Kronika Koła Cekcyn w 2017r.

/ 41 zdjęć04.02.17r.

Dzisiaj o godzinie 11,15 odbyło się spotkanie na walnym sprawozdawczo wyborczym zebraniu naszego cekcyńskiego koła PZW. Omówiono bieżące sprawy , oraz dobrano do zarządu nowe osoby.

14.02.17r.

Na jeziorze Chłodne odbyły się zawody wędkarskie ,, podlodowe" W zawodach uczestniczyło 13 zawodników. Zawody wygrał Andrzej Drewczyński, na II miejscu Stasiu Kuczer, III Grzegorz Chmielewski.

30.04.17r.

I znowu na Chłodnym. Lecz tym razem to mistrz spinningu. Jedna ryba i jeden zwycięzca : Mirek Smoleń.

14.05.17r.

Zawody wędkarskie o mistrza zarybień. Wygrywa Mirek Smoleń przed Kaziem Banachem i Andrzejem Drewczyńskim.

21.05.17r.

Na jeziorze Chłodne rozegrano zawody o mistrza kola. Zawody wygrywa Damian Jakubiak II Grzegorz Chmielewski, III Grazyna Kak.

28.05.17r.

Na wodach jeziora Zadwornego wystąpili członkowie zarządu koła. Zawody wygrał Mirek Smoleń, przed Kaziem Banachem i Arturem Gostomczykiem.

04.06.17r.

Dzisiaj na jeziorze ,, Głęboczek" w Tucholi rozegraliśmy zawody wędkarskie o V puchar Tygodnika Tucholskiego. Tradycyjnie w zawodach tych uczestniczą drużyny z naszego powiatu. Niestety tym razem zabrakło drużyny ze Śliwic - dlaczego nie dojechali - nie wiem. Pomimo paskudnej pogody (deszcz) zawody przebiegły w miłej atmosferze. Drużynowo wygrał zespół z Tucholi, na drugim miejscu Cekcyn, trzecia to drużyna z Bysławia. Indywidualnie najlepszy Janek Glazik, na drugim miejscu Michał Pałczyński , a trzeci Darek Janowicz. Dla drużyn puchary , a dla wszystkich uczestników nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego

11.06.17r.

Jezioro ,,Zadworne" . Tu rozegramy zawody wędkarskie o największa rybę. Na starcie melduje się 16 zawodników. Co złowimy i kto wygra ? Po zawodach okazuje się zwycięzcą Marek Kak .

18.06.17r.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w zawodach wędkarskich o X puchar wójta Michała Skałeckiego na jeziorze Strzyżyny Wielkie. I miejsce w zawodach zdobyli gospodarze ,, Bysław" , na II miejscu Tuchola, a na III Cekcyn. Indywidualnie na V pozycji Jan Glazik.

25.06.17r.

Spotkanie wędkarzy koła PZW w Cekcynie. Tym razem na jeziorze ,,Zadworne". Tutaj rozegramy zawody o puchary prezesa klubu sportowego Cis w Cekcynie. Na starcie zawodów zameldowało się 15 zawodników. Konkurencja dość atrakcyjna - gdyż z elity nie zabrakło NIKOGO !! Łowiono przede wszystkim płocie , krąpie ukleje i liny. Zawody wygrał Janek Glazik - wynikiem 3120gr. Na drugim miejscu Bogdan Galiński , a trzeci Mirek Smoleń.

02.07.17r.

Jezioro ,,Chłodne" . Tu rozegraliśmy dzisiaj zawody wędkarskie o puchary wójta gminy Cekcyn Jacka Brigmana. Na starcie zameldowały się wszystkie drużyny z naszego powiatu . Wygrała drużyna z Bysławia przed Cekcynem i Tucholą. Indywidualnie najlepszym był Bogdan Kreps  z Gostycyna przed Kaziem Banachem z Cekcyna i Markiem Przytarskim z Bysławia.

16.07.17r.

O godzinie 6,00 spotykamy się na jeziorze Chłodne by na tym akwenie rozegrać zawody o XVIII puchar przewodniczącego rady powiatu. Na starcie meldują się wszystkie drużyny naszego powiatu i to w pełnych składach. Po zakończeniu zawodów okazuje się że : wygrywa drużyna z Cekcyna przed Śliwicami, Tucholą i Gostycynem- Bysław ostatni.  

23.07.17r.

PBT w Tucholi. W zawodach brali udział też nasi zawodnicy. Na zaszczytnym drugim miejscu nasz kolega Marek Kak, na czwartym miejscu Mirek Smoleń. Brawo koledzy oby tak dalej.

06.08.17r.

Dzisiaj na jeziorze Wlk. Cekcyńskie rozegrano zawody wędkarskie z okazji XIX dni gminy Cekcyn. W zawodach uczestniczyło 27 osób dorosłych i 10 młodzieży. Pośród najmłodszych najlepszym okazał się Maciej Stosik, na II miejscu Mikołaj Galiński i trzecia Amelia Bartoszak. Pośród dorosłych najlepszy Michał Szczęsny na II miejscu Andrzej Drewczyński, a trzeci Ireneusz Draws.

20.08.17r.

Na jeziorze ,,Chłodne" rozegrano zawody wędkarskie ( na dwie wędki). W zawodach ,,jak na tę rangę" udział zaznaczyło tylko 9 zawodników. Łowiono przede wszystkim płocie. Niestety nie zaliczono jakiejś dużej ryby. Zawody wygrał Kaziu Banach przed Mirkiem Smoleniem i Henrykiem Gumińskim.

26.08.17r.

Dziś koło PZW w Bysławiu obchodziło 40 rocznicę założenia koła. Na spotkanie pojechali nasi koledzy Kaziu Banach i Janek Glazik . Zabrali ze sobą skromny upominek w postaci szklanej statuetki. Spotkanie odbyło się w przyjemnej i intymnej atmosferze.

10.09.17r.

Wczesnym rankiem , bo o godzinie 5,30 spotykamy się na jeziorze Średniak w Pile. Właśnie tu mamy rozegrać spóźnione zawody wędkarskie o puchary starosty powiatu. W zawodach tych biorą udział wszystkie drużyny PZW z naszego powiatu . Zawody wygrała drużyna z Cekcyna. Indywidualnie najlepszy Janek Glazik z Cekcyna. Niestety zawody były parodią organizacyjną. Pozostał gruby niesmak - szkoda.

17.09.17r.

O godzinie 7,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Zadwornego by właśnie tu rozegrać ostatnie zawody wędkarskie tego sezonu - na dwie wędki. W zawodach jak na tę porę roku wzięło udział 10 zawodników. Łowiono przede wszystkim płocie i krąpie. Zwycięzcą okazal się Janek Glazik , drugi Marek Kak, a III Kaziu Banach.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Kronika Koła Cekcyn w 2017r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł