Koło Metalurg Kutno na 100 lecie niepodległości.

/ 3 komentarzy / 9 zdjęć


W sobotni poranek 16.06. na łowisku „Glinice” w Koziej Górze grupa wędkarzy rozpoczęła przygotowania do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w połączeniu z zawodami wędkarskimi dla samorządów i aktywu Koła. Hasła jakie dziś nam przyświecały to :
„Patriotycznie nad wodą w 100 – lecie niepodległości”, „Z biało – czerwoną dla zdrowia”.
Przybywają uczestnicy spotkania i rozpoczynamy to patriotyczno – sportowe spotkanie. Gości powitał i podziękował za wszelkie wsparcie dla tego zadania władzom powiatowym, gminnym i właścicielom obiektu Prezes Koła Zbigniew Gralewski. Wójt Gminy Strzelce Tadeusz Kaczmarek powitał dostojnych gości na terenie zarządzanej Gminy. Szczególna rola przypadła Staroście Kutnowskiemu panu Krzysztofowi Debichowi, który był jednym z inicjatorów tego zadania oraz wsparł finansowo i organizacyjnie to wydarzenie. Serdecznie powitał zgromadzonych i życzył miłego spędzenia czasu oraz sukcesów wędkarskich. Starostwo przygotowało okolicznościowe ulotki na temat „Procesu Szesnastu”, które zostały rozdane uczestnikom spotkania. Tematyka ulotek poświęcona była rocznicy procesu moskiewskiego, która przypada na dzień 18 czerwca. Uczestnicy dowiedzieli się o Stanisławie Jasiukowiczu i Franciszku Urbańskim, którzy byli związani z powiatem kutnowskim.
Pogoda świetna, bardzo ciepło, słabe podmuchy wiatru. Zarząd Koła przygotował zawody oraz zakupił nagrody oraz produkty na wspólny posiłek. Prezes Koła i sędzia przedstawili regulamin zawodów oraz zwrócili szczególną uwagę na zachowanie zasad bezpiecznego. zachowania nad wodą oraz o konieczności uzupełniania płynów ze względu na wysokie temperatury. Zawody rozegrano w jednej turze 3 godz. Formuła była następująca : łowimy na jedną wędkę spławikową lub gruntową, po dwie osoby na stanowisku. Ryby jak to ryby brały albo nie brały, ale atmosfera była fajna. Kiedy trwała rywalizacja żony wędkarzy przygotowały poczęstunek, wsparcia udzielił DPS przy ul. Oporowskiej w Kutnie gotując pyszny gorący posiłek. Oczywiście nie zabrakło ryb : smażone płocie i leszcze w zalewie octowej pochodzące z wypraw wędkarskich. Gospodarze gminy i właściciel łowiska świetnie przygotowali teren pod zawody oraz miejsce spożycia posiłku. Sędziowali : Zbigniew Gralewski i Marek Grzybowski – Sędziowie Kl. Okręgowej.
Puchary dla trzech najlepszych par Starosty Kutnowskiego zdobyły drużyny w składzie :
1.Ks. Tadeusz Świątek Proboszcz Strzelce – Tomasz Grabowski niestowarzyszony – 2.700 pkt.
2.Grzegorz Chojnacki UM Kutno – Andrzej Cichowski „TRANSMICHOR” – 2.580 pkt.
3.Emila Marchewka Org. Kobiece – Rafał Wawrzyńczak Koło PZW nr 109 – 2.520 pkt.
dalsze miejsca zajęli
4.Justyna Jasińska Federacja Rolników – Krzysztof Zdziarski Związek HBC – 2.190 pkt.
5.Marek Jankowski Przew . Rady Powiatu – Roman Cieślak „WIATRPOL” – 2.030 pkt.
6.Jerzy Piątek Kombatant – Mirosław Piątek Koło109 – 1.990 pkt.
7.Jerzy Bryła Wójt Gmina Kutno – Aleksander Rzeźnik OSP Gołębiewek – 1.670 pkt.
Największe ryby i puchary Wójta Gminy Strzelce zdobyli
1.Mirek Piątek – Koło 109 – leszcz 41 cm
2.Krzysztof Zdziarski – Związek HBC – leszcz 28 cm
3.Jacek Saramonowicz – Starostwo – płoć 21,5 cm .
Startowało 26 zawodników. Ogółem złowiono 19,85 kg ryb, które w stanie dobrym wróciły do wody. Dla wszystkich były cenne wędkarskie nagrody. Był czas na chwile relaksu oraz wymianę zdobytych dziś doświadczeń. Jest też czas na żarty i anegdoty wędkarskie. Umówiliśmy się na rewanż za rok.

 


2.6
Oceń
(8 głosów)

 

Koło Metalurg Kutno na 100 lecie niepodległości. - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
+1
Masakra.Zamiast się bawić jesteście uwikłani w politykę.Do integracji w Waszym kole droga daleka.Nie idźcie tą drogą Pozdrawiam. (2018-06-21 13:43)
dendrobenadendrobena
0
Słuszna uwaga. (2018-06-30 15:45)
rybka67rybka67
+1
Też tak myślę. Mimo że Waszym zdaniem świetnie się bawicie tracicie jednak na wizerunku. Ktoś obok zbiera punkty.Pozdrawiam. (2018-06-30 16:13)

skomentuj ten artykuł