Kulki Fantazy Baits

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Kulki Fantazy Baits
Pierwsza październikowa nocka z piątku na sobotę miała być kolejną próbą z nowymi smakami kulek Fantazy Baits. Skończyło się jednak na planach z powodu zwykłego zapalenia gardła. Nieodparta chęć ciągnęła mnie nad wodę, ale w końcu przemówiła żona, częściowo zdrowy rozsądek In tak pozostałem w domu.
Nie chcąc całkowicie zmarnować czasu na leżenie w łóżku, postanowiłem przyjrzeć się bliżej produktom oferowanym przez Fantazy Baits (FB) rodem z Nekli, zakupionym bezpośrednio przed planowanym wyjazdem. Pierwszą zmiankę o tym produkcie o smaku truskawkowym przedstawiłem w artykule „Na amury z Fantazy Baits” Fantazy Baits na amury i od tego czasu produkty tej firmy są obiektem moich zainteresowań.
„Massive Attack - Szeroka gama kulek zanętowych, oparta na bardzo zróżnicowanych, wieloskładnikowych mieszankach. W swoim składzie zawierają same łatwo strawne i wyselekcjonowane komponenty. Struktura kulek pozwala na powolne uwalnianie substancji wabiących, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane do długotrwałego nęcenia. Kulki występują w rozmiarze 16 i 24 mm i opakowaniach 1, 2 lub 3 kg” – tyle na temat produktu podaje producent na stronie http://www.fantazybaits.pl/kulki.html.
Proponuję przyjrzeć się bliżej czterem wybranym do wędkowania rodzajom, w tym o smaku Squid-truskawka, Halibut, Brzoskwinia i Ryba.
Pierwsze dwa zostały zakupione typowo do wędkowania w opakowaniach 1kg, natomiast ostatnie dwa smaki producent oferuje w małych opakowaniach zawierających około 10 kulek do testów.
Mączki sojowe, łososiowe, kukurydziane, proszki wątrobowe, squidowe, pyłki ochotkowe, miazga sardynkowa, makuch, konserwanty słodziki, serwatka i różne mixy to na dzień dzisiejszy podstawowe komponenty kulek proteinowych. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom, które zostały ostatnio zakupione.
Pierwszą kompozycją jest produkt o nazwie Squid-Truskawka.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Smak kałamarnicy w połączeniu z truskawką może być ciekawym rozwiązaniem na wody, na których możemy spotkać karpie i amury, a zwłaszcza w okresie jesiennym. Kulka o silnie bordowowo-buraczkowym kolorze. W przekroju kulka jest dość jednolita, zawiera pojedyncze ziarna konopi, drobinki kukurydzy. Rybny i truskawkowy zapach są ładnie wyczuwalne. W składzie występują też inne składniki stałe jednak bez większej wiedzy są trudno rozpoznawalne.
Halibut- jako jeden z bardziej popularnych smaków.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Jest to kulka o silnym rybnym zapachu, ciemniejsza na zewnątrz I zawierająca więcej składników stałych od poprzedniej squid. Po przecięciu na pierwszy rzut oka zewnętrzna część kulki zawierająca więcej masy rzadkiej stanowi jakby otulinę jądra kulki.
Dość ciekawie prezentują się Ryba i Brzoskwinia.

Uploaded with ImageShack.us
Ryba w kolorze jaśniejszym od halibuta jest mieszanką z lekką przewagą masy płynnej. Zawiera przy tym wyrażnie widoczne ziarna konopi oraz cząstki kukurydzy.

Uploaded with ImageShack.us
Równie ciekawie prezentuje się Brzoskwinia, kolorem zbliżona do truskawki lecz nie tak intensywna. Zapachem przypomina dojrzały, soczysty owoc brzoskwini. Ziarna konopi i cząstki kukurydzy są tu równie dobrze widoczne jak w rybie.

Uploaded with ImageShack.us
Na zakończenie zabawy z kulkami pozostało sprawdzić jak się będą prezentowały w wodzie. Na zdjęciu po środku na pierwszym planie znajduje Się brzoskwinia, z lewej squid-truskawka. Z prawej ryba i w głębi najciemniejszy halibut. Jak widać na załączonym obrazku dopiero takie ujęcie pokazuje jednoznacznie różnice w kolorach pomiędzy poszczególnymi smakami.

Uploaded with ImageShack.us
Pierwsze kilkanaście minut o włożenia do wody z kulek wydziela się delikatna mgiełka i powoli odsłaniają się cząstki stałe ziaren. Wąchając zawartość naczynia daje się czuć wyraźne zapachy zanurzonych produktów. Po niespełna godzinie kulka halibut odsłania drobiny kukurydzy, natomiast Brzoskwinia ciemna cząstki ziaren konopi. Zewnętrzne warstwy kulek uwalniają dalsze drobne substancje, woda w naczyniu mętnieje.


Uploaded with ImageShack.us
Ponadto w reakcji z wodą kulki stają się bardziej jędrne.
Uploaded with ImageShack.us
Na drugi dzień z zaciekawieniem sprawdzam, jakie zmiany zaszły w obserwowanym środowisku. Po nocnym moczeniu woda w naczyniu jest zdecydowanie mętna, w spodniej części wypełniona drobinami uwolnionymi z kulek.

Uploaded with ImageShack.us
W końcu najwyższa pora sprawdzić jak wyglądają kulki po nocnym moczeniu. Wyjmuję je na odstawkę i okazuje się, że bez większego problemu można je rozpoznać. Z wierzchniej warstwy kulek uwolniły się niektóre frakcje, o czym wyraźnie świadczą pojedyncze wżery, jednak nadal po barwie i kolorze można je bez problemu odróżnić. Z prawej znajduje się brzoskwinie, z lewej squid-truskawka, w głębi halibut i ryba. Jak tylko wyzdrowiejemy, sprawdzimy to wszystko w praktycznym działaniu nad jeziorem za tydzień.

 


5
Oceń
(16 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Kulki Fantazy Baits - opinie i komentarze

ZionbelZionbel
0
Bardzo mnie przekonują kulki FB. W przyszłym sezonie mam zamiar sie im przyjrzec i potestować :) ***** (2013-10-10 19:24)
marek-debickimarek-debicki
0
Uważam skromnie, że jak dotychczas uwzględniając poziom mojej wiedzy w zakresie "karpiowania" kulki FB są jednym z ciekawszych produktów. Same ryby się jednak na nie łapią. Ostatnio z materiałów zawartych na stronach FB wyczytałem, że oprócz typowych kulek zanętowych, są jeszcze kulki do typowego haczyka! Tego w sklepie mi niestety nie zaoferowano!!! Drobiazg. Pamiętajmy jednak , że oprócz kulek jest jeszcze cały proces kombinacji, zabiegów, które tworzą czasami niezłą kompozycję. Wędkarstwo karpiowe dla mnie osobiście, jest nadaj obszernym tematem do zgłębiania. W pewnym momencie, po raz kolejny zauważam jeszcze mocniej, że karpiowe wędkowanie szykują ludzie z potężną pasją. Nie dziwię się więc, że towarzyszą temu precyzyjne przygotowania, analizy i wielkie emocje. Wędkarz, czy też wymyśli zawsze przecież był ŁOWCĄ. Trzeba to wszystko uszanować i przyjąć z pewną pokorą w naszych wędkarskich uwarunkowaniach. Rozwodzę się tak m.in. z takiego powodu, gdyż niektórzy z Kolegów uważają, iż karpiowanie jest zbyt mało dynamiczne. Możliwe, że może sam proces wyczekiwania na to najważniejsze branie jest zbyt mało dynamiczny. Jednak samo planowanie wyprawy, w tym szykowanie sprzętu, gotowanie i przyrządzanie wędkarskich produktów według mojej opinii jest rzeczą ciekawą, wymagającą pewnej wiedzy i precyzji. (2013-10-11 21:48)
MrHagenMrHagen
0
Owszem kuleczki Fajnie Pracoja ale polecam sprawdzenie serii ImperialBaits a w szczegolnosci ich amino zeli.
(2013-10-26 11:41)

skomentuj ten artykuł