Komunikat ZG PZW - jedziemy na ryby legalnie.

/ 7 komentarzy

Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz p rzemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r. 

 

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem  20 kwietnia 2020 r.  obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych). 

 

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).

Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Komunikat ZG PZW - jedziemy na ryby legalnie. - opinie i komentarze

grzesk1971grzesk1971
0
wreszcie ktoś pomyślał. (2020-04-18 03:17)
JulianJulian
+1
O rany .Zaraz się pos......am nie wiem czy że szczęścia czy ze śmiechu . Góra urodziła mysz. Ps. ZG POZWALA !!!!!! mi iść na ryby , niech mi ZG pozwoli Normalnie wędkować w Całym Kraju na wodach PZW wtedy porozmawiamy . (2020-04-18 10:26)
arasshaterarasshater
0
Natomiast Główny Inspektorat Rybołóstwa Morskiego wciąż nie wypowiedział się co do wędkowania w morzu. Ponoć plaże mają być również otwarte od poniedziałku, ale nie jest to oficjalna informacja. Belona wejdzie do zatoki już niedługo, więc fajnie byłoby się przygotować. (2020-04-18 10:42)
51Marek51Marek
0
Julian, to nie ZG PZW zezwolił, tylko ZG PZW przekazał to, na co zezwolił rząd. Nic więcej. A co do "pozwalania" to ZG PZW niewiele ma tu do powiedzenia. Może co najwyżej zalecać. arasshater, a czy GIRM wydał wcześniej jakiś komunikat z zakazem wędkowania w morzu? (2020-04-18 22:13)
JulianJulian
+2
Przecież na TYM !!!! właśnie polega międzyinnymi ta ironia .Oni są od Przekazywania !!!!! Przekazują Nam że ,,taki rympał " będziesz łapał na opłatę ,,ogólnopolską " bo tzw. okręgi maja ich w d...... A więc wracamy do punktu wyjścia .Rozważmy teoretycznie taką możliwość . Chcę wędkować tak jak dawniej czyli w PZW ( nazwa organizacji czytaj związku się nie zmieniła) na terenie Całego Kraju na wodach PZW czyli Mojego Związku w każdym dowolnym dniu bierzącego roku ( opłata 2020) aby spełnić te wymogi powinienem mieć na koncie sumę z odpowiednią ilością zer ( nawet liczyć mi się nie chce a sprawa jest do ,,ogarnięcia " czytaj policzenia - oczywiście dla cierpliwego ) i Zatrudnić sekretarkę ( najlepiej z wykształceniem prawniczym ) w celu załatwienia powyższych formalności . Ps. Coś mi się wydaje że taniej mi wyjdzie te wędkowanie np, w Kanadzie czy USA przy czym do Żadnego Związku Nie Muszę Należeć !!!!! Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą ( pamiętając o 2 metrach ) co prawda My mamy bardziej i tu nazwę słusznie swoje 10m. (2020-04-19 10:58)
arasshaterarasshater
0
Nie, oczywiście, Główny Inspektorat Rybołóstwa Morskiego nie wydał żadnego komunikatu o zakazie wędkowania w morzu. Zostały natomiast zamknięte plaże, co mówi samo za siebie. Dodatkowo wiem od kolegów, którzy próbowali wypłynąć na troć, że szybko zostali zawróceni przez odpowiednie służby. Fajnie by było, żeby Główny Inspektorat Rybołóstwa Morskiego jednak się wypowiedział na podobieństwo PZW. (2020-04-19 17:25)
Gustav90Gustav90
+1
Teraz to wiadomo że od jutra można. Ale gdy przepisy były nie jasne to jakoś nie było komunikatów poszczególnych kół z konkretna odpowiedzia czy można wedkowac. (2020-04-19 22:53)

skomentuj ten artykuł