Kołowrotek Mistrall Hornet 30 RD

/ 4 komentarzy / 8 zdjęć


W ramach dostępnego i używanego przez wędkarzy sprzętu, chciałbym przedstawić i zaprezentować /nie jest to reklama/ kołowrotek Mistrall  Hornet 30 RD. Jest sprzęt przeznaczony raczej dla młodych i początkujących wędkarzy, których budżet to zazwyczaj 'kieszonkowe'. Kołowrotek jest lekki, wykonany z kompozytu węglowego z dodatkiem tytanu. Konstrukcja jest odporna na rdzę, przekładnia główna / koła zębate / wykonana z brązu, podparta na dwóch łożyskach kulkowych. Wygodna łamana /na zatrzask/ korbka z uchwytem z tworzywa gumo-podobnego - antypoślizgowa, możliwość przekładania prawa-lewa. Rotor wyważony, bezszmerowa praca w komplecie dwie szpule. Tylny hamulec o dużej rozpiętości docisku-hamowania, u dołu korpusu wygodny i dostępny przełącznik wstecznego biegu. Rolka prowadząca żyłkę obrotowa i powierzchniowo chromowana. Całość w kontrastującym kolorze srebrno-czarnym, części metalowe / wkręty, tulejki i talerz rolki / chromowane. Nie polecałbym tego kołowrotka dla spiningistów, gdyż przy niskiej cenie 38 zł, jest to sprzęt z niższej półki. Jednak dla początkujących i mniej zamożnych wystarczająco dobry.W sprzedaży są też wersje Hornet 20 RD.

Dane techniczne:
Ciężar - 260 g
Szpule o poj. 0,20 mm - 200 m, 0,25 mm - 150 m, 0,30 mm - 100 m
Przełożenie - 5,1 : 1
2 łożyska kulkowe
1 rok gwarancji
 


4.2
Oceń
(19 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Kołowrotek Mistrall Hornet 30 RD - opinie i komentarze

użytkownik1117użytkownik1117
0
masz rację Stanisławie , super kołowrotek dla początkujących i dostępna cena , mam kilka kołowrotków firmy MISTRALL i uwierz mi nie miałem do tej pory żadnych kłopotów , nawet moja odległościówka tej firmy spisuje się na medal , akcja szczytowa i hol wspaniały = pozdrawiam (2009-03-28 18:15)
użytkownik3921użytkownik3921
0
Cieszę się bardzo, że moja zachęta do testowania i opisywania sprzętu zadziałała i pojawiają się kolejne artykuły w tym temacie. Zainteresował mnie ten kołowrotek, bo mam do czynienia z początkującymi wędkarzami i często pytają jaki kołowrotek w umiarkowanej cenie mógłbym im polecić. Mam dwa pytanka-jak wygląda nawijanie żyłki przy większej jej ilości (na zdjęciu zauważyłem, że przy małej ilości niezbyt dobrze to wygląda) i czy może już rozkładałeś ten kołowrotek do smarowania-interesuje mnie, czy wszystkie zębatki są z brązu, czy jedynie zębatka osi rotora? Pozdrawiam, a za wpis oczywiście 5;-) (2009-03-29 18:03)
użytkownik9239użytkownik9239
0
Firma ,która ma naprawdę ciekawe produkty za niewielką cenę.W podobnej cenie można kupić jakiś szrot na targu bez żadnej gwarancji.Dobra rada dla młodych wędkarzy żeby jednak przed zakupami wnikliwie bazować na opiniach bardziej doświadczonych.Bo nie wszyscy mamy tak zasobne portfele żeby sięgać po towar z najwyższej półki. (2009-04-27 13:50)
plotka97plotka97
0
Posiadam ten kołowrotek i wcale nie jestem z niego zadowolony. Wiem, że cena nie jest wysoka ale można się było spodziewać więcej niż niecałego sezonu przy lekkiej spławikówce. Zepsuł się hamulec który potem naprawiłem to na złość poszła blokada obrotów wstecznych i po łowieniu tum kołowrotkiem. (2013-01-04 18:35)

skomentuj ten artykuł