Komunistyczne okonie

/ 9 komentarzy / 3 zdjęć


Komunistyczne okonie


Poniedziałek, dzień jak każdy inny, a jednak nie wszyscy go kochają, to krwiopijczy dzień wysysający z nas ostatnie wspomnienia miłych chwil, spędzonych podczas weekendu z dala od obowiązków i pracy. Z bolącą głową (to pozostałość po Komunii syna ale to chyba bardziej z wrażenia niż z przepicia, alkomat bowiem rano wskazywał 0.00) trochę niewyspany, powoli podążałem w kierunku samochodu, szukając po drodze wymówki jak z dzisiejszej wyprawy się wykręcić ale co tam ...trzeba być twardym, przecież obiecałem sobie w tym tygodniu będę jeździł codziennie..... pojechałem. Kiedy znalazłem się nad wodą, doznałem szoku: nad wodą byłem sam! a zawsze o tej porze było tu co najmniej kilka osób....zaraz, zaraz ...czyżby wszyscy wczoraj byli na Komunii???
Nieważne, wyjmuję sprzęt, uzbrajam i do dzieła, dziś postanowiłem zapolować na szczupaka, duuuużego szczupaka. Założyłem wahadełko... może bardziej wahadło-Gnoma 2 i w pierwszym rzucie zapinam rybę, ooooo.... to ładny szczupak, w jednej chwili zapomniałem o bólu głowy, minęło niewyspanie. Załączam aparat, który mam zawieszony na szyi i uruchamiam kamerkę. Szczupak jest jakieś 8 może 10 metrów od brzegu, poprawiam mojego fotosa i w tym momencie zębaty wykonuje swój skok życia i pozbawia się przynęty !!!! Czarna rozpacz, piękny był, ale... co tam może jeszcze coś się trafi. Wykonuję kilka rzutów i łowię krótkiego szczupaka, takiego około 45 cm a w kolejnych jeszcze trzy podobnej wielkości. Chyba nici z dużego szczupaka, pomyślałem,swoją szansę zmarnowałem w pierwszym rzucie. Zmieniam wahadło na mojej produkcji slidera i w drugim rzucie czuję mocne kopnięcie ale nie szczupacze, holuję rybę do brzegu, to okoń, ładny taki nieco ponad 30 cm, pierwszy na mojego woblerka ale radocha!!!! Rzucam jeszcze kilka razy i zmieniam miejsce. Na nowym stanowisku, posyłam mój „wyrób” z wiatrem, bardzo daleko, ...obrót korbką....siedzi, szczytówka pięknie pracuje ale.....to znowu okoń, jeszcze ładniejszy jak się później okazało grubo ponad 30, nie zabrałem miarki ( przykładam wypychacz, prawie 3 długości* ), jest przepiękny, fotka i do wody. Rozanielony z przepełnionym radością sercem, od niechcenia wykonuję rzut i mam kolejnego okonia i .... jeszcze dwa trochę mniejsze....ale gryzą !!!
Dawno nie miałem takiego dnia : 8,5 cm slider, plecionka fluo 0.16 z przyponem stalowym do 9 kg i... takie brania , nic im nie przeszkadzało, złowiłem 8 grubych okoni i kilka mniejszych, sześć szczupaków i dwa spiąłem. Było naprawdę warto, takie chwile nie zdarzają się często i to wszystko działo się zaledwie przez 1.5 godziny, przeżyłem super przygodę a wszystko za sprawą „komunii...stycznych okoni. I pomyśleć, że szukałem wymówki żeby nie pojechać.


*wypychacz miał 13 cm

Dziś (wtorek ) poszedłem za ciosem, pomyślałem, że może sytuacja się powtórzy i rybki będą super gryzły ale niestety to chyba stara prawda iż „nic dwa razy się nie zdarza”. Moim łupem padły dziś dwa szczupaczki i ani jeden okoń, choć naprawdę się starałem i .....głowa mnie nie bolała.

Życzę Wam wszystkim takiego dnia!!!

 


4.8
Oceń
(32 głosów)

 

Komunistyczne okonie - opinie i komentarze

czarnypumczarnypum
0
Tak to bywa Kolego, tak czy inaczej ciekawa przygoda...5...
(2011-05-24 13:36)
pstrag222pstrag222
0
Witaj kolego
ja tez byłem na komunii a popołudniu dopiero wybrałem sie na ryby:P
ale na karpie nawet ładnie brały i chwyciłem jednego do domu 46cm
a okon to taka juz ryba raz bierze a raz nie taki jej urok.
zostawiam ***** i pzdr. pstrag222
(2011-05-24 14:18)
SamotnikSamotnik
0
 No kolego to przez 1,5 godziny napracowałeś się . Każdy z nas też by tak chciał się napracować  toż to sama przyjemność i super przygoda.    Gratuluje i Pozdrawiam . (2011-05-24 20:02)
kabankaban
0
Okonie piękne.Gratulacje i pozdrawiam.
(2011-05-26 07:53)
makaron47makaron47
0
Mnie zainteresowała przynęta. Z perspektywy zdjęcia nie mogę ocenić jej wielkości. Wygląda na super. Czy sam to robisz?. Gratulacje i pozdrawiam
(2011-05-27 10:11)
FanAtykFanAtyk
0
Jak dla mnie rewelka - taki wynik w 1,5 godziny to niemal Szwecja :-) Na przyszłość polecam trzymać do zdjęcia rybę w dłoni, lub obok jakiegoś przedmiotu, wtedy łatwiej oglądającym oszacować wielkość rybki. Pozdrawiam.
(2011-05-27 11:39)
JAQUJAQU
0
Jeżeli chodzi o tego sliderka, tak jest mojej produkcji, w mojej galerii pokazałem 3 moje najłowniejsze wobki jest też właśnie ten, ma 8,5cm (2011-05-27 15:44)
boczek262boczek262
0

Ja w piątek pojechałem na spinning o 6 rano. :) Żucałem w dwóch   miejscach. Około 2 godzin. I złapałem 5 okoni największy miał 32 cm I jednego szczupaka 65 cm. Oczywiście wszystkie ryby wruciły do wody :).


                                    

(2011-05-28 14:23)
amur tvamur tv
0
Okonie to świetne ryby (2020-08-21 00:25)

skomentuj ten artykuł