Zaloguj się do konta

Książka RAPALA Szczupak król drapieżników

Jeśli szukasz wielu przydatnych informacji o biologii oraz o zwyczajach szczupaka to zachęcam do zakupienia tej książki.Zakup książki RAPALA "Szczupak król drapieżników" to także bardzo dobry pomysł na prezent dla każdego spinningisty lubującego się w połowie szczupaków ponieważ jak wskazuje tytuł książka jest poświęcona w całości połowie szczupaków.

A więc tak książkę kupiłem całkiem przypadkowo podczas wizyty w moim ulubionym wędkarskim.
Książka była nad półką z woblerami które oglądałem aż dotarłem wzrokiem do miejsca w którym znajdowała się wyżej wymieniona książka.
Pierwsze co przykuło moją uwagę to czerwony napis RAPALA oraz pysk szczupaka (widoczny na załączonych zdjęciach).
Dodatkowo eleganckie opakowanie i wobler w ubarwieniu szczupaka - ta książka musi być moja.
I stało się po chwili nabyłem książkę i kilka innych rzeczy i szybko opuściłem sklep ponieważ nie mogłem się doczekać obejrzenia a przede wszystkim przeczytania tej książki.
Po dotarciu do domu zacząłem rozpakowywać zakupioną książkę i tak najpierw wypakowałem część papierową i moim oczom ukazała się pełna pięknych fotografii szczupaków,łowisk i przynęt 96 stronicowa lektura.
Książka jest podzielona na dwie części.
Pierwsza część prezentuje temat "Szczupak i łowienie" w którym zostało opisane trochę o biologii szczupaka,porach i miejscach żerowania,jakich przynęt używać oraz jaki sprzęt i metodę dobrać do danej metody połowu i to jest pomału wprowadzenie do części drugiej która jest poświęcona
szczupakowym łowiskom i nosi nazwę "Łowienie szczupaków w różnych krajach". Opisane są w niej sposoby połowu szczupaków oraz jakie przynęty sprawdzają się w danym kraju.

W książce "Szczupak król drapieżników" zawarta jest olbrzymia garść informacji z dziedziny połowu szczupaków,super opisane są w niej przynęty ze stajni Rapali oraz Storma.
Jest tam opisane sporo woblerów od standardowych które jako wędkarze dobrze znamy po hybrydowe to znaczy wykonane z tworzywa gumowego w którym zatopiona jest holograficzna folia oraz doczepiony ogonek taki jak od ripera lub twister mowa tu o Wild EYE SEEKER SHAD Storma - hybryda z twisterowym ogonem,SUSPENDING WILD EYE SWIM SHAD czyli SUSPI również produkcji Storma.

Dodatkiem do książki jest wobler RAPALA FLAT RAP w limitowanej edycji - dostępny tylko z książką.
Parametry woblera to:

* Długość wynosi 10cm czyli 4"
* Waga wynosi 12gr 3/8oz.
* Głębokość na jaką nurkuje wobler to 0,9 do 1,5m
* Wobler jest w wersji pływającej
* Materiał z którego jest wykonany to BALSA
* Ilość kotwiczek wynosi 2 sztuki
* Limitowane ubarwienie w kolorze szczupaka.


Wobler jest jak zresztą wszystkie produkty RAPALI wykonany solidnie,dokładnie i elegancko.
Jak już wspomniałem wcześniej wobler jest w ubarwieniu w edycji limitowanej - czyli dostępny tylko z książką.
Konstruktorzy woblera świetnie pomyśleli że nałożyli na niego akurat takie barwy a nie inne ponieważ szczupak jest kanibalem i chętnie poluje na swoich pobratymców.
Praca woblera jest nienaganna i bez zakłóceń.
Wobler przez cały czas pracuje równo a mianowicie nasz szczupaczek wykonany z balsy wykonuje delikatne kolebiące się ruchy na boki i zauważyłem że czasami delikatnie "zarzuci" tylną" częścią korpusu.
Odnośnie woblera to napiszę o nim osobny artykuł ponieważ nie zdążyłem go dobrze przetestować a nie chcę przepisywać opisu pracy i łowności ;) ze strony producenta ponieważ mija się to z celem.

Na koniec napiszę jeszcze że książka warta jest swojej ceny (ja za nią zapłaciłem coś koło 50 czy 60 zł nie pamiętam już dokładnie bo było to jakiś czas temu) bo za tą cenę dostaniemy ciekawą i pouczającą lekturę oraz ciekawego woblera który może okazać się strzałem w dziesiątkę na niektórych łowiskach.

Pytanie : Czy warto ją kupić?
Odpowiedz : Warto!

Z wędkarskim pozdrowieniem Lin1992.

Opinie (13)

kamil11269

***** gwiazdek [2012-10-30 14:18]

78darekb

w 1996r wszlo tlumaczenie pracy zbiorowej magazynu Blinker z niemieckiego ksiazka ma tytul ,,Szczupak krolewski drapieznik" posiadam ta ksiazke jednak z checia przeczytam polecana przez Ciebie kolego do porownania [2012-10-30 21:17]

Lin1992

Na prawdę warto dużo ciekawych informacji oraz piękne zdjęcia. [2012-10-31 06:55]

grisza-78

No i pewnie za jakiś czas nasze SALMO też coś ciekawego wydrukuje,jak na konkurencję przystało ;) [2012-10-31 08:09]

Lin1992

Fakt książka Rapali jest bardzo stronnicza i opisuje ich produkty ale każdy chwali swoje a kto jak kto ale Rapala ma do tego prawo. A co do Salmo to ich książka była by pewnie równie dobra. [2012-10-31 09:39]

MateuszR86

No i teraz muszę przeredagować list do Św. Mikołaja... ehh... Kochany Święty Mikołaju W tym roku byłem grzeczny.... Za wpis oczywiście 5 :) [2012-10-31 11:27]

maverick314

Super wpis na pewno sobie kupię tą książkę :-). Ode mnie 5 pozdrawiam [2012-11-01 16:07]

Zionbel

5 oczywiscie... [2012-11-02 09:38]

joker

szanuję ludzi za podpowiedzi i drogowskazy jeżeli chodzi o literaturę fachową i jej wybór. Bardzo często zainteresowani wydają majątek zanim trafią tę jedną konkretną, którą chcieli by naprawdę posiadać w swoim zbiorze. Kiedyś dostałem od koleżanki ze sklepu "ABC" węzłów wędkarskich również opracowanych przez RAPALA i muszę przyznać, że do dziś jest przydatnym elementem w szkoleniach moich podopiecznych na warsztatach wędkarskich. Oczywiście ***** za poświęcony czas i szczerość. [2012-11-21 22:55]

Lin1992

Bardzo dziękuję za tak wspaniały komentarz. [2012-11-22 07:58]

szczupak877

5 oczywiście mikołajki już niedługo pozdrawiam [2012-11-24 07:10]

andrzej3023

Tak znakomita książka polecam mi bardzo przypadła do gustu. [2012-12-01 13:53]

użytkownik

Fajny wpis i książka która na pewno rozjaśni wile rzeczy początkującym moczy kiją. Za wpis oczywiście 5 ****. Pozdrawiam Boczny Trok [2014-07-16 19:35]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej