Kołowrotek Mikado Iron Reel

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Kołowrotek Mikado Iron Reel – test

W tym tekście chciałbym podzielić się z wami moją opinią na temat Mikado Iron Reel 3009fd. Jest to uniwersalny kołowrotek, który został przeze mnie zastosowany przy spinningu. Został podpięty do wędki Mistrall Aqua Spin, cw,5-25, 270cm(opis wędki jest również na moim blogu). Celem wypraw były głównie szczupaki i okonie ale zdarzało mi się łowić nim również na spławik i grunt, gdzie również wypadł dobrze.

Pierwsze wrażenie
Kiedy otrzymałem kołowrotek i otworzyłem pudełko byłem pozytywnie zaskoczony. Sprzęt prezentował się bardzo ładnie i nowocześnie. Szczególnie spodobały mi się kolorowe wstawki i nacięcia na szpuli. Kołowrotek wydał mi się jednak stosunkowo niewielki ale to, dlatego że był moim pierwszym z przednim hamulcem. Swój egzemplarz mam już 3 sezon i był już użytkowany w przeróżnych warunkach i w różnych metodach.

Jakość i wykonanie
Nie będę podawał tu tych wszystkich skomplikowanych technologii zastosowanych w konstrukcji kołowrotka, ponieważ każdy może to sprawdzić na stronie producenta. Kołowrotek wyposażony jest w 9 łożysk (8+1), szpula może pomieścić 0.20/200 0.25/150 0.30/100. Gruby kabłąk jest solidny i zbija się pewnie. Korbka kołowrotka wyposażona jest w mechanizm szybkiego składania. W całości wykonana jest z aluminium. Uchwyt korbki jest pokryty gumą, co zapewnia wygodny chwyt. Pokrętło hamulca jest poręczne i łatwe w regulacji. Obudowa kołowrotka wykonana jest z z szarego grafitu, co w zestawieniu ze srebrnymi elementami i metalową szpulą główną wygląda bardzo korzystnie. W komplecie dostajemy plastikową szpule zapasową.

W akcji
Kołowrotek przeszedł wiele. Niejednokrotnie lądował w wodzie lub w piachu. Trzeba przyznać, że dzielnie zniósł te próby. Łowiłem nim gumy z opadu i blaszki wahadłowe. Ich gramatura nie przekraczała 33g. Te przynęty obsługiwał bez zająknienia przez 2 sezony. Potem przy większym obciążeniu można było poczuć pracę bebechów. Żyłkę nawija równo i jej nie skręca. Jedyne problemy miałem z nim na szkierach słona woda to nie jest jego żywioł. Zaczął się blokować prawdopodobnie z powodu smaru, który zamienił się w bryłę, Kołowrotek przesmarowałem i chodził jak nowy. Niestety zgubiłem podkładkę pod szpulę, co spowodowało spadek jakości nawijania linki. Największą rybą wyholowaną na ten kołowrotek był sandacz 87cm i węgorz 102cm. Podczas holi hamulec spisywał się doskonale, bardzo płynnie wypuszczał żyłkę
.
Cena
Obecnie kosztuje ok. 100zł, co plasuje go w bardzo popularnym segmencie cenowym. W moim odczuciu jest tyle wart.

Wady
- ścieranie się grafitu pokrywającego obudowę kołowrotka
- obecnie lekki luz kabłąka spowodowany częstą eksploatacją

Podsumowując uważam ten kołowrotek za godny polecenia dla kogoś kto chce mieć uniwersalny i dobry sprzęt za niewygórowaną cenę.

 


4.7
Oceń
(12 głosów)

 

Kołowrotek Mikado Iron Reel - opinie i komentarze

fasolusfasolus
0
Nieźle skatowany :D (2014-08-28 15:23)

skomentuj ten artykuł