Kukurydza i groszek do przynęt naturalnych

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Kukurydza

Jest to często stosowana przynęta naturalna wśród wędkarzy. Łatwo się w nią wyposażyć. W sklepach spożywczych jest dostępna w puszkach i bardziej "naturalnie" - w kolbie. Form przygotowania kukurydzy z kolby jest bardzo dużo. Zachęcam do poszukania sposobu na wedkuje, ponieważ niektóre są naprawdę dobre. Jeżeli mamy pod domem sklep wędkarski albo sklep, w którym możemy znaleźć artykuły wędkarskie (np. Majster) można tam dostać małą puszeczkę kukurydzy o różnych zapachach. Najczęściej przeze mnie stosowanym zapachem jest waniliowy. Można go oczywiście samemu zrobić - przelewamy kukurydzę wraz z wodą z puszki do np. słoika i wlewamy aromat. Aromat może pochodzić nawet ze sklepu spożywczego. Kukurydzę używają wędkarze spławikowi i gruntowi. Z powodzeniem jest używana w wędkarstwie karpiowym.
Na haczyk można ją łatwo założyć. Często zakładane są po kilka ziaren. Jeżeli lubimy łowić metodą włosową (bardzo mi się spodobała - polecam!) można ją przekłuć igłą wędkarską i założyć na włos. Można założyć kilka ziaren lub jedno.
Na kukurydzę możemy złowić przede wszystkim białą rybę. Przypadki złowienia na kukurydzę drapieżnika istnieją - ale bardzo rzadko. Na tę przynętę najlepiej biorą karpie (zazwyczaj 1 - 4 kg, rzadko kiedy większe) oraz leszcze.

Groch

Jest przeznaczony przede wszystkim do połowu białej ryby. Dostępny jest w większości sklepów spożywczych zazwyczaj w puszce. Jego cena nie jest wysoka. Zazwyczaj waha się w okolicach 2 zł. Przynęty tej używa się zazwyczaj w wędkarstwie karpiowym. Nie cieszy się zbyt wielką popularnością.
Na haczy jest go bardzo trudno założyć, ponieważ się "rozłazi". Najlepiej - i chyba najłatwiej zakłada się go na włos. Przedziewamy igłą i po sprawie.
Najczęściej łowionymi na tą przynętę rybami jest karp, ponieważ używa się groszku na metodzie włosowej. Po karpiu groszek lubi również leszcz oraz większy karaś i płoć. Zachęcam do wypróbowania tej przynęty.

Pęczak

Przynęta, którą można również kupić w każdym sklepie spożywczym. Zazwyczaj jest pakowana w przeźroczyste opakowanie z napisami: "pęczak" lub innymi. Jest łatwy do przygotowania. Oto mój sposób: wsypuje tyle ile mi potrzeba do garnuszka, następnie gotuję 20 minut i potem pozostawiam w gorącej wodzie na jakieś 10 - 15 minut. I gotowe. Na łowisko zazwyczaj zabieram go w plastikowym (małym) wiadereczku - oczywiście zamykanym. Pamiętajmy, aby do wiaderka z tą przynętą wlać wodę z gotowania. Nie pozostawiajmy przynęty na słońcu. Woda z gotowania jest dobra do zanęty.
Pęczak jest zazwyczaj zakładany na haczyk. Zakłada się po kilka lub kilkanaście sztuk. Jest dobry na "kanapkę" dla ryb. Na włos rzadko jest zakładany, ponieważ ma niewielkie rozmiary. Są przypadki złowienia ryb metodą włosową na tę przynętę.
Ryby, które dobrze na niego biorą to: karp, płoć, leszcz, karaś oraz inne gatunki białej ryby.
Następny artykuł z serii o przynętach będzie miał tytuł: "Kulka proteinowa, ciasto oraz pellet". Pozdrawiam i do usłyszenia - Kamil!

 


4.1
Oceń
(16 głosów)

 

Kukurydza i groszek do przynęt naturalnych - opinie i komentarze

dunster35dunster35
0
Daje 5. Bardzo ciekawy post. I ogólnie fajna ta seria.:) (2013-06-07 19:04)
karateka994karateka994
0
Jakoś nie mogę się przekonać do tego grochu. Ale artykuł niezły. (2013-06-09 22:29)
halski021halski021
0
Piątka za artykuł:) (2013-06-10 17:17)
Maja 2013Maja 2013
0
Kukurydza tak ale groch niebardzo zalezy tez od łowiska ... (2013-06-22 19:58)
michal1111michal1111
0
Super opcja dziękuje za info bo ja dopiero się uczę wszystkiego o wedkarstwie i zanetach :) (2013-06-25 18:19)
samzbisamzbi
0
Dzieki,wypróbuje.

(2014-02-21 22:16)

skomentuj ten artykuł