Konkurs w Świekatowie

/ 2 komentarzy

W ubiegłą niedzielę tj. 19go lutego wybraliśmy się na konkurs wędkarski w łowieniu podlodowym.Pogoda pod zdechłym psem.Wieje zimny i wilgotny wiatr.A w dodatku co chwilę pada deszcz.Przed wejściem na lód kolega prezes przypomina zasady połowu i bezpieczeństwa na lodzie.Wybieramy miejsce pod lasem ,licząc,że nie będzie tak wiało.Niestety ,byliśmy w błędzie,wiatr hula po całej powierzchni lodu pokrytej śniegiem nasączonym wodą. Po chwili słychać chrupanie świdrów i wesołe pokrzykiwania kolegów.Zaczynam nęcenie i pierwsze próby na mormyszkę .Czuję pierwsze puknięcie i po chwili wyciągam pierwszą płotkę.Od razu wydaje mi się że za chwilę wyjdzie słońce.Po chwili emocje są już nieco ostudzone,bo na mormyszce wieszają się niewymiarowe okonki,które wracają do wody.Ale u niektórych kolegów jest nieco lepiej.Pogoda robi się coraz gorsza,ryby przestają brać,a zwiadowcy donoszą że pod drugim brzegiem obcy mają lepsze wyniki.Podejmujemy decyzję o przenosinach na drugi brzeg.I od nowa ,wiercenie,nęcenie i pierwsze rybki lądują na lodzie.Rzeczywiście,jest trochę lepiej.Około południa deszcz tak zaczął nam dokuczać,że mimo iż wędkarze są narodem zahartowanym,podejmujemy decyzje o zakończeniu zawodów.Zbieram swój sprzęt i pakuję go do plecaka.W pewnej chwili słyszę łomot i głośny okrzyk-'o k......a'.Oglądam się i widzę kolegę Tadzia,zresztą prezesa naszego koła,jak podnosi się z kałuży wody i mokrego śniegu.Po chwili podsumowanie wyników i rozdanie nagród.Okazuje się że nie jest tak źle.Niektórzy nawet sporo nałowili,szczególnie płoci.Jeszcze chwila rozmów,wymiany uwag ,trochę żartów i pora do domu.Spotkamy się znowu na wiosnę.Do zobaczenia. Pozdrawiam. amur2.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Konkurs w Świekatowie - opinie i komentarze

leszcz1leszcz1
0
Kaziu masz racje że mimo wszystko połowy dopisały-a mój skromny wypadek!!!(kalosze do dziś jeszcze nie wyschły) Szkoda że nikt nie zrobił fotki.Bardzo dobry artykuł masz umie 5 !!!!
(2012-02-24 17:40)
amur2amur2
0
Dzięki za uznanie.W przyszłości mam nadzieję lepiej napisać,bo my wędkarze podobnie jak myśliwi mamy o czym pisać. To chyba dzięki obcowaniu z naturą.Pozdrawiam. (2012-02-27 18:43)

skomentuj ten artykuł