Koniec sezonu 2015 jak co roku w Zatomiu

/ 5 komentarzy / 8 zdjęć


3.10.-.godzina 5.00. – przystanek „Chrobry Główny” – podjeżdża zamówiony autokar i kilkunastu wędkarzy z Koła „Chrobry” sprawnie zajmuje miejsca. Następny przystanek to „10” gdzie oczekuje reszta towarzystwa. Jedziemy do Zatomia Nowego gdzie na jez. Piaskowym będziemy uganiać się za drapieżnikami.

6.45 – planowany  postój przed zatomskim sklepem – to już rytuał .

7 .00 – nad jeziorem -  nasz gospodarz , kol. Ryszard organizuje poczęstunek – są pączki, jest kawa i herbata,  a skarbnik kol. Gieniu zbiera startowe – bo co jak co ,ale kasa zgadzać się musi.

Przed 8.00( w świetnych nastrojach ) kol. Robert, Wice Prezes naszego koła  ( Prezes nieobecny usprawiedliwiony – planowane leczenie sanatoryjne ) otwiera zawody, wita wszystkich członków koła a także gości, wśród których jest min. p. Romuald  ŁAWNICKI, przedstawiciel Rady Osiedla Piątkowo – jednostki pomocniczej m. Poznania – fundator nagrody ( kij spinningowy m-ki Konger ) za największego szczupaka. Kol. Robert omawia sposób rozegrania zawodów – jedna pięciogodzinna tura( od 8.00 do 13.00), warunki bezpieczeństwa, a także metody łowienia. Można łowić na spinning, a także  na żywca, ale tylko pozyskanego na miejscu z łowiska.  Do punktacji liczą się tylko wymiarowe ryby drapieżne. Wyniki dzisiejszych zawodów będą miały decydujący wpływ na ostateczny układ tabeli współzawodnictwa o tytul„Wędkarza roku 2015” w naszym kole. Trwa zażarta rywalizacja   o I miejsce ( kol. Maciej i kol. Jacek), a także o III miejsce ( kol. Robert, kol. Ryszard i kol. Danuta).

8.00 –sygnał „ można łowić” i 26 zawodników rusza w bój, a  druga , nie mniej liczna grupa osób towarzyszących rozchodzi się do lasu w poszukiwaniu grzybów, gdyż za największego grzyba, jadalnego oczywiście, również jest przewidziana nagroda.

8.03 – kol. Tomek cytuję „ trzeci,daleki rzut srebrnym, tonącym,  10 cm woblerem.  Pozwalam przynęcie opaść na dno,       2 ruchy korbką kołowrotka i następuje ostre pobicie. Zacinam w tempo i zaczyna się walka. Rybę oceniam na jakieś 2-2,5 kg więc spokojnie holuję i ląduję wślizgiem na brzeg. Potem okazało się , że ważył nieco mniej”

Pogoda dopisuje, ryby trochę gorzej, a z grzybami to już całkowita klapa.

13.00 – kończymy zawody , a komisja sędziowska waży i mierzy złowione ryby. W międzyczasie zajechała prawdziwa wojskowa kuchnia polowa z gorącą i smakowitą grochówką. Można było uzupełnić nadwątlone siły, oraz podzielić się wrażeniami. Nasz gość , p. Romuald ŁAWNICKI  w rozmowie z członkami zarządu koła w ciepłych słowach podsumował naszą imprezę i obiecał, że postara  się by w przyszłym roku nasze koło otrzymało jakieś wsparcie finansowe z Rady Osiedla Piątkowo . Było by miło.

Ostateczne wyniki

I miejsce kol. Tomasz HENKA  - 1980 pkt.

II miejsce kol. Michał ANDRUSZKO – 1320 pkt.

III miejsce kol. Piotr  STEC - 940 pkt.

Kol. Robert wręcza najlepszym nagrody i puchary .

Nagrodę za największego szczupaka zawodów  { 61,5 cm } otrzymuje  z rąk fundatora,  kol. Tomasz HENKA , a puchar ufundowany przez Członka Zarządu Koła kol. Barbarę GMEREK za największego okonia ( 26,5 cm ) otrzymuje kol. Piotr STEC.

Nagrodę specjalną za największego grzyba  wyprawy,  borowik szlachetny ,  średnica kapelusza 11,5 cm ) zdobył  kol. Mikołaj GŁADYSIAK –  gość na naszych zawodach.

Na zakończenie zawodów rozegrano błyskawiczny turniej strzelecki – 3 strzały z wiatrówki, postawa stojąc – tarcza sportowa. Nagrodą był szampan ufundowany przez kol. Roberta, który nawiasem mówiąc wygrał te zawody bardzo dobrym wynikiem 28 / 30 pkt. – podobno strzelał znaczonym śrutem))).

Podsumowując wyniki zawodów wędkarskich trzeba zauważyć, że faworyci zawiedli. Na  26 zawodników tylko 8 złowiło miarowe drapieżniki i to głównie okonie, a wszystkie  ryby złowione zostały na przynęty sztuczne.

Kończymy zawody porządkowaniem polany i wracamy autokarem do Poznania. Tymi zawodami kończymy oficjalnie sezon wędkarski 2015 w naszym kole.

Do zobaczenia za rok.


 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Koniec sezonu 2015 jak co roku w Zatomiu - opinie i komentarze

troctroc
+1
Oficjalny sezon na pewno zakończony- spiningowy raczej nie, dopiero co dobrze się zaczął. Gratulacje dla zwycięzców, do zobaczenia na naszej Karolewskiej polanie. Pozdrawiam za *****. (2015-10-15 18:15)
marek-debickimarek-debicki
0
Super zawody. Widać, że ciekawie zorganizowane. Wyniki co prawda nie powalają, ale liczy się wspólna wyprawa i dobra atmosfera. Piąteczka za relację i do zobaczenia nad wodą. Pozdrawiam (2015-10-15 18:36)
CACYCACY
0
***** Dobrze zorganizowane zawody i super relacja. Tylko pozazdrościć. (2015-10-16 08:48)
kostekmarkostekmar
0
Gratuluję zwyciężcom całkiem fajnych ryb oraz całej reszcie udanej imprezy. Dobra zabawa w dobrym towarzystwie to jest to. Połamania!!! (2015-10-16 19:28)
piotr 0206piotr 0206
+1
Harmonogram imprez na rok 2015 przewidywał zorganizowanie 11 zawodów.Zarząd koła zorganizował 10. Z powyższego materiału wynika że sezon wędkarski w kole zakończono.Mam pytanie czy nieodbyte zawody zawody zostaną zrekompensowane ? (2015-10-21 01:38)

skomentuj ten artykuł