Zaloguj się do konta

Konkurs plastyczny w Mińsku Mazowieckim 2014

Zgodnie z obietnicą 12 kwietnia 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyły się kolejne warsztaty wędkarskie. Korzystając z okazji, oprócz doskonalenia umiejętności i wiedzy wędkarskiej, najmłodsi adepci dostali kolejne wyzwanie i szansę przedstawienia własnych talentów oraz zostali jednocześnie nagrodzeni za dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie wędkarstwa. Zarząd PZW koła nr 41 „KLUB GARNIZONOWY” w Mińsku Mazowieckim ufundował kalendarze wędkarskie na 2014r., które zapewne przyniosą pożytek najmłodszym wędkarzom.

Spotykając się wielokrotnie z miłośnikami sztuki wędkarskiej odpowiadałem na często trudne pytania związane również z ochroną środowiska naturalnego, co w pewnym momencie pokusiło mnie do stworzenia dość ciekawego moim zdaniem regulaminu - pierwszego konkursu plastycznego po tytułem „WĘDKARZ PRZYJACIELEM PRZYRODY”

W moim przypadku dedykuję go wszystkim zainteresowanym spełniającym wymogi regulaminu, zamieszkujących powiat i gminę Mińsk Mazowiecki, będących częstymi uczestnikami warsztatów wędkarskich oraz ich sympatyków.
Głównymi celami jakie sobie założyłem ogłaszając konkurs jest:
- kształtowanie u dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów postaw proekologicznych;
- przedstawianie alternatywnych form wypoczynku związanego z udoskonalaniem sztuki wędkarskiej oraz umiejętności plastycznych;
- kształtowanie u dzieci poczucia nierozerwalnej harmonii z przyrodą oraz świadomości wpływu na jej kondycję;
- rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyobraźni;
- kształcenie poczucia estetyki;
- rozbudzanie kreatywności i twórczej osobowości.
Aby dostrzec stopień zainteresowania taką formą wypowiedzi uczuć i uzdolnień naszych pociech oraz odnotować wymiar takiej działalności przynoszącej nie tylko satysfakcję, proponuję zainteresować się w swym gronie drzemiącymi w głębi dusz młodymi talentami.

Dla osób zainteresowanych tego typu działalnością oraz samym konkursem, w załącznikach zamieszczam opracowane przeze mnie dokumenty ułatwiające rozpatrywanie prac i ich ewidencjonowanie.
Jak mógłby ktoś zauważyć, nie zamieściłem żadnej wzmianki o nagrodach, które dla uczestników konkursu będą formą zaskoczenia tak jak i dla mnie poziom wykonanych przez nich prac.
Jednocześnie przypominam, że termin i miejsce składania prac są ściśle określone w regulaminie, a ogłoszenie wyników planowane jest na dzień zawodów wędkarskich organizowanych jak co roku z okazji Dnia Dziecka o czym uczestnicy konkursu zostaną poinformowani przez ogłoszenia z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
Już dziś trzymam kciuki za powodzenie takich konkursów i zachęcam z całego serca do pielęgnowania nieodkrytych często talentów.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej