Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe - polecam

Chciałbym gorąco zachęcić wszystkich do spróbowania wedkowania na kulki proteinowe, gdyż to świetny sposób na złapanie naprawdę dużego karpia. Kulki proteinowe to bardzo praktyczna przynęta poniewaz po założeniu na włos można na nią łapać nawet dopóki nie pęknie i spadnie. Jest wiele firm produkujących kulki proteinowe, ale ja umiłowałem sobie jedna z firm w szczególności, a ta firma jest ADER KARP, STAR BAITS, DRAGON MEGA BAITS, produkuja dobre kulki oraz cena nie jest zbyt odstraszajaca.

Na kulki proteinowe można łapać przez cały sezon od początku marca (jesli już lód pusci az do grudnia,własnie w grudniu mozna sie spodziewac najwiekrzych okazów karpia,moze nie ma zbyt duzo zimowych brań, ale za to są to brania dużych egzemplazy :-). Wbrew pozora zimnej aury to karpie biorą na proteinę, gdyż nie ma aż tyle pokarmu w wodzie i chętniej decyduje sie na posmakowanie naszej przynety.
Wiosną, na rozpoczęcie sezonu zaczynam łapać na mniejsze haczyki, takie jak 4ki i kulki 14-16tki oraz kulki o zapachu z grupy(smierdzacych) takich jak FISH MIX,TOTAL SKŁIT,KRABOWE oraz można spróbowac na MIÓD, im cieplejsza pora, tym stosuje się słodsze w zapachu kulki i wiekrze haki 1ki oraz kulki 18-20ki BANAN,TRUSKAWKA,WANILIA,SŁODKA KUKURYDZA itp. jesienno i zimowa pora łapie na MIOD i również śmierdzące zestawy, gdy woda jest zimna.

Opinie (1)

Marciin

moim zdaniem można zakładać już w marcu kulki słodkie czy owocowe a i tak samo w porze letniej stosować śmierdziele nie ma reguły trzeba po prostu testować co podchodzi danego dnia rybą. [2013-01-27 10:02]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej