Kronika koła w 2014

/ 100 zdjęć


Dziś 02.02.14r. o godzinie 11,00 spotkaliśmy się   na Walnym zgromadzeniu członków koła PZW nr 76 w Cekcynie. Jak zawsze była to okazja do wymiany poglądów , wniesienia uwag do funkcjonowania naszego koła.Była też okazja do wyróżnienia naszych najlepszych i najwytrwalszych członków koła. Do tej elity zaliczmy kolegów założycieli koła : Henia Gumińskiego i Henryka Ziółkowskiego - niestety już łowi na niebiańskich stawach. Z naszego grona ubył też ; Janek Meijrowski- niech łowią w największym spokoju.  Najlepszym wędkarzem okresu V letniego okazał się Adam Smoleń. Tuż za nim uplasował się : Marek Kak i Mariusz Bąk. W klasyfikacji najlepszego wędkarza roku wygrał : Kaziu Banach , drugi Janek Glazik na trzecim miejscu Henio Gumiński i Mirek Smoleń.  Przypuszczam iż walka w najbliższych latach w tej kategorii będzie trwała do ostatnich chwil .Wytyczne z naszego zebrania to prawie sam optymizm- czy się to wszystko da zrealizować ??? zobaczymy . To ,że na zebraniu nie było wszystkich członków nie wpłynęło na ambitne założenia na rok 2014. CZY WSZYSTKIE ZAŁOŻENIA DA SIĘ ZREALIZOWAĆ???

Pierwsze zawody 2014r.

O mistrza lodu j. Chłodne. Łowiono przede wszystkim plotki. Warunki połowu dość znośne - choć w drugiej części zawodów dokuczał nam wiatr. Zwycięzcą zawodów okazał się : Bogdan Mroziński z wynikiem : 1390 pkt. Drugi w tej rozgrywce to : Mirek Smoleń 745 pkt, trzeci  : Andrzej Drewczyński- 607 pkt, IV Jan Glazik i V Mariusz Bąk, a VI Schweda Wiesław.

Wreszcie wiosna . Trzeba rozegrać pierwsze zawody ,,na otwartej wodzie". Jak co roku to zawody: ,,O mistrza wiosennego spinningu" . Tym razem  gościło nas jezioro ,,Zadworne"  w Starym Suminie. W zawodach uczestniczyło 14 zawodników -sami wyżeracze- ale i to nie pomogło , gdyż nie złowiono żadnego drapieżnika. Puchar przeznaczony dla zwycięzcy , przechowamy na zawody spinningowe , które rozegramy jesienią na jeziorze ,,Chłodne". Kolejne zawody już za dwa tygodnie na j. Chłodne o spławikowego mistrza koła.

18.05.14r. poranek przed zawodami o mistrza wiosennego spławika przywitał nas ciszą ( po burzliwej nocy) i świergotem ptaków . Troszkę przeszkadzała nam lekka mżawka, ale przez chwilę pokazało się tez słoneczko. Do zawodów zgłosiło się 12 zawodników , w tym jedna kobieta i jeden junior. Zawody jak to ostatnio często się zdarza nie obfitowały w wielkie ilości ryb. Łowiono raczej małe płotki i krąpie. Największa złowiona płoć to 280gr złowiona przez Stasia Galińskiego. Nie padł żaden połowowy rekord - zwycięzca Andrzej Drewczyński złowił 1660gr, drugi Galiński Bogdan 1440 gr, a trzecie miejsce dla dwójki : Adama Smolenia i Marka Kaka. Nie obyło się też bez przygód , na 10minut przed terminowym końcem , musieliśmy zawody przerwać ze względu na burzę która nam zagrażała. Kolejne zawody już za tydzień , a wzmagać się będą członkowie zarządu.  

Minął tylko tydzień od ostatnich zawodów , a już do rywalizacji przystąpili członkowie naszego zarządu . 25.05.14r.  Wiadomo sama elita- wytrawni zapaleni w boju wędkarze. Tym razem zawody postanowiliśmy rozegrać po południu. O godzinie 14,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego by właśnie na tym akwenie rozegrać zawody o mistrza aktywu koła. Do rywalizacji przystąpili  wszyscy z zarządu- oprócz Janka Galińskiego  który czeka na rozrusznik i nie mógł wziąć udziału. Łowiliśmy - płocie , leszcze , wzdręgi i krąpie. Po zakończeniu zawodów i zważeniu - cały  nasz połów - w pełnej kondycji wrócił do wody. Zwycięzcą okazał się Mirek Smoleń , na drugim miejscu uplasował się Kaziu Banach, trzecie miejsce to Janek Glazik. Po zakończeniu zawodów : rozdział nagród , grill no i naszych Polaków rozmowy. Lokaty pozostałych uczestników w załączonej liście startowej.

Minęły dwa tygodnie od ostatnich zawodów i już ósmego czerwca o godzinie 7,00 spotkaliśmy się na akwenie ,,Średniak " w Pile k/Gostycyna by rozegrać zawody o II Puchar Tygodnika Tucholskiego. Na starcie do zawodów zameldowało się VII drużyn z: Bysławia , Cekcyna, Gostycyna , Sepólna 2 drużyny ,Śliwic i Tucholi. Wystąpiły drużyny w IV osobowym składzie + kapitan. Łowiono płotki, krąpie i leszczyki. Rekordem popisał się kolega z Sępólna który złowił ponad 5kg ryb. Największą  rybą  był leszcz i płoć o wadze 500gr. Po za tym to raczej maleństwa. Jako drużyna - przedstawiciele koła PZW w Cekcynie- wystąpiliśmy w składzie : kapitan- Henryk Gumiński , członkowie drużyny : Banach Kazimierz, Glazik Jan, Kuczer Stanisław, Mirek Smoleń. Skład i uzyskane przez nich wyniki  zapewniły  drużynie II lokatę. Już za tydzień spotykamy się na jeziorze ,,Gacanek" by rozegrać coroczne zawody tak zwane zawody ,,zarybieniowe" . Wszystkim uczestnikom tych zawodów życzę połamania kija !!!!

15.06.14r.

Dzisiaj na jeziorze ,,Gacanek" rozegraliśmy zawody o ,,Puchar zarybieniowy". Każdy uczestnik zawodów wpłacił tak zwane startowe w wysokości 10zl. Pieniążki te będą przeznaczone na zakup narybku do w/w jeziora. W zawodach swój udział zaznaczyło 13 wędkarzy. Liczono ,że na tym płytkim akwenie i przy panującej ostatnio pogodzie będą bardzo dobre wyniki. Niestety pogoda w ostatnich kilku dniach zmieniła się diametrialnie . Temperatura  bardzo spadła i to prawdopodobnie było przyczyną tak kiepskich wyników. Złowiono tylko jednego lina i karasia- waga tych ryb w granicach 0,5 kg. Zwycięstwo i pucharek dla Janka Glazika, pozostali to : II) Marek Kak , III) Stanisław Kuczer, IV Grażyna Kak i V ) Adam Smoleń. Dla wszystkich uczestników gratulacje ( następnym razem będzie lepiej).

29.06.14r.

O godzinie 6,00 spotkaliśmy się na parkingu j. Jeziorko by rozegrać zawody o Puchar Wójta gminy Lubiewo Michała  Saleckiego. U prezesa Tadeusza Muntowskiego zameldowały się drużyny z naszego powiatu : Lubiewo - ,,gospodarz" , Cekcyn, Gostycyn, Śliwice i Tuchola. W zawodach tego typu zawsze uczestniczą przedstawiciele zarządów poszczególnych kół - czyli elita ( naszego powiatu) ???. Tak było i tym razem . W szranki zawodów stanęło dwudziestu uczestników w tym jedna kobieta .Po zapisach i losowaniu ,odprawie przeprowadzonej przez prezesa koła w Lubiewie ( Tadeusza Muntowskiego)  udajemy się na stanowiska , by przygotować je do czekających nas zawodów. Godz . 6,45 - sygnał - nęcimy by o  7,00 rozpocząć łowienie. Akwen ten jest bardzo zarośnięty i ze względu na bardzo małą głębokość - bardzo trudny do łowienia . Trzeba bardzo starannie obserwować dno aby  wyszukać sobie przestrzeń miedzy wszech- obecną ,,rogatką" i poszukać sobie miejsce do łowienia. Kiedyś akwen ten obfitował w piękne karasie, niestety czas ten ze względu na ,,ekspolatację" ?? dawno przeminął  i dziś dominującą rybą w tym tumulcie roślinności wodnej jest mały lin. Ze względu na to iż wszystkie złowione ryby wróciły do wody - takie linki przeważały w naszych siatkach. Po zakończeniu zawodów okazało się że : Janek Glazik uplasował się na II miejscu w klasyfikacji indywidualnej ,drużynowo zajęliśmy zaszczytne II miejsce. Zwyciężyła drużyna z Lubiewa , a na trzecim zaszczytnym miejscu uplasowała się drużyna z Tucholi. Indywidualnie - najlepszy Tadek Muntowski z Lubiewa , II Jan Glazik z Cekcyna i III Felek Łuczywek z Lubiewa.

Bory Tucholskie - ta impreza organizowana jest już po raz 55. I właśnie z tej okazji corocznie organizowane są zawody wędkarskie . Tak było i dzisiaj. 13.07.o godzinie 5,30 zbiórką przy stanicy PZW nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. Na starcie zawodów o PBT zameldowało się prawie 40 zawodników z naszego okręgu. Przeważali oczywiście miejscowi wędkarze. Udział w tej imprezie wzięli także moi koledzy z koła PZW w Cekcynie. Byli to : Adam Smoleń który uplasował się na IV miejscu , Marek Kak także w czołówce i Christian Zillmer , gdzieś w środku tabeli . Gratulacje dla naszych chłopaków, szkoda , że zabrakło naszych czołowych zawodników. Kolejne zawody to Puchar Starosty Powiatu , tym razem spotykamy się w niedzielę 20.07.14r. w Lubiewie na Jeziórku. Wszystkim przyszłym uczestnikom życzę sukcesów.  

To już po raz V spotkaliśmy się by rozegrać zawody wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu - Doroty Gromowskiej. Tym razem terenem zmagań było ,,Jeziórko" na terenie gminy Lubiewo. Do zawodów przystąpiła ,,elita" powiatu tucholskiego. Drużyny z Cekcyna, Gostycyna, Lubiewa- gospodarze, Śliwic i Tucholi. Tradycyjnie zawody odbywały się ,,na żywej rybie" wszystkie złowione rybki po zważeniu na stanowiskach wróciły do swego środowiska" . Główną łowioną rybą w dniu dzisiejszym były linki. Znalazło się też kilka karasi, wzdręg, okoni i płotek. Największa złowiona ryba to karaś 560gr. Po raz pierwszy wygrała drużyna z Gostycyna ,przed Cekcynem i Lubiewem. Na IV miejscu Tuchola i V Śliwice. Indywidualnie najlepszy Wiesiu Szefler, na II Teresa Dembek i Jan Glazik. Wszystkim zawodnikom po wręczeniu pucharów i nagród podziękowała pani starosta ( Dorota Gromowska). Do zobaczenia za rok . 

25-27.07.14r. na jeziorze ,,Chłodne " w Starym Suminie - rozegrano coroczne zawody pt. ,,Nocne łowy- karpiowe". Na starcie zameldowało się 9 zawodników. Łowione były karpie i leszcze. Najlepszym łowcą okazał się : Andrzej Drewczyński który uzyskał 7650 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Adam Smoleń - 1800pkt. Trzeci to Arkadiusz Hoffman 1610pkt. Zawody odbywały się w przyjemnej i przyjaznej atmosferze o czym morze świadczyć fakt iż zabrakło cztero-paków. Wszyscy uczestnicy umówili się na kolejne takie spotkanie za rok , tym razem na ,,Zadwornym".

03.08.14r. na jeziorze Wielkie Cekcyńskie - z okazji XVI Dni gminy Cekcyn rozegrano zawody wędkarskie. Na starcie zawodów zameldowało się 34 dorosłych i 6 -cioro małych  wędkarzy - prawie z całego naszego regionu. Łowiono przede wszystkim płocie i krąpie. Zdarzały się i to całkiem okazałe okonie. W kategorii dzieci wygrał Kacper Kołodziejski z Bydgoszczy z wynikiem 2000pkt. Na drugim miejscu Małgorzata Toby z M. Budzisk 1840 pkt i III Kacper Kozłowski Bydgoszcz 1000pkt. Pośród dorosłych najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Tomek Smoleń uzyskując wynik 4990pkt. Na II miejscu Christian Zillmer  3510pkt. Trzecie miejsce dla Mariusza Baka 3410pkt. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się ta impreza i obiecali sobie rewanż za rok.  

17.08.14r. To już po raz XV . Spotkaliśmy się na akwenie j. Chłodne , by rozegrać zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu - Michała Mroza. Na starcie zawodów zameldowały się drużyny z : Bysławia, Gostycyna, Śliwic, Tucholi i gospodarz Cekcyn. O godzinie 8,00 rozpoczęto łowy. Na haczykach meldowała się drobna płoć i wzdręga. Po trzech godzinach zmagań z dość silnym i zimnym wiatrem zakończono zawody. Najskuteczniejszym łowcą okazał się : Bogdan Kęsik Tuchola 2600pkt, na II miejscu Andrzej Banach  2530pkt-Śliwice,  III miejsce dla Henryka Gumińskiego 1590 pkt- Cekcyn. Drużynowo najlepsi : Cekcyn 4760pkt, II Tuchola 4630pkt, III Śliwice 3150pkt. Puchary dla najlepszych wręczył Michał Mróz PRP Tuchola. Nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego dla wszystkich uczestników wręczał nasz prezes Kaziu Banach. Po oficjalnych czynnościach , przyszedł czas na biesiadę i rozmowy dotyczące naszych kochanych rybek. Wszyscy zgodnie obiecali sobie spotkanie za rok na rewanż.

24.08.14r. Nasi koledzy w składzie : Henryk Gumiński, Kaziu Banach, Jan Glazik i Wiesiu Pawlak - uczestniczyli w zawodach o III puchar Stasia Krakowiaka . Zawody rozegrano na jeziorze Chłodnym w St. Suminie. Nasi koledzy uplasowali się na następujących pozycjach : II Henio Gumiński, III Kaziu Banach i IV Jan Glazik.

31.08.14r. jezioro Chłodne było arena rozgrywek o IV puchar wójta gminy Cekcyn Jacka Brygmana. W zawodach uczestniczyło 15 zawodników z naszego koła. Woda z uwagi na zakwity sinic nie sprzyjała połowom. Pomimo tak trudnych warunków, zwycięzca Adam Smoleń zdobył 3160pkt, na drugim miejscu Mirek Smoleń 2750 pkt, a trzecie miejsce dla Artura Gostomczyka 2300pkt. Dla zwycięzców puchary wręczył wójt gminy Cekcyn : Jacek Brygman. Dla wszystkich uczestników drobne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Po zawodach biesiada przy grillu i umawiamy się na rewanż za rok.

Minoł tydzień od ostatnich zawodów  , a my spotkaliśmy się 07.09.14r. na parkingu j. Zadwornego by tu rozegrać VI edycje PPHG. W zawodach udział swój zaznaczyło 12 zawodników. Największe szanse przed zawodami na zdobycie pucharu - już na stałe - miał Mirek Smoleń. Trzeba przyznać , że szansę tę w pełni wykorzystał - wygrywając zawody. Po wręczeniu pucharu, napełnił go woda ognista , z czego skorzystali pozostali zawodnicy. Przy okazji tej imprezy - choć zostały do rozegrania 2 zawody-  zrobiliśmy symboliczne zakończenie sezonu.

14.09.14r.

Dziś spotkaliśmy się na akwenie j. Chłodne by rozegrać zawody ,,O największa rybę j. Chłodnego" jesień 2014r. W zawodach udział swój zaznaczyło 10 zawodników. A szkoda bo zakupiliśmy 16 nagród i nie było komu ich wręczyć- będą na następne zawody. Łowiono przede wszystkim płocie. Choć zwyciężył w zawodach leszcz złowiony przez Mirka Smolenia 540 pkt, drugi Tomek Smoleń - leszcz- 390pkt i trzeci Kazimierz Banach 290 pkt - płoć. Kolejne miejsca to : Christian Zillmer 270 pkt i V miejsce Jan Glazik i Henryk Gumiński po 260 pkt. Jeszcze zawody o jesienny spinning 12.10.14r. na jeziorze Chłodnym , a zakończymy sezon zawodów wędkarskich w naszym kole.

19.10.14r.

To już ostatnie zawody w tym sezonie. O godzinie 8,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego by rozegrać zawody ,,O mistrza jesiennego spinningu" .W zawodach jak to już się utarło - uczestniczyli ci sami wytrwali zawodnicy. Tym razem ku zadowoleniu wszystkich wędkarzy ,,rybki" z nami współpracowały. Było dużo brań i złowionych ryb, tylko , że - niewymiarowych. Najlepszym okazał się Bogdan Galiński który złowił szczupaka o wadze 1570gr. Na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Banach z okoniem 270gr i III Mirek Smoleń  tez okoń 120gr. Sezon zakończyliśmy !!!!!!!  

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Dokumenty (11)Kronika koła w 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł