Zaloguj się do konta

Kronika Koła PZW nr 76 w Cekcynie rok 2015

Nowy 2015rok rozpoczynamy Walnym Sprawozdawczym  Zgromadzeniem Członków koła PZW w Cekcynie. Zebranie otworzył prezes Kaziu Banach z powodu braku kworum z 15 minutowym opóźnieniem, a później prowadzenie zebrania przekazał przewodniczącemu zebrania Mirkowi Smoleniowi. W zebraniu uczestniczyło 31 na 89 członków koła. Sprawozdania i raporty złożyli Sekretarz: Jan Glazik, skarbnik : Wiesław Pawlak, komisja rewizyjna to : Jan Galiński, a uchwał i wniosków : Stasiu Kuczer. Sprawozdanie z działalności zarządu koła złożył prezes Kazimierz Banach .Przedstawiciel okręgu Sławomir Kryś złożył wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania. Wszystkie uchwały i sprawozdania zostały przez zgromadzenie przyjęte jednogłośnie. Zebranie zakończył prezes życzeniami samych sukcesów w nowym roku i taaaaaakiej ryby.

2015.05.03. O godzinie 7,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Zadwornego by rozegrać zawody o ,,Puchar wiosennego spinningu" Na starcie zameldowała się wyjątkowa ilość zawodników = 18. Poranek przywitał nas lekkim przymrozkiem i prawie bezchmurnym niebem- zapowiadała się ładna impreza. Po zapisach , odprawie i losowaniu  stanowisk ,towarzystwo wędkarskie ruszyło do boju. Pierwszy - Kaziu zahaczył szczupaka- szkoda nie wymiarowy !!! Zapowiadało się ciekawie, niestety , reszta zawodów przebiegała w podobnym klimacie, zahaczały się same nie Wymiarki. Niestety ze względu na to , że nie złowiono , żadnej wymiarowej ryby- puchar nie został wręczony. 

2015.05.10 Tym razem spotkaliśmy się na jeziorze Gacanek by rozegrać zawody o Puchar zarybieniowy. Na starcie zameldowało się 19 zawodników z tego czynnie udział w zawodach wzięło  14. Pogoda raczej nam przeszkadzała, gdyż wiał dość porywisty wiatr i do tego padał deszcz. Tafla wody w pełnym zakwicie , a to wiadomo że w takich warunkach to ryby nie biorą. Tak też się stało. Zabrakło ryb na haczykach. To już II zawody [w tym roku] bez ryb. Już za tydzień spotkamy się na jeziorze Chłodnym , by rozegrać zawody o mistrza koła. Do zobaczenia 17.05.15r. o godzinie 7,00 na parkingu j. Chłodnego.  

17.05.2015r.

Na jeziorze Chłodne rozegramy zawody o Mistrza koła. Na starcie chyba ze względu na bardzo złą pogodę zameldowało się tylko 10 zawodników. Pomimo tak fatalnych warunków : wiał bardzo silny wiatr ze zmiennych  kierunków do tego deszcz połączony ze śniegiem. Wyniki zawodów były dość przyzwoite. Łowiono płocie , wzdręgi, krąpie i okonki. Po trzy godzinnych zmaganiach zwycięzcą okazał się : Andrzej Drewczyński, na drugim miejscu uplasował się Adam Smoleń, a trzeci Bogdan Galiński. Teraz ognisko i tradycyjne wędkarzy rozmowy przy kiełbasce. Za tydzień spotkanie na jeziorze Zadwornym !! 

24.05.15r.

Godzina 7,00 kadra naszego koła spotyka się na parkingu j.Zadworne by na tym akwenie rozegrać zawody o mistrza aktywu koła. Na stracie oczywiście meldują się prawie wszyscy członkowie zarządu . Niestety z powodów rodzinnych zabrakło Artura. ELITA więc każdy spodziewa się jakich na prawdę dobrych wyników. Niestety okazuje się to jakąś utopią. Wyniki są raczej mizerne jak na takich wyjadaczy !! Jeden Janek trzyma ,,sztamę" łowiąc prawie 2kg ryb. I choć pogoda nam dopisała to rybki po raz kolejny nie chciały z nami współpracować. Przecież takie spotkania to nie tylko złowione ryby, ale przede wszystkim koleżeńskie spotkanie. Cały sezon przed nami !!!! Za dwa tygodnie ,,ŁOBODA"  i III Puchar Tygodnika Tucholskiego. Trzymam kciuki za naszą drużynę !!

07.06.15r. W łobodzie rozegrano III Puchar Tygodnika Tucholskiego. Nasza drużyna uplasowała się na III pozycji.

13.06.15r. Na akwenie Głęboczek w Tucholi zostały rozegrane zawody ,,O mistrza Hydrotoru " na rok 2015.W zawodach tych brał udział jeden z naszych kolegów : Jan Glazik. Uplasował się na II pozycji.

14.06.15r. Nasi koledzy uczestniczyli w zawodach wędkarskich o ,,Puchar wójta gminy Lubiewo Michała Skałeckiego . W zawodach tych uplasowali się na II pozycji.

28.06.15r. Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu  Tuchola na akwenie Strzyżyny Wielkie. Zawody organizowało koło PZW w Bysławiu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Gumiński Henryk, Glazik Jan, Artur Gostomczyk i Mirek Smoleń . Osiągnęliśmy wspaniały wynik , który zapewnił nam zwycięstwo.

05.07.15r. j. Chłodne . Tu rozegraliśmy V puchar wójta gminy Cekcyn Jacka Brygmana . W zawodach uczestniczyły drużyny z Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Śliwic i Tucholi. Wygrała drużyna z Cekcyna w składzie : Henryk Gumiński, Artur Gostomczyk , Kazimierz Banach i Mirek Smoleń. Zgromadzili Oni 8260pkt. 

19.07.15r. j.Średniak w Gostycynie. Dziś spotkaliśmy się by rozegrać zawody o VI PSP. Tradycyjnie wystąpiły drużyny z : Bysławia , Cekcyna, Gostycyna , Śliwic i Tucholi. Wygrał zespół z Bysławia za nimi Cekcyn , a na trzeciej pozycji Tuchola. Czwarte miejsce dla Gostycyna , a V dla Śliwic. Nasi wystąpili w składzie : Henryk Gumiński, Kaziu Banach, Jan Glazik i Mirek Smoleń. 

24-26.07.2015r. na jeziorze ,,Zadworne" rozegrano ,,Mały maraton karpiowy" . w zawodach uczestniczyło 13 zawodników z naszego koła wędkarskiego. I miejsce dla Mirka Smolenia za karpia o wadze 7,76kg.  II to  Radek Białczyk karp 6,12kg. Trzecie miejsce dla Andrzeja Drewczyńskiego karp 5,76kg. Wszystkie rybki w pełnej kondycji wróciły do swego środowiska !!!!! Aby przedłużyć tę zabawę postanawiamy kontynuować ten cykl już 23.08.15r. na jeziorze Chłodne. Połamania kija !!!!!!!!   

02.08.2015r. Dziś spotkaliśmy się na akwenie : J. Wlk. Cekcyńskie by rozegrać zawody wędkarskie w kategorii : dzieci i dorośli. W zawodach łącznie uczestniczyło 40  zawodniczek i zawodników. W kategorii dzieci wygrała : Małgorzata Toby, na II pozycji Stosik Maciej, na III pozycji  Agata Rozczyniała i Joanna Chmara. Wśród dorosłych najlepszym okazał się Bartek Smoleń z Człuchowa, na II pozycji też Smoleń Adam z Cekcyna, III Wojciech Malewicz ze Śliwic ,Andrzej Drewczyński IV i V Mateusz Malecki. VI Tadek Czyżewski.

09.08.15r. na jeziorze Chłodnym rozegraliśmy zawody o PPHG . W zawodach uczestniczyło 14 zawodników. Przy upalnym powietrzu łowiono przede wszystkim : płocie , krąpie, leszcze i okonie. Zwycięzcą okazał się Andrzej Drewczynski z wynikiem 3090pkt, na II miejscu uplasował się Jan Glazik 1710pkt, III miejsce dla Marka Kaka 1240pkt, IV Adam Smoleń 980 pkt , V Wiesław Pawlak 760pkt to jego pierwszy tak wysoki wynik !!! VI Kaziu Banach 600pkt. Już po ogłoszeniu wyników umawiamy się na kolejne zawody spławikowe w dniu 20.09.15r. na j. Chłodnym. 

20.09.2015r.

Ostatnie spławikowe zawody tego sezonu. ,,Największa ryba jesieni " j. Chłodne. W zawodach udział wzięło dziesięciu zawodników. Na I miejscu uplasował się Witek Stenzel z wynikiem 190pkt, drugie miejsce dla Mirka Smolenia 170pkt, trzeci Kaziu Banach 110pkt .Gratulacje dla Witka to Chyba jego dotychczasowa najlepsza lokata. OBY TAK DALEJ!!! 

18.10.2015r.

To już ostatnia wędkarska impreza na otwartej wodzie w roku 2015. Zawody o mistrza spinningu jesień na Zadwornym. Na starcie zameldowało się tylko 7 zawodników. Po zakończeniu zawodów okazało się iż złowiony przez Mirka Smolenia okoń , waga 30dkg  okazał się zwycięzcą. Pozostali zawodnicy w załączonej liście startowej.

16.12.15r.

O godzinie 17,00 w restauracji ,,Cis" w Cekcynie spotkaliśmy się by omówić najpilniejsze sprawy kończące rok. I tak: 1) Zaplanowanie  walnego sprawozdawczego zebrania. Termin (I) 17.02.16r. godzina 11,00 res. Cis . W przypadku braku kworum II) termin 11,15 w tym samym miejscu.2) sprawa to zatwierdzenie planu zawodów na przyszły 2016r.Ilość zawodów organizowanych przez nas i zaprzyjaźnione koła to 17. Dokładny harmonogram na naszej stronie. Na koniec życzenia świąteczne i łamanie opłatkiem.

                                                                 ROK 2016

Rok 2016 rozpoczynamy tradycyjnie od walnego sprawozdawczego zebrania. W restauracji ,,Cis" o godzinie 11,15 uczestniczyliśmy w sile 38 członków w/w zebraniu. Jak zawsze zebranie otworzył nasz prezes Kaziu Banach. Kolejny punkt to wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania. Jednogłośnie wybrani Mirek Smoleń jako przewodniczący zebrania i Jan Glazik jako sekretarz. Kolejny punkt to odczytanie protokołu z poprzedniego zebrania (sekretarz) , sprawozdanie z działalności zarządu (prezes) .Komisja rewizyjna Jan Galiński, finanse skarbnik Wiesiu Pawlak. Dyskusja nad sprawozdaniami. I udzielenie absolutorium zarządowi, które udzielono 38 głosami , czyli jednogłośnie. Teraz wręczenie odznak i dyplomów. Czynność tę wykonali Jan Bączkowski - przedstawiciel ZOPZW i nasz prezes Kaziu Banach. Koło nasze otrzymało medal za zasługi na rzecz PZW i środowiska, medale otrzymali też nasi członkowie : Mirek Smoleń i Stanisław Kuczer. Dyplomy dla najlepszego wędkarza roku za I miejsce : Jan Glazik i Andrzej Drewczyński, za II miejsce Adam Smoleń, III miejsce Marek Kak. Podczas dyskusji i wniosków głos zabrali : Henryk Gumiński, Henryk Kalinowski i Dominik Walenty. Po zatwierdzeniu preliminarza i finansów zebranie zakończono.

03.05.2016r.

Dziś pierwsze zawody wędkarskie na j. Zadworne. Jak każe tradycja nasze zawody wiosenne  to : SPINNING. Na starcie zawodów zameldowało się 14 uczestników. Każdy zakładał na swoją wędkę różnego rodzaju przynęty : gumki, woblery, wahadłówki, obrotówki i innego rodzaju przynęty. Niestety żadna z tych sztuczek nie przyniosła rezultatu w postaci ryby ? I tak zawody musieliśmy zakończyć ,,bez ryby". Ale już za 5 dni zawody zarybieniowe na tym akwenie i mam nadzieję , że tym razem to rybki będą !!! 

08.05.16r. j. Zadworne

O godzinie 7,00 spotkaliśmy się nad jeziorem Zadworne by rozegrać zawody zarybieniowe. W zawodach udział wzięło 17 zawodników. Łowiono przede wszystkim płocie , oraz wzdręgi, krąpie. Jak się na końcu okazało wygrał Janek Glazik przed Mirkiem Smoleniem i Markiem Kakiem. Wszystkie ryby w pełnej kondycji wróciły do swego środowiska. A my przy grillu mogliśmy sobie opowiadać co by było gdyby itd. Już za dwa tygodnie zawody o mistrza koła na jeziorze ,,Chłodne" do zobaczenia.

22.05.16r.j. Chłodne

7,00 na parkingu j. Chłodnego zebrali się członkowie koła PZW w Cekcynie by rozegrać zawody o mistrza koła. Na starcie zameldowało się 12 zawodników. Łowiono przede wszystkim płocie wzdręgi  i okonie. Pogoda dopisała było cicho i bardzo ciepło jak na warunki majowe. Ryby choć woda kwitła dopisały. I miejsce dla Marka Kaka z 3880pkt. Drugi Andrzej Drewczyński 2040 pkt. Na trzecim miejscu Daniel Pik. Już za tydzień spotykamy się na Zadwornym by wyłonić mistrza pośród zarządu koła. 

29.05.16r. j. Chłodne

Dzisiaj spotkaliśmy się na zawodach o ,,Mistrza aktywu koła" PZW w Cekcynie. Niestety nie wszyscy byli obecni. Pośród obecnych najlepszym wędkarzem okazał się Jan Glazik z wynikiem 3030pkt, na drugim miejscu Henryk Gumiński 1480pkt i trzeci Mirek Smoleń 1200pkt. Zawody odbywały się przy pięknej pogodzie , bez wiatru i innych przeszkód. Już za tydzień spotykamy się na j. Strzyżyny Wielkie by rozegrać puchar Tygodnika Tucholskiego. Uczestnikom życzę powodzenia.

05.06.16r.

O godzinie 6,00 spotkaliśmy się na jeziorze Strzyżyny Wielkie by rozegrać zawody wędkarskie o VI Puchar Tygodnika Tucholskiego. Na starcie zameldowały się wszystkie drużyny z powiatu tucholskiego. Wygrała drużyna z Cekcyna, przed Lubiewem i Tucholą.

11.06.16r.

W zawodach o mistrza ,,Hydrotoru" udział brał Jan Glazik . Na 37 startujących zajął on 7 miejsce.

12.06.16r.

Na jeziorze Zadwornym rozegrano zawody o największa rybę. Łowiono przede wszystkim płocie. Niestety nic większego nie chciało się uwiesić, a przecież każdy polował na to co największe. Oto pierwsza trójka : Jan Glazik 740pkt, drugi Mirek Smoleń 710pkt, a trzeci Marek Kak 680pkt. 

19.06.16r.

O godzinie 6,00 spotkaliśmy się na parkingu j. Strzyżyny wielkie by rozegrać zawody o puchar wójta Michała Skałeckiego . Na starcie zameldowały się wszystkie drużyny z powiatu Tuchola. Łowiono przede wszystkim płocie oraz wzdręgi i krąpie. Normalnie nie ma dla nas silnych i znowu wygraliśmy. Drużyna wystąpiła w składzie : Mirek Smoleń, Kaziu Banach , Henryk Gumiński i Jan Glazik.

03.07.16r.

O godzinie 6,00 spotkaliśmy się na parkingu j. Chłodnego, aby rozegrać zawody o VI puchar wójta gminy Cekcyn : Jacka Brigmana. Na starcie zawodów zameldowały się drużyny z : Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Śliwic i Tucholi. Zawody tradycyjnie rozegrano na żywej rybie ( wszystkie złowione rybki w pełnej kondycji wróciły do wody). Zwycięzcą drużynowo okazali się zawodnicy z Cekcyna z wynikiem 7760pkt, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Bysławia 6030pkt i na III miejscu Tuchola 5070pkt. Indywidualnie najlepszy to Marek Kak - Cekcyn, II Andrzej Drewczyński także Cekcyn, a na trzecim miejscu Łukasz Kierczyński ze Śliwic.

17.07.16r.

Dzisiaj rozegrano LVI PBT na j. Głęboczek w Tucholi. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele naszego koła wędkarskiego w osobach : Grażyna Kak, Marek Kak, Mirek Smoleń. Zajęli oni następujące miejsca : Mirek Vi, Grażynka VIII, Marek XV. Wszystkim w/w gratuluję i życzę sukcesów w przyszłych zawodach.

24.07.16r.

Dziś spotykamy się na jeziorze Głęboczek w Tucholi by rozegrać zawody wędkarskie o VII Puchar Starosty Powiatu Tuchola. W zawodach tego typu biorą udział przedstawiciele kół wędkarskich z powiatu Tuchola. I tak na stracie zameldowali się przedstawiciele : Cekcyna, Lubiewa, Śliwic i Tucholi. Niestety zabrakło kolegów z Gostycyna. Wygrał zespół z Cekcyna, przed kolegami z Lubiewa, Tucholi i Śliwic. Indywidualnie najlepsi to : I Jan Glazik, II Mirek Smoleń obaj z Cekcyna, III Marian Gabeński z Lubiewa. Drużynowo najlepsi to : Cekcyn 11740pkt, II Lubiewo 6740pkt, III Tuchola 6160pkt i Śliwice 4080pkt.

07.08.16r.

Dzisiaj na j. Wlk. Cekcyńskie rozegrano zawody wędkarskie  z okazji XVII Dni Gminy Cekcyn . W zawodach uczestniczyło 23 dorosłych i 8 najmłodszych adeptów sztuki wędkarskiej. Pośród najmłodszych najlepszym okazał się : Maciej Stosik 1930pkt, na II miejscu Zuzanna Kamecka 800pkt i trzeci Mikołaj Galiński 610pkt. Pośród dorosłych najlepszy Marek Kak 4630pkt, na II miejscu Bartosz Smoleń z Człuchowa 3080pkt i trzeci Adam Smoleń 2100pkt.

14.08.16r.

Spotykamy się na parkingu jeziora Chłodnego by właśnie na tym akwenie rozegrać zawody wędkarskie o VII PPHG . Na starcie zawodów zameldowało się dziewięciu najwytrwalszych zawodników. Pogoda raczej nie rozpieszczała wędkarzy. Momentami wiał bardzo silny i porywisty wiatr , co powodowało uczucie zimna. Łowiono przede wszystkim małe płocie oraz krąpie i wzdręgi. Najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Drewczyński. To właśnie on zabrał już na stałe puchar.

21.08.16r.

Dzisiaj spotkaliśmy się na parkingu jeziora Trzcianno w Łobodzie by rozegrać XVII Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Na stracie zabrakło tylko drużyny z Tucholi ( różne wahania związane z urlopami) . Wygrała drużyna z Bysławia, na II miejscu Cekcyn , a na III Śliwice. Łowiono przede wszystkim płocie oraz wzdręgi. Niestety wielkość tych ryb miała wiele do życzenia ( drobiazgi). To już ostatnie tego typu zawody , więc do zobaczenia w tym gronie za rok.

04.09.16r.

Dzisiaj jezioro Chłodne było areną rozgrywek o największa rybę . Na starcie zameldowali się sami  twardziele sportu wędkowego. Łowiono przede wszystkim  płocie i leszcze. Wygrał Mirek Smoleń przed Bogdanem Galińskim i Heniem Gumińskim. Po zawodach jak zwykle - nagrody oraz GRILL. No i te niekończące się rozmowy oczywiście o tych nie złowionych rybach. W związku z zawartym porozumieniem z LZS Cekcyn - kolejne zawody w ich patronacie 02.10.16r. na Chłodnym o godzinie 8,00. 

02.10.16r.

O godzinie 8,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego by rozegrać zawody wędkarskie o puchary LZS w Cekcynie. Na starcie zawodów zameldowało się czternastu zawodników , oczywiście wśród nich nasz rodzynek Grażynka Kak. Wędkarze łowili przede wszystkim drobna płoć. Zawody wygrał Mirek Smoleń przed Stasiem kuczerem i Grażynką Kak. Po zawodach tradycyjnie grill i kawusia i te rozmowy - oczywiście o rybach. Wszyscy umawiamy się na zawody 09.10. na jeziorze ,,Zadworne" gdzie rozegramy jesienny spinning.

16.10.16r.

!6.10.16r. to dzień w którym kończymy sezon wędkarski 2016 roku. Na zakończenie sezonu umówiliśmy się na jeziorze Zadwornym , by rozegrać tu zawody wędkarskie o mistrza jesiennego spinningu. Niestety z powodu bardzo ciężkich warunków atmosferycznych na starcie zameldowało się tylko 9 twardzieli. Niestety jezioro i w nim mieszkające rybki nie chciały z nami współpracować i zawody zakończono z wynikiem zerowym. NIE ZAWSZE JEST ŚWIĘTEGO JANA !! 


15.12.16r. O godzinie 17,00 spotkaliśmy się w res. Cis w Cekcynie aby omówić najbardziej aktualne sprwy. Na pierwszym miejscu - uzgodnienie zawodów wędkarskich na rok 2017. Postaraliśmy się zachować podobny harmonogram do roku 2016. Ze względu na nadmiar zawodów w roku 2016 wykreśliliśmy niepotrzebne zawody t.j ; puchar H. Gumińskiego i jesienny spinning . Uzgodniliśmy też termin Walnego zgromadzenia na dzień 05.02.17r. godzina 11,00 w restauracji ,,Cis " w Cekcynie. Na zakończenie złożyliśmy sobie Bożonarodzeniowe życzenia.

ROK 2017

Początek i pierwsze zawody roku na lodzie. Zwycięzcą zawodów okazuje się nasz kolega : Drewczyński Andrzej , drugi Stasiu Kuczer a trzeci Grzegorz Chmielewski , na czwartym miejscu Kaziu Banach.

30.04.17r.

Początek zawodów wędkarskich na otwartej wodzie : spinning jeziora Chłodnego. I tu jedyny który złowił rybę to Mirek Smoleń.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej