Koło PZW Józefow

/ 4 komentarzy / 6 zdjęć


Chciałbym przedstawić w tym wpisie sytuacje w jakiej znalazło się moje koło. Po wielu latach sukcesów odczuwa teraz dołek. Pozwoliłem sobie na mały plagiat ponieważ nie które informacje zaczerpnąłem z akt koła i jego historii. Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Józefowie powstało 12 marca 1972r. Głowna inspiracja powstała na rzecz pana Jana Skowrońskiego który powołał Walne Zebranie Członków, oraz przez ponad 30 lat był w zarządzie koła , a przez ponad 20 był jego prezesem. Pomysł na stworzenie koła narodził się z wielu przyczyn takich jak
wzrost ilości członków PZW na tym ternie.
odległość która utrudniała do aktywnego działania w kole w Biłgoraju do którego należeli nie którzy.
a przede wszystkim chęć otwarcia własnego koła.
W momencie powstania Koło obejmowało gminy Józefów, Aleksandrów, Łukowa Obsza Zamch , Susiec.
W naszym kole od początku prowadzono aktywne zajęcia dla młodzieży i nie tylko. Ich celem było kształtowanie w ludziach postawy człowieka który szanuje środowisko , rozsądnie korzysta z niego oraz umiejętności i integracji społeczności wędkarskiej.
Powstanie koła miało tez duży wpływ na zwalczanie kłusownictwa do dziś dział Społeczna Straż Rybacka. Łowiska którymi opiekowało się koło były bardzo atrakcyjne co więcej ciągle się starano o to aby podnosić ich atrakcyjność poprzez wyremontowania stawów w Kozakach i utworzenia własnej produkcji narybku.
W 1978 roku wybudowano stanice która później po wielu latach została odznaczona odznaka promocyjna Z NAMI NA RYBY. Co roku odbywały się zawody spinningowe pstrąg roztocza. I chyba na tym można by było zakończyć ale pozostaje jeszcze smutna teraźniejszość z malutka iskra nadziei.
Wewnętrzna kłótnia działaczy koła spowodowała odcięcie się majdanu sopockiego i utworzenie własnego koła tam. W ubiegłym roku zarząd okręgu odebrał nam stanice tłumacząc się tym ze nie przynosiła zysków oraz krajowe zawody pstrąg roztocza. Posiadamy bardzo atrakcyjne łowiska stanica często była nazywana Mekka pstragarzy. Brak funduszy prowadzi do bardzo złej sytuacji mała ilość zawodów , kiepskie nagrody , brak dofinansowań dla zawodników którzy chcą startować w prestiżowych imprezach. Iskierka nadziei jest przebudowa zalewu która rozpoczęła się w ubiegłym roku jednak to tez budziło wiele kontrowersji ryby zostały odłowione ale nie przysługiwały nam zostały wpuszczone do majdanu sopockiego. Jednak obiecano nam ze ryba tu powróci. Ciężko jest powiedzieć jaka będzie przyszłość na pewno trudna i trzeba będzie wiele wysiłku ludzi aby koło w Józefowie powróciło do dawnej świetności

 


2.8
Oceń
(15 głosów)

 

Wedkuje.pl poleca

 

Koło PZW Józefow - opinie i komentarze

Bigos44Bigos44
0

To fakt, że nasz zalew nie wygląda teraz zachęcająco. Trochę martwi mnie, że dno jest mało urozmaicone. Brak jest wyraźnych płycizn i zagłębień gdzie mogłyby się chować duże okazy ale to nic - przyroda poradzi sobie sama.

A co do stannicy to jest trochę chyba odnowiona i z powodzeniem można wynająć pokój za małą cenę. Ponadto można pogadać z panią Elą co do posiłków, z tego co wiem może coś zaoferować "na ząb".

Władze PZW Józefów powinny się trochę odmłodzić i stać się bardziej niezależne od nacisków pseudoelity trzymającej stale stołki - Panowie czas chyba przejść na emeryturę, ciężko Was znaleźć na internecie, brak jakichkolwiek danych np: nr telefonów, e-maili, adresu stannicy i najważniejsze nie ma żadnych NAZWISK. Nie wiadomo kto jakie stanowisko zajmuje.

PORAŻKA, TYPOWY ZAŚCIANKOWY WSCHÓD!!!

(2011-02-13 20:10)
użytkownik60849użytkownik60849
0
I za karę 1. Hahaha. Miłego dnia. (2011-02-25 16:48)
cobra1122cobra1122
0
To troszkę przykre co czasami dzieje sie w naszych kołach myślę że po wielkim uporze wędkarzy z waszego koła to rybka powróci do zalewu pozdrawiam. (2011-03-10 17:20)
pstrag222pstrag222
0
Dzięki wszystkim za komentarze. pzdr.pstrag222 (2012-12-27 13:08)

skomentuj ten artykuł

 
Aplikacja