wójt Justyna Jasińska uczestniczyła w tych uroczystościach życząc sukcesów wędkarskich i wręczając zaświadczenia. Chcemy serdecznie podziękować Szkole Podstawowej w Strzegocinie i jej dyrektor Pani Beacie Jurkowskiej – Przybysz za szczególnie piękną oprawę uroczystości wręczenia dokumentów pozytywnego ukończenia egzaminu.
Nagrody, broszury, wyżywienie oraz inne niezbędne materiały mogliśmy sfinansować dzięki środkom otrzymanych od Gminy Kutno i przekazanych przez Panią Wójt. Również firma „FLORIAN CENTRUM” Kutno przekazała cenne upominki.
Zadanie będzie trwało do miesiąca listopada w trakcie, którego zamierzamy przeszkolić do 80 uczniów. W miesiącu czerwcu przeszkoliliśmy ok. 50 osób, 45 pomyślnie zdało egzamin.
Członkowie Komisji Egzaminacyjnej Z. Gralewski, M. Grzybowski i  A. Rzeźnik przy wsparciu E. Grzybowskiej i R. Wawrzyńczaka byli realizatorami pierwszego etapu zadania „CZAS NA ZDROWE HOBBY – ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ ”.
Jest to działanie wchodzące w program obchodów jubileuszu 45 – lecia działalności  Koła
Niestety nadal problemy z załączeniem zdjęć, do obejrzenia na stronie OM PZW Koło METALURG

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej