Kompozycja zanętowa M.V.D.E. Super Champion Roach

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Kompozycja zanętowa M.V.D.E. Super Champion Roach i atraktor Cherry’n Berry. Jaką zanętę ustawić na wiosnę? jakiego atraktora i w jakiej ilości użyć? Czy ma to być zanęta jasna, czy też ciemna? Jakie ilości zanęty można zastosować?
Ile i jakich robaczków lub ziaren dodać? Nęcić obficie na początku wędkowania, czy też po odrobinie ale systematycznie?
Pytania niby banalne, tym bardziej, że nie pierwszy raz jesteśmy wiosną nad wodą. Jednak wiosna, wiośnie nie jest równa i niejednokrotnie pomimo wędkowania na tym samym łowisku, powinniśmy naszą zanętę dostosować do pory roku, , jak i samego łowiska, a zwłaszcza warunków atmosferycznych, które zdecydowanie rzutują na intensywność żerowania poszczególnych gatunków ryb.
Zanętę tej już jesienią ubiegłego roku opisał Kolega Łukasz (ROGEROS). Zanęta MVDE Super Champion Roach i jesienne płocie
Ponadto zanętę Marcel Van Den Eynde Super Crack brasem / bream (leszcz) oraz dwa atraktory zapachowe z tej samej firmy w marcu bieżącego roku opisał BARTOSZ Zanęta oraz atraktory Marcel Van Den Eynde
Tym razem pragnę się skupić na krótkim, technicznym opisie raczej niekonwencjonalnej mieszanki zanętowej, gdyż skomponowanej na bazie zanęty typowo wiosennej Marcela Van Den Eynde Super Champion Roach i owocowego atraktora Cherry’n Berry. Mieszanka jest nietypowa, gdyż przeznaczoną na wiosenne płocie ciemną, słonawą zanętę, łączy ze słodkim zapachem wiśniowo jagodowym, przeznaczonym do zaprawiania mieszanek typowo karpiowo-amurowych.
W praktyce okazało się, że podczas przedostatniego wypadu w sobotę 22 marca, wstrzeliliśmy się z nęceniem w dziesiątkę.
Na dwie szklanki zanęty dodawaliśmy łyżkę atraktora oraz ponad dwa litry, przesianej, pozyskanej prosto z kretowiska czarnej ziemi. Dobrym uzupełnieniem całości, który przyciągnął i utrzymał w łowisku, przez dłuższy czas dorodne płocie, były dodane w niewielkiej ilości barwione białe oraz poszatkowane czerwone robaki.
Efekty wędkowania zostały opisane w artykule „Płocie wczesną wiosną na bata”, do którego przeczytania serdecznie zapraszam.

 


4.4
Oceń
(13 głosów)

 

Kompozycja zanętowa M.V.D.E. Super Champion Roach - opinie i komentarze

Michal8300Michal8300
0
Gdybyś nie dodawał ziemi to było by to sporo za dużo łowiłem trochę na tą zanętę wczesną wiosną tego roku i moim zdaniem wcale nie trzeba dodawac atraktora ale jak wspomniałeś zależy od łowiska i pory, ale gdy woda jest jeszcze zimna i brania słabe to nie opłaca się, nawet nie pracuje to tak jak powinno. (2014-04-24 17:29)
Michal8300Michal8300
0
Ale zanęta firmy mvde jest najlepszą zanętą dla mnie kupuje tylko z tej firmy. (2014-04-24 17:35)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Kolejny bardzo udany wpis. Gratulacje Marku. Pozdrawiam Boczny trok (2014-07-13 23:23)

skomentuj ten artykuł