Koniec sezonu na miętusa

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


W tej jesieni wyprawy miętusowe zaczęliśmy późno bo było ciepło. A co za tym idzie sezon trwał też krótko.
Mimo to byliśmy z synem kilka razy na rybach. Wyniki też były różne przestałem się chwalić. Po ostatnich wpisach gdzie zostałem wyzwany od mięsiarzy i gumofilców odechciewa się pisania oraz dzielenia się przygodą i refleksją z wypraw wędkarskich. Mimo to tak ogólnie i bez szczegółów dzielę się z wami tym co najpiękniejsze czyli Przyroda i Człowiek lub odwrotnie. Gdzie My jesteśmy czy na końcu czy na początku trudno jednoznacznie powiedzieć.
Jak wcześniej pisałem byliśmy kilka razy na rybach i próbowaliśmy łowić na łowiskach sprawdzonych czyli pewnych i odkrywaliśmy nowe miejsca a na nich było różnie.
Wiem Koledzy z doświadczenia że łowienie tych ryb to jest to przygoda dla wytrwałych i liczących się z niewygodą z zimnem i ciemnościami.
Ale przy palącym się ognisku i herbacie w termosie można dosyć długo posiedzieć.
Mimo tak złej pory: ciemność ,zimno , mokro ,wietrznie . Można usłyszeć jak przyroda żyje .Wystarczy dobrze się wsłuchać, jest to nagroda dla tych wytrwałych. A gdy zadzwoni sygnalizator na wędce i wyciągniemy pięknego marmurka, to adrenalina nas tak rozgrzewa że zapominamy o zimnie i niewygodzie. Ryb tej jesieni nie nałowiłem ale świeże powietrze oderwanie się od telewizora i komputera to też plus. Do tych kilku słów dołączę kilka zdjęć z wypraw. Pozdrawiam serdecznie

 


4.6
Oceń
(16 głosów)

 

Koniec sezonu na miętusa - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
+2
Masz racje wyzwiska to staje się norma na tym portalu, ale niech taki kozak powie to prosto w oczy. W co wątpie :))) Mietusy w tym roku nie dopisały za bardzo, aby do wiosny (2015-12-03 20:10)
rysiek38rysiek38
+2
Fajnie ująłeś to co i dla mnie jest istotne, czyli wędkarz ,woda i przyroda a jak jeszcze dopisze kompan i male ognisko się tli to pełnia szczęścia-wtedy efekty (rybne schodzą na dalszy plan) ..pozdrawiam z pioną oczywiście (2015-12-03 23:08)
groniargroniar
+1
Mylę że wiosna i cały nowy rok będą bardziej owocne i ( abyśmy zdrowi byli) Pozdrawiam (2015-12-06 17:41)
troctroc
+2
Nie ważne wyniki, ważny sam kontakt z przyrodą a jeszcze napisać parę słów z wyprawy, bezcenne. A że, jak wszędzie zresztą, znajdzie się parę mend które z zasady negują wszystko, anonimy które nikną w tłumie, nie istnieją gdzie indziej- trudno, taki mamy klimat... (2015-12-07 07:11)

skomentuj ten artykuł