Koło PZW Cekcyn - aktywność

/ 3 komentarzy / 305 zdjęć


Na tej stronie chciałbym prowadzić małą kronikę naszego koła od początku 2009r.Na początek zebranie sprawozdawczo-wyborcze luty 09r.Największe wydarzenie tego zebrania to rezygnacja prezesa H Gumińskiego w-ce H.Ziółkowskiego,skarbnika H.Bąka i Z.Knitra.
Na ich miejsce wybrano nowe władze i tak nowy prezes:Kazimierz Banach,w-ce Mirosław Smoleń,sekretarz Jan Glazik,skarbnik Wiesław Pawlak,gospodarz Stanisław Kuczer-członkowie:H. Gumiński,H. Ziółkowski,H. Bąk,Artur Gostomczyk.Komendant S.S.R. Roman Sierosławski.
Wszystkim dotychczasowym działaczom wręczono pamiątkowe plakietki.
Za dotychczasową pracę w kole odchodzącym podziękował w-ce prezes okręgu Józef Mazurkiewicz.
Zarybiono j.Zadworne narybkiem szczupaka 100tys szt
Następne ważne wydarzenie to zawody o mistrza koła w dniu 17.05.09r.na j.Chłodnym.
Zwycięzcą został-Mroziński Bogdan
2 Zieliński Zbigniew
3 Smoleń Adam
A teraz zawody aktywu koła z dnia 24.05.09r.
Zwycięzcą został-Smoleń Mirosław
2 Banach Kazimierz
3 Gostomczyk Artur

