Zaloguj się do konta

Kołowrotek Zebco Satanica FD 640 - dopełnienie feedera

Witam.
Nadszedł dzień, w którym trzeba było kupić coś nowego. Pytanie brzmiało, co? Urodziny się zbliżają nieuchronnie, więc można to wykorzystać.
Postanowiłem zamienić poprzedni kołowrotek od feedera na coś lepszego niż produkcja Decathlonu. Długo szukałem czegoś, co będzie pasować do moim upodobań i wymagań, jakie stawiałem przed ostateczną decyzją. Cena, pojemność szpuli, materiały, z jakich jest zbudowany kołowrotek, gwarancja itp. W cenie, jaką dysponowałem dużego wyboru nie miałem. Trzeba było wybrac coś niedrogiego (do 130zł) i dobrego.
Wybór ostatecznie padł na kołowrotek Zebco Satanica FD 640.

Dane techniczne:
Przełożenie: 5,1:1
Poj. szpuli: 145m/0,35mm
Ilość łożysk kulowych: 6
Waga: 289g

Cena: ok. 110zł

Co mnie zaciekawiło w akurat tym kołowrotku to: składana rączka, pojemność szpuli, wygląd, dane techniczne i oczywiście cena. Po dotarciu kołowrotka w moje ręce byłem zadowolony. Lekki nie jest, nie widać żadnych uszkodzeń, dobrze (na razie) chodzi więc nie miałem zastrzeżeń.
Dalsze użytkowanie przez cały sezon też nie przyniosły żadnych rozczarowań. Nadal płynnie chodzi, nic nie odpadło przy holu czy tym podobnych usterek brak. Został przetestowany przy holowaniu suma na Wiśle, używany wiele razy przy połowach gruntowych jak i spisał się przy zestawie żywcowym i przy holowaniu szczupaka.
Jedynym zastrzeżeniem jakie mam to regulacja hamulca, który nie jest aż tak dokładny, jakim bym chciał, żeby był. Ale to aż tak mi nie przeszkadza i mogę przymknąć na to oko.
Podsumowując, zakup uważam za udany. Kołowrotek mnie nie zawiódł pod żadnym względem i mam nadzieję, że popracuje tak jeszcze parę sezonów. Jak za taką cenę jestem bardzo zadowolony i polecam go.
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, śmiało proszę pisać na priv, z chęcią pomogę.
Dziękuje i pozdrawiam, sukcesów w nowym sezonie 2014!

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej