Konopie- znamy, nęcimy?

/ 3 komentarzy

Konopie- oczywiście ziarno- nie TE konopie indyjskie. Stosowane jako dodatek do zanęt, rzadko jako przynęta- zastosowane w nadmiarze płoszą rybę z łowiska. Konopie są ziarnem oleistym więc ryba syci się nimi natychmiast. Zalecany dodatek konopi do zanęty nie powinien przekroczyć 10%. Ziarna konopi do zanęty wrzucamy na patelnię i prażymy jak pop- corn z tym, że nie możemy dopuścić do tego aby zaczęły ,,podskakiwać,, na patelni- wtedy są przegrzane. Następnie wrzucamy do maszynki do mięsa i mielimy najlepiej z dodatkiem tartej bułki a następnie dodajemy do zanęty w proporcjach jak wyżej tzn 10%. Konopie ,, na haczyk,,(stosowane bardzo rzadko) można 24 godziny pomoczyć a następnie gotować do momentu aż zaczną pękać i będzie widać biały kiełek a następnie ostudzić. Do łowienia na konopie używamy bardzo czułego zestawu tzn. spławik ok. 1 grama, żyłka na przyponie 0,10, haczyk 16, obciążenie stile- śruciny będą ze względu na podobieństwo do konopi będą atakowane przez ryby. Dobre efekty przy połowach płoci i wzdręgi.

 


4
Oceń
(26 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Konopie- znamy, nęcimy? - opinie i komentarze

SamotnikSamotnik
0
 Konopie do zanęty to świetny dodatek, na hak  także . Szkoda że sprawia wiele kłopotu. Ale na dłuższą zasiadkę warto poświęcić czas i zaopatrzyć się w taki  dadatek .  Konopie  jest mało stosowane ale chyba jego czas  dopiero nadchodzi, Tak ja myślę . Pozdrawiam . *****  (2011-03-26 04:47)
kopciukopciu
0
zakupiłem nie dawno dziesięć kilo konopi będę w tym roku eksperymentował mam nadzieję że z powodzeniem pozdrawiam (2011-04-04 19:19)
antoniusz98antoniusz98
0
właśnie zaczynam z konopiami więc fajny opis tego ziarna !!! :) (2012-03-16 15:21)

skomentuj ten artykuł