Kontrola wód

/ 7 komentarzy

Informujemy że od kilku dni na zbiorniku Szałe przeprowadzane są codzienne kontrole wędkarzy oraz zbiornika. SSRyb wspólnie z Policją patroluje łowiska, tereny leśne przyległe do zbiornika oraz pływając łodzią motorową Policji kontroluje wędkarzy łowiących z środków pływających. "Wizyty" na terenie Szałego składa też PSRyb. Nałożono już kilka mandatów karnych oraz udzielono kilka pouczeń. Mamy nadzieje że działania te przyniosą pozytywne skutki , zdyscyplinują niektórych wędkarzy oraz amatorów przejażdżki po terenach leśnych. Daje się zauważyć poprawa czystości na stanowiskach wędkarskich ale tereny w pobliżu tych łowisk w niektórych rejonach są zbiorowiskiem śmieci. Mamy jednak nadzieję że ta sytuacja ulegnie zmianie na lepsze. SSRyb. Powiatu Kaliskiego.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Kontrola wód - opinie i komentarze

ferozaferoza
0
No proszę i okazuje się, że można; razem i skutecznie; a do tego często. Takie podejście musi dać zamierzony skutek. Gratulacje i życzę wytrwałości. A może tak inni wzięliby przykład...? (2012-07-27 16:49)
edyta35edyta35
0
Witaj Jogi:) Zgadzam się z kolega, ważne jest działanie i to skuteczne i też jestem za tym aby kontrolować, bo jest jeden wielki bałagan na łowiskach, zostawiam*****i pozdrawiam:) (2012-07-27 22:46)
RoxolaRoxola
0
I bardzo dobrze. Częste kontrole zapobiegają zabieraniu z łowiska niewymiarowych ryb i przyczyniają się do tego, że wędkarze dbają o czystość. Są niestety też tacy ludzie, których dopiero obawa przed ukaraniem zmusza do posprzątania po sobie. Niestety znam właśnie takie zbiorniki, gdzie kontrole bywają jedynie sporadycznie, zwykle tylko zaraz po zarybieniu. Nie trzeba się zasadzać na takich ludzi z krzaków i śledzić, właśnie pokazanie się na zbiorniku daje większe efekty. Pomimo tego, że mniej punktów się zdobywa za ukaranych :) A też poważniejszy status nadaje takiemu strażnikowi. Pozdrawiam. (2012-07-30 08:58)
halski021halski021
0
Tak trzymać! - przydały by się takie działania na innych wodach. (2012-07-30 13:23)
MorciatyMorciaty
0
Co ja bym dał, żeby w mojej okolicy chociaż co dwa miesiące przez tydzień takie kontrole były...Bo PSR ostatnio widziałem wiosną...wczesną. (2012-07-31 15:08)
UnkasUnkas
0
Jak ja Wam zazdroszczę... żeby na swoich wodach u nas tak było to sam sobie chyba musze licencje SSR wyrobić i zachęcać innych do tego bo jak żyję i wędkuje nie widziałem strażnika w akcji... w okęgu Bielskim chyba nie istnieją a wielka szkoda... (2012-10-08 13:31)
z@melaz@mela
0
Oby kontroli bylo jak najwiecej tylko jedno mnie drażni ten zakaz wjazdu na teren lesny jak tak sobie pomysle o Warcie to ta rzeka caly czas plynie przez lasy krzaki lasy i czasem pola więc jakiego miejsca bym nie wybral to jest to w lesie albo w miejscu do ktorego dojazdy jest niemozliwy chyba ze desant w pontonu , helikoptera albo wielokilometrowa wędrówka piesza. (2012-10-30 20:13)

skomentuj ten artykuł