Zawody o puchary prezesa klubu sportowego,,Cis" odbyły się na j.Zadwornym w dniu 14.06.09r
W zawodach brało udział 21 seniorów i 7dmiu juniorów.
Warunki połowu były dosyć ciężkie wiał silny i porywisty wiatr-łowiono płocie i ukleje.
Dla pierwszych trzech były statuetki,a do dziesiątki pierwszych drobne nagrody.
Wśród seniorów najlepszy był Adam Smoleń,drugi Henryk Gumiński,a trzeci Marek Kak.
Juniorzy to:1 Foler Grzegorz,2 Kneblewski Krzysztof 3 Szulczyk Radosław.
Dzisiaj 28.06.09r.rozegraliśmy pierwsze zawody o puchar przechodni prezesa Henryka Gumińskiego.Na starcie zawodów zameldowało się 20 zawodników.Sami fachowcy.Zawody zostały rozpoczęte przez samego imiennika pucharu H.Gumińskiego-życzył on wszystkim połamania kija i walki w sportowym duchu.Łowiono same małe płotki,chociaż padł jeden leszcz o wadze 1,3kg.Po zawodach ważenie ryb na stanowiskach i ryby wracają do swojego domu,czyli wody.
Zwycięzca zawodów to :Adam Gumiński
2-Smoleń Mirosław
3-Adam Smoleń
4-Bak Mariusz
5-Jan Glazik
6-Zieliński Zbigniew
Kolejne ważne wydarzenie w naszym kole,to wyjazd na zawody do Lubiewa.Coroczne zawody o Puchar Wójta Gminy Lubiewo.Na zawody wyjechała drużyna w składzie:Banach Kazimierz,Gumiński Henryk, Kuczer Stanisław,Smoleń Mirosław i kapitan drużyny Jan Glazik.
Na zwodach łowiono przede wszystkim płocie i wzdręgi,chociaż padł jeden mały karp.Drużyna zdobyła w sumie 8652pkt. wyprzedzając kolejną drużynę z Bysławia o prawie 3 tys.pkt.
Stało się już prawie tradycją,że puchar wędruje do Cekcyna-brawo chłopaki!!!!!
Indywidualnie też odnieśliśmy sukces,bo:1-Kaziu Banach,3-Mirosław Smoleń,5-Stanisław Kuczer,9-Henryk Gumiński.
Dzisiaj 12.07.09r.nasi koledzy brali udział w zawodach o Puchar Borów Tucholskich.
Co prawda nie wygraliśmy,ale 2i3 miejsce padło łupem braci Smoleń Mirka i Adama.
Wiadomość pochodząca z Tygodnika Tucholskiego-nasi koledzy uczestniczyli w 6-tych Mistrzostwach Polski-mistrz Wędki i Kuszy.Nie przynieśli nam Wstydu, bo zajęli 6 miejsce Henryk Gumiński i 8 Kazimierz Banach.Niestety brak dokładniejszych danych.
Jan Glazik i Artur Gostomczyk uczestniczyli w zawodach o mistrza ,,HYDROTORU""na 2009r
Jan był drugi,a Artur trzeci brawo chłopaki!!
W naszym kole działa szkółka wędkarska.Głównym opiekunem naszego narybku jest Mirek w ramach swoich możliwości pomaga Janek.Dzisiaj 30.07.09r trenowali na pomoście na j.Wlk.Cekcyńskie,aby przygotować się do sobotnich zawodów z okazji dni Cekcyna.
Dzisiaj nasi koledzy uczestniczyli w zawodach z okazji 7-Dni Gminy Cekcyn.
Zajęli oni następujące lokaty:1-Zbigniew Zieliński
3-Tomek Smoleń
4-Roszczyniała Mirosław
6-Smoleń Jan
Oczywiście organizatorem tych zawodów było koło P.Z.W. Cekcyn .Przy organizacji wyróżnili się koledzy- w prządku alfabetycznym!!-Bąk Hieronim,Galiński Jan,Glazik Jan,Gumiński Henryk,Gostomczyk Artur,Kuczer Stanisław ,Smoleń Mirosław-który przygotował,dodatkowo jako nagrody dla dzieci zestawy do wędek.Dodatkowy puchar dla dzieci ufundował Mirek Gumiński radny Gminy Cekcyn.
16.08.09r.dzisiaj o godzinie 10,00 zakończyliśmy maraton karpiowy ,rozegrany w dniach 14.08.09r.-16.08.09r.na j.Chłodnym.Startowało 9 par zawodników.Niestety nie został złowiony żaden karp-natomiast złowiono 4 leszcze-i to na różnych stanowiskach.
Największy o wadze 1300gr został złowiony na stanowisku 8-przez parę Kak Marek i Christian Zillmer.To Oni zajęli pierwsze miejsce.
Drugie miejsce to Smoleń Adam i Białczyk Radosław.-1200pkt
Trzecie ---------to Smoleń Mirosław i Smoleń Tomasz -1100pkt
czwarte--------Kowalikowski Marcin i Wiśniewski Marek -1000pkt.
Dzisiaj rozegraliśmy na j.Chłodnym zawody o Puchar Starosty Powiatu.Wszystkie Puchary i nagrody ufundował G.L.K.S. ,,CIS" Cekcyn.Organizatorem było kolo P.Z.W. w Cekcynie.
Zawody wygrał kol Mariusz Bąk
drugi był-Smoleń Mirosław,a trzeci Kaziu Banach.
Wszystkie rybki wróciły do wody,a po zawodach biesiada,kiełbaski i dyskusje-wiadomo o rybkach.
Dzisiaj 30.08.09r.nasza drużyna młodzieżowa brała udział w Powiatowych Zawodach Drużyn Młodzieżowych na j. Zadwornym w Cekcynie.Odnieśliśmy kolejny sukces wygrywając te zawody,tak indywidualnie jak i zespołowo.Wyniki w załączonym protokóle.
Wczoraj tzn 05.09.09r.montowaliśmy konstrukcje pomostu wędkarskiego na j.Zadwornym.Konstruktorem pomostu jest Zbyszek Knitter ,natomiast wykonanie to domena Henia Gumińskiego.W montażu uczestniczyli koledzy:Zbyszek Knitter,Henio Gumiński,Stasiu Kuczer,Krzysztof Kuczer,Jan Glazik,Kaziu Banach,Andrzej Umerski i Marek Kak.
20.09.09r.-dzisiaj rozegrano zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Tucholskiego na j.Zadwornym w St.Suminie.Zawody organizowało koło P.Z.W.w Cekcynie. W zawodach udział swój zaznaczyły drużyny z Cekcyna,Gostycyna,Lubiewa i Tucholi ,niestety znowu zabrakło drużyny ze Śliwic.Łowiono przede wszystkim ukleje i płotki.Tradycją już tak chyba można powiedzieć stało się,że wygrywa drużyna z Cekcyna.Dziś wystąpili w następującym składzie:Smoleń Mirosław,Gostomczyk Artur,Kuczer Stanisław,Gumiński Henryk i Ziółkowski Henryk.Zdobyli 1654pkt.Następna drużyna to Lubiewo z 1211pkt,trzecie miejsce Gostycyn 781pkt,czwarte 665pkt to Tuchola.
04.10.09r.na j.Zadwornym rozegraliśmy zawody tak zwane,, zarybieniowe".W zawodach oprócz naszych kolegów ,gościnnie wystąpili koledzy i koleżanki z koła Lubiewo.Łowiono przede wszystkim ukleje i płotki.
Zwycięzca:Mirek Smoleń
2-Banach Kazimierz
3-Muntowski Tadeusz
Ostatnie zawody w roku 2009-spining j.Chłodne-nie obfitowały w ryby-niestety.Złowiono same nie wymiarowe szczupaczki,oprócz jednego,Marka Kaka 56cm i waga110dkg.Puchar i nagrody ufundował klub sportowy ,,Cis" z Cekcyna oraz sklep wędkarski Piotra Szostaka i Jana Glazika.

ROK 2010

Pierwsze główne wydarzenie tego roku to Walne Zgromadzenie Członków Koła w dniu 07.02.10r.
Zebranie jak zwykle bywało odbyło się w restauracji,, Cis" w Cekcynie.Zebranie otworzył prezes Kaziu Banach ,a przewodniczył w zebraniu Mirek Smoleń-sprawozdanie z poprzedniego zebrania odczytał sekretarz koła Jan Glazik.Sprawozdanie finansowe Skarbnik Wiesiu Pawlak.Dokładne dane z zebrania w załączniku.
20.02.10r. o godz 10.00 spotkaliśmy się na j.Gacanek ,aby przy pomocy wykutych przerębli ratować ryby przed snięciem.Niestety okazało się ,że w przeręblach są już nieżywe ryby.Przede wszystkim to płocie ,szczupak i lin.
21.02.10r.dzisiaj rozegraliśmy pierwsze w tym roku zawody wędkarskie.
Odbyły się one na lodzie j. Zadwornego.Pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na starcie zameldowało się 14 zawodników.Łowiono płotki ,krąpie i ukleje.Pierwsze trzy miejsca to Mirek Smoleń,Kaziu Banach i Gumiński Henryk.
W niedzielę po godz 15 ,zebrali się koledzy nad j. Gacanek,by ocenić straty po zimie 2009-2010r.
Niestety to co zastaliśmy nie wzbudziło naszego entuzjazmu.Przy brzegach w szuwarach leżały amury, karpie,szczupaki,oknie i płotki.Zebrane ryby to ok 100kg-które zostały zneutralizowane.
Co się okazało nie znaleziono żadnego lina,ani karasia,mamy nadzieję,że te gatunki wytrzymały zimę.I to ta optymistyczna wiadomość.Dzisiaj sprawdziliśmy raz jeszcze tę wodę i znalezliśmy tylko jedną płotkę i okonia.Po za tym jeziora Zadworne i Chłodne nie ucierpiały tej srogiej zimy.
Sezon zawodów i konkursów wędkarskich w pełni.16.05.10r.na j. Zadwornym rozegrano zawody o mistrza koła w kat junior oraz senior.Wyniki w załączonym protokóle.
23.05.10r.na jez Chłodne konkurowali członkowie zarządu koła-protokół w załączeniu.
Nasza młodzież brała udział w Wojewódzkich Zawodach Drużyn Młodzieżowych Tuchola 2010r.
W składzie naszej drużyny wystąpili : Mateusz Dębicki,Kamil Drewczyński,Christian Zillmer oraz Wojtek Gumiński.Osiągnęliśmy sukces zajmując 2 miejsce.Za największą rybę nagrodę zabrał też nasz zawodnik Kamil Drewczyński.Nasi zawodnicy złowili ponad 9kg ryb!!!
20.06.10r.rozegraliśmy drugi odcinek pucharu przechodniego im H.Gumińskigo.Puchar po rocznym pobycie u Adama Gumińskiego tym razem trafił w ręce Mirka Smolenia.Mirek zdobył 1750pkt,drugi Adam Smoleń 1130,a trzeci Stasiu Kuczer 1080pkt.Pozostałe wyniki w załączniku.
A teraz zawody o puchar Wójta Skałeckiego organizowany na j. Chłodnym w dniu 27.06.10r.
Jak już stało się tradycją ostatnich lat nie dajemy szans innym drużynom oczywiście 1 miejsce.
Idywidualnie najlepszy Artur Gostomczyk,trzeci Mirek Smoleń,a czwarty Jan Glazik.
Największa ryba Mirek.
Oficjalne otwarcie łowiska ,,Zadworne" w dniu 18.07.10r.
Zjechało się 6 drużyn wędkarskich by z tej okazji konkurować w zawodach spławikowych.Koło Cekcyn wystawiło dwie drużyny-nie daliśmy najmniejszych szans konkurentom.Konkurs zakończył się zwycięstwem obu drużyn, a także w konkurencji indywidualnej-w dziesiątce znalazło się aż 7 z ośmiu startujących.POGROM.W pierwszej drużynie startowali:Jan Glazik,Mirek Smoleń,Artur Gostomczyk oraz indywidualny zwycięzca Heniu Gumiński.Druga drużyna to:Drewczyński Andzrzej,Mariusz Bąk,Mroziński Bogdan i Paweł Siek.

25.07.10r.j Głęboczek w Tucholi nasza drużyna w składzie Artur Gostomczyk,Mirek Smoleń,Kaziu Banach i Stasiu Kuczer brała udział w zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.
Wynikiem 17060pkt zajęliśmy pierwsze miejsce zresztą po raz kolejny.Nie wiem dokładnie,ale jeśli się nie mylę to 11.Nie ma silnych.Indywidualnie najlepszym zawodnikiem był Mirek Smoleń,Artur Gostomczyk 3,Kaziu Banach5,a Stasiu Kuczer 8.
12 Dni Gminy Cekcyn-czy ktoś jest w stanie nas pokonać- na dzień dzisiejszy?
Na 32 zawodników można powiedzieć -z całej Polski trzy pierwsze miejsca to nasi koledzy z koła w Cekcynie i tak:1)Adam Smoleń 2) Tomek Smoleń,3) Mariusz Bonk.
Wśród dzieci to głównie Cekcyn i tak 1)Paulina Złotowska Cekcyn,2)Aleksandra Smoleń z Bysławia,3)Mateusz Stosik Cekcyn,4)Małgorzata Toby-Cekcyn,5 Maja Wojciechowska-Tuchola i 6)Tomasz Gumiński-Cekcyn.

Nasze kolejne zawody to :Maraton karpiowy rozegrany na j.Chłodnym w dniach 13-15.08.10r.
Rekordzistą tych zawodów okazał się :Andrzej Drewczyński-wynik 11605 budzi szacunek.
Drugi Artur Gostomczyk : 2400pkt
trzecia koleżanka Grażyna Kak : 1290pkt.

Zawody zarybieniowe-o największą rybę rozegraliśmy na j.Chłodnym 17.08.10r.
Tu zwyciężył Mirek Smoleń okoń 150g.

Ostatnie zawody roku 2010 to : Mistrz spiningu j. Chłodnego.
Zwyciężył: Henio Ziółkowski-okonek

ROK 2011

06.02.11r. w Restauracji ,,Cis " odbyło się Walne Zgromadzenie Członków kola P.Z.W. w Cekcynie.
Jak zawsze zebranie otworzył prezes Kaziu Banach honorowymi gośćmi byli: prezes okręgu Józef Mazurkiewicz oraz wójt gminy Cekcyn Jacek Brigman,przewodniczącym zebrania został Mirek Smoleń,a sekretarzem Jan Glazik.Komisja uchwał i wniosków pod przewodnictwem Stasia Kuczera ,Komisja skrutacyjna Artur Gostomczyk-przewodniczący ,protokół z poprzedniego zebrania odczytał Jan Glazik.Sprawozdanie z działalności finansowej Wiesiu Pawlak.W imieniu komisji rewizyjnej Jan Galiński.
Wręczono następujące odznaczenia :Srebrna odznaka dla zasłużonych w działalności na rzecz P.Z.W. Jan Glazik.Brązowy medal za działalność Jan Galiński.Puchar za najlepsze wyniki w konkursach wędkarskich w latach 2005-2010 Bogdan Mroziński. Dyskutowano głównie o nowych składkach, zarybieniach,konkursach wędkarskich.Zaplanowano zawody na rok 2011-do dotychczas rozgrywanych cyklicznie zawodów przybędzie puchar wójta gminy Cekcyn.Prezes Mazurkiewicz obiecał wyjaśnić problem jeziora ,,Gackowskiego",a także ustanowienie łowiska specjalnego na akwenie j.Chłodne.Skład zarządu zmienił się tylko w przypadku dodania do komisji rewizyjnej kol.Pawła Sieka i do S.S.R. kolegów : na miejsce kol.Sierosławskiego nowym komendantem został -,,Artur Gostomczyk " członkowie S.S.R. : Adam Smoleń,Mirek Kowalik ,Bogdan Mroziński .Pierwsze zawody -Zimowe Zawody o Mistrza Koła j.Zadworne 20.02.11r.
Łowiono przede wszystkim płotki, krąpie-padł jeden okonek 27cm i wadze 30dkg złowiony przez Jana Glazika.On też wygrał te zawody wynikiem :880 pkt.
Drugi- Mirek Smolen : 760 pkt.
Trzeci - Bogdan Mrozinski : 660 pkt
Czwarty-Henryk Gumiński : 410 pkt
Piąty -Andrzej Drewczyński : 280 pkt
Szósty i siódmy -Stanisław Kuczer i Wojtek Gumiński : 240 pkt.

31.03.11r.wyjazd do leśniczówki Kowalskie Błota w celu pozyskania jałowca na tarliska.w wyprawie tej brali udział koledzy:Kazimierz Banach,Heniu Gumiński i Ziółkowski,Jan Galiński i Glazik,Adam i Mirek Smoleń,Artur Gostomczyk,Bąk Hieronim, Stasiu Kuczer. Po powrocie utworzono tarliska na j.Chłodnym i Zadwornym.

W ostatnich dwu tygodniach z własnych pieniążków zarybiliśmy j.Chłodne amurem 60szt i jesiotrem 40szt.
Narybek ten pochodził z ośrodka hodowlanego w Koninie.01.04.11r.
31.03.11r. Wiosna -czas pozyskać jałowce na tarliska dla j.Chłodnego i j.Zadworne.W tym celu udaliśmy się do leśnictwa Kowalskie Błota gdzie po wyznaczeniu przez leśniczego wycinali krzewy Kaziu Banach i Stasiu Kuczer.Jako donosiciele krzewów do przyczepki pracowali :Kaziu Banach , Adam i Mirek Smoleniowie ,Dwaj Henrycy -Gumiński i Ziółkowski , Artur Gostomczyk , Hieronim Bąk, Stasiu Kuczer i opisujący to zdarzenie Jan Glazik.Po przewiezieniu krzewów nad jeziora w dniu 21.04. wykonaliśmy tarliska na j.Chłodne i j.Zadwornym.Udział w tych pracach zaznaczyli koledzy :Adam i Mirek Smoleń , Marek Kak , Heniu Gumiński , Andrzej Drewczyński , Jan Glazik , Kaziu Banach.

22.05.11r. na jeziorze Zadwornym rozegrano zawdy o mistrza koła juniorów i seniorów.W zawodach uczestniczyło tylko 13 zawodników.Z czego 6 to juniorzy.Nie spodziewałem się aż tak małej frekwencji.
Zawody wygrał Marek Kak wynikiem 3180 pkt.Drugi był Maiusz Bąk 2980 pkt ,a trzeci Andrzej Drewczyński.2780 pkt. Czwarty Adam Smoleń 2740 pkt.Piąte miejsce najlepszy junior Wojtek Gumiński.

29.05.11r. -zawody aktywu koła na jeziorze Chłodnym.Łowiono płotki.Piękna pogoda.
Zwycięzca Jan Glazik zarobił 1640 pkt , drugi Mirek Smoleń 1630 pkt, a trzeci Stanisław Kuczer 1230 pkt.

W ramach programu ,,Borowiacka rybka"gmina Lubiewo zorganizowała zawody wędkarskie .W zawodach tych uczestniczyli nasi koledzy.Jak przystało na drużynę z Cekcyna nie dali szans innym i wygrali zawody te w cuglach-zarówno indywidualnie jak i drużynowo.Pierwsze miejsce : Mariusz Bąk , drugi Adam Smoleń , trzeci Marek Kak i Andrzej Drewczyński.
05.06.11r. na jeziorze Zadwornym rozegraliśmy zawody o puchar wójta gminy Cekcyn.W zawodach uczestniczyły drużyny z Bysławia ,Gostycyna , Cekcyna i Tucholi.Tradycja nie zawiodła .Wygrała drużyna aktywu koła w składzie : Mirek Smoleń ,Stasiu Kuczer , Kaziu Banach i Jan Glazik.Drugą też była drużyna z Cekcyna w składzie :Adam Smoleń , Andrzej Drewczyński , Mariusz Bąk i Marek Kak.

12.06.11r. Dziś rozegraliśmy zawody tzw ,,Zarybieniowe" na j .Gacanek .Na starcie zameldowało się 18 zawodników -którzy wpłacając 10 zł -mieli prawo udziału w zawodach.Łowiono : płotki , karasie . Padł jeden lin ,oraz okazały okoń. Wszystkie rybki po zważeniu wróciły do wody. Zwycięzca to : Stasiu Kuczer -2440 pkt. Drugi Heniu Gumiński -2230 pkt , a trzeci Kaziu Banach -2200pkt. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zarybienie tego akwenu.Lista startowa w załączniku.

Od 29.05.11r. trwają cykliczne zawody ,,Borowiacka Rybka". Do dnia dzisiejszego odbyły się zawody w Bysławiu- gmina Lubiewo , Lińsku- gmina Śliwice , Pile -gmina Gostycyn i Świekatowo- gmina Świekatowo.
We wszystkich tych zawodach brali udział nasi koledzy. Jak dotychczas nie daliśmy nikomu szansy na zwycięstwo. Wszystkie te konkursy padły na naszą korzyść. Ostatnie odbędą się w Cekcynie w dniu 07.08.11r. na j. Wlk. Cekcyńskim. Myślę , że i tu na własnym terenie nie damy się pokonać.

06.08.11r. na j. Wlk. Cekcyńskie rozegrano ostatnią edycję ,,Borowiackiej Rybki" .Jak przystało na gospodarzy nie daliśmy najmniejszej szansy na wygranie innym drużynom.
Nasi koledzy uplasowali się na następujących miejscach : Adam Smoleń -czwarty , Mariusz Bąk -piąty i junior Gumiński Wojciech na miejscu 14 . A dało to nam 10870 pkt . Następna drużyna z Bysławia zgromadziła 7230 pkt. Trzecia drużyna z Gostycyna to : 4770 pkt , czwarta Świekatowo 2770 pkt. Niestety zabrakło drużyny ze Śliwic.

Dzisiaj 21.08.11r. przedstawiciele naszego koła : Gumiński Henryk , Jan Glazik , Stasiu Kuczer i Jan Majrowski uczestniczyli w zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu na j. Jeziorko w Lubiewie. Nie powiodło nam się tak jak byśmy chcieli -zajęliśmy 3 miejsce. Wynik naszej drużyny 5100 pkt. I tak Jan Glazik 1840 , Stanisław Kuczer 1780 , Henio Gumiński 840 i Jan Majrowski 640 pkt. Co Dało nam 3 miejsce

W dniach 19-21.08. rozegrano zawody nocne na j. Chłodne zwycięzcami tych zawodów zostali Artur Gostomczyk i Mariusz Bąk.

28.08. kolejne zawody spławikowe na j. Zadwornym . Tym razem bez UKLEI .
Zawody wygrał Mirek , przed bratem Adamem Smoleniem, trzeci Marian Kiełpikowski ze Świekatowa.

04.09.11r. w rybakówce koła P.Z.W. Gostycyn zakończyliśmy cykl zawodów o tak zwaną ,,Borowiacką Rybkę".
W zawodach tych organizowanych ,razem z festynami poświęconymi programowi ,,Daj Rybce Szansę"uczestniczyło ponad 200 zawodników z pięciu gmin : Cekcyna , Gostycyna , Lubiewa , Świekatowa i Śliwic. W kategorii drużynowej wygrała drużyna z Cekcyna , przed Lubiewem , Gostycynem , Świekatowem i Śliwicami. Indywidualnie najlepszymi byli : Adam Smoleń i Tomasz Smoleń z Cekcyna , oraz Kotras Zdzisław z Lubiewa. Kategoria kobiety : Gabriela Gabenska z Lubiewa , przed Grażyną Kak z Cekcyna i Marią Trzcińską - Wigienka z Świekatowa . Juniorzy : Korzeniowski Dariusz - Lubiewo , Tomek Gumiński - Cekcyn i Tomasz Żmich - Gostycyn.Jak widać znowu byliśmy najlepsi.

25.09.11r. na jeziorze Zadwornym rozegraliśmy 3 edycję pucharu przechodniego prezesa Henryka Gumińskiego. Na starcie zameldowało się 10- ciu zawodników . Łowiono przede wszystkim płocie , okonie i krąpie. Zwycięzcą okazał się Mirek Smoleń , drugi Stasiu Kuczer a trzeci Jan Glazik.
Puchar więc pozostanie u Mirka na kolejny rok.

Parking j Chłodnego godzina 7,00 . Spotkaliśmy się by rozegrać zawody o mistrza spiningu - jesień 2011r.
Zawody można powiedzieć bez historii . Niestety nie złowiliśmy żadnego wymiarowego drapieżnika .
Choć kolega Kaziu Banach miał pecha . Do pełni szczęścia zabrakło mu 1cm . Jego szczupak miał 49cm.

23.10.11r. j. Chłodne . Tu rozegraliśmy ostatnie zawody tego sezonu . Były to zawody o największą rybę jesieni 2011r. Na starcie zawodów zameldowało się szesnastu zawodników - same zahartowane osobniki .
Temperatura na starcie wynosiła minus 3 stopnie . Jak sama nazwa mówi łowienie polegało na złowieniu jak największej ryby . Rekordzistą został Rysiu Płoszański z leszczem o wadze : 361 gram . Drugi był Christian Zillmer z płotką 151 gram , a trzeci Mirek Smoleń i jego płotka 137 gram . Pozostali na załączonej liście startowej .

05.02.12r. w restauracji ,,Cis" w Cekcynie odbyło się walne zgromadzenie członków koła. Na zebranie przybyło czterdziestu kolegów. Niestety było to za mało by w pierwszym terminie odbyło się zebranie. po prostu zabrakło kworum. Jak zawsze zebrani mogli wypić kawusię no i zjeść ciasteczka. Zebranie odbyło się w konstrukcyjnej atmosferze. Z najważniejszych spraw poruszanych na zebraniu zaznaczę takie sprawy jak : zaplanowanie kontrolnego odłowu jeziora Chłodnego. Wyjaśnienie zapory w Gołąbku itd. Zaplanowano kontynuację dotychczasowych dobrych wzorów. Porządki , prace na rzecz koła, zawody, tarliska itd.

Na lodzie spotkaliśmy się w lutym by rozegrać zawody o mistrza lodu. Wygrał Mirek Smoleń.

20.05.12r. to zawody na jeziorze Zadwornym o mistrza koła seniorów i juniorów.
Tu wygrał Adam Smoleń , przed Tomkiem Smoleniem i Markiem Kakiem. Pozostali zawodnicy zgodnie z lista startową załączoną do nicka.

26.05.12r. Nasi koledzy : Jan Glazik i Artur Gostomczyk brali dziś udział w zawodach o mistrza ,,Hydrotoru" na rok 2012r. Zawody odbyły się na łowisku j. Głęboczek w Tucholi. Tradycyjnie nie daliśmy szans innym kolegom tzn. wygrał Janek przed Arturem. BRAWO !!!

27.05.12r. Dzisiaj nasza drużyna w składzie : Banach Kazimierz, Glazik Jan , Kak Grażyna i Mirek Smoleń uczestniczyła w zawodach z cyklu ,,Borowiacka Rybka". Zawody odbywały się na akwenie ,,Jeziorko" w Lubiewie. Łowiliśmy głównie karasie i liny. Nie można narzekać , każdy uczestnik coś złowił.
Rekordzistą okazał się Zdzisław Kopras który złowił ponad 9kg ryb.
My zajęliśmy kolejno 5) Kaziu Banach, 6) Grażyna Kak, 7) Mirek Smoleń i 8) Jan Glazik. Wszyscy przekroczyliśmy 4000 pkt. Jak widać byliśmy bardzo wyrównaną drużyną.

03.06.12r.
Na jeziorze Chłodnym rozegraliśmy zawody o mistrza aktywu koła na rok 2012.
Zwyciężył Jan Glazik wynikiem 4860 pkt.
2) Mirek Smoleń 3920 pkt
3) Henryk Gumiński. 2890 pkt
Pozostali koledzy na załączonej liście startowej.

17.06.12r.
Na jeziorze Gacanek rozegraliśmy zawody zarybieniowe . Rybki brały bardzo słabo. Pomimo tego najlepszym okazał się Marek Kak łowiąc 1280 gram. Kolejni zawodnicy na załączonej liście startowej.

Borowiacka Rybka w Lińsku 24.06.12r. Startowaliśmy w składzie : Jan Glazik, Kuczer Stanisław, Mirek Smoleń, Tomek Gumiński. Indywidualnie najlepszym okazał się - Jan Glazik wynikiem : 1148 pkt, Mirek Smoleń był czwarty z wynikiem 156 pkt. Koledzy Stasiu i Tomek niestety bez punktów. Następne zawody za dwa tygodnie u naszych sąsiadów w Bysławiu. Będą to zawody o puchar wójta Skałeckiego na akwenie Jeziorko w Lubiewie. W zawodach tych wezmą udział drużyny z : Tucholi , Cekcyna i Bysławia. wszystkim kolegom życzę przyjemnych połowów no i przysłowiowego połamania kija. Do zobaczenia nad wodą.
No i daliśmy się pokonać , przez drużynę z Bysławia. No cóż nie zawsze musisz wygrywać. Drużyna wystąpiła w w składzie : Jan Glazik, Henryk Gumiński, Kaziu Banach i Mirek Smoleń.
Na zawody do Świekatowa pojechali : Mirek Smoleń, Henio Gumiński, Grażyna Kak i Kaziu Banach.
Pierwszym był : Mirek drugi Henio , a 6 Grażynka, 7 Kaziu.
22.07.12r. na jeziorze Zadworne w St. Suminie rozegraliśmy II Puchar Starosty Powiatu. Tu nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa. Nasza drużyna w składzie : Artur Gostomczyk, Marek Kak, Mroziński Bogdan i Stasiu Kuczer wygrała uzyskując 4129 pkt. Druga Śliwice 2667 pkt, a trzecia Tuchola 1872pkt. Za dwa tygodnie 05.08.12r. spotykamy się na XIV Dniach Gminy Cekcyn, oraz 2 Cyklu ,,BR". Tanio skóry nie oddamy!!

O godz 7,00 zapisy do konkursu w ramach ,,BR" i zaraz po tym do XIV Dni Cekcyna. 7,30 zapisy dzieci .uczestniczących w zawodach z okazji dni Cekcyna. W zawodach ,,BR" rybka uczestniczy 16 zawodników do Dni Cekcyna również zapisało się 16 zawodników , ale tylko 9-cioro dzieci. W roku 2011 było ich więcej.
W konkursie ,,BR" wygrywa nasz klubowy kolega : Stasiu Kuczer , trzeci jest Artur Gostomczyk, a szósty Henio Gumiński. W konkurencji otwartej Dni Cekcyna najlepszy to : Adam Smoleń, drugi Mariusz Bąk obaj nasi koledzy. Brawo dla kolegów i ,,RÓBTA TAK DALEJ".

 


3.6
Oceń
(8 głosów)

 

Dokumenty (23)Wedkuje.pl poleca

 

Koło PZW Cekcyn - aktywność - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
0
Mam nadzieję, że wszystkie zawody będą udane, że ryby będą brały.Może zawodnicy złapią ryby,bo ostatnio często się zdarza,że nagrody z powodu braku ryb trzeba losowac. (2009-03-23 10:04)
Andrzej66Andrzej66
0
Słyszałem że jest terminarz zawodów naszego koła na 2009r. Dobrze by było gdyby go ktoś umieścił w necie na stronach naszego koła. :) (2009-04-10 13:37)
mareczek65mareczek65
0
witam kolege, no super opracowany temat,wszystko w należytym porzadku wraz z plikami ,pozdrawiam i czekamy na wiecej ciekawostek a zawody oczywiscie ze beda udane ,jakze by inaczej
(2011-01-21 19:50)

skomentuj ten artykuł