Kulki proteinowe na karpie


Kulki proteinowe składają się w głównej mierze ze składników wysokobiałkowych. Zawierają też odpowiednią ilość zwykłych białek, tłuszczy, soli mineralnych oraz węglowodanów. Kulki proteinowe często określa się jako przynęty o wysokiej jakości odżywczej, gdyż skoncentrowane w nich składniki zaspakajają wszystkie potrzeby pokarmowe karpi.

Przy produkcji kulek należy pamiętać że, końcówka do pistoletu powinna być mniejsza od 2 do 4 milimetrów. Po pierwszym wyciśnięciu kulek można zmienić końcówkę na mniejszą lub większą. Po zrolowaniu kulek należy je przełożyć np. do szklanej miseczki, przed włożeniem kulek wnętrze miseczki warto posmarować oliwą lub dodatkowo posypać mąką, aby kulki się nie przyklejały.

Kulki po wypłynięciu gotuję przez 1,5 minuty, długość gotowania zależy od średnicy kulek, należy też pamiętać że im dłużej gotujesz kulki tym więcej tracą substancji zapachowych. Ugotowane kulki układamy na płóciennym materiale. Po chwili są gotowe do dalszej obróbki. Kulki podsuszone na materiale, przekładamy na sita. Kulki bez konserwantu suszymy około 3-5 godzin , kulki z konserwantem suszymy o wiele dłużej (nawet kilka dni), mogą w dalszym ciągu leżeć na sitach , lub w siatkach umieszczonych w przewiewnym i zacienionym miejscu.

 


2
Oceń
(5 głosów)

 

Kulki proteinowe na karpie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł