Kulki proteinowe na karpiowe

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Kulki proteinowe karpiowe smakołyki -  - Dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć o przynętach karpiowych (poradnik dla początkujących)

Mamy wiele rodzajów przynęt, zanęt, dipów, boosterów, i firm które zajmują się ich produkcją. Ale ja chciałbym wam opisać te najważniejsze i najskuteczniejsze (według mnie).
A więc kulki. Do czego służą ? Jakich rozmiarów używać ? I jak je zakładać, może na haczyk ? Na te pytania postaram się wam dzisiaj odpowiedzieć.

Do czego służą kulki proteinowe ? Przede wszystkim do łowienia karpi i amurów. Chodzi o to że kulki są większe od typowych przynęt wędkarskich (np. kukurydza) pozwalając wyselekcjonować tylko duże sztuki dzięki czemu wiemy że nie będziemy wyciągać z wody drobnicy
Jakich rozmiarów używać ? Rozmiary protein zaczynają się od 10 mm a mogą kończyć na nawet 30 mm. Ich dobór to tylko i wyłącznie upodobania wędkarzy (a tak naprawdę ryb, w zależności na ich upodobania, rozmiarowe i smakowe), bo ktoś będzie łowił na 12 mm a ktoś inny na 24 mm kuleczki. Ja używam przeważnie przynęt o rozmiarze 16-18 mm lecz nie stronię od innych. Na jednym łowisku sprawdzają się "dziesiątki" a na innym "dwudziestki".
Jakie smaki używać ? Upodobania ryb są różne na jednym łowisku biorą na "smrodki" a na innym na "owocówki" czy kulki korzenne. Warto przed wędkowaniem na nie znanej wodzie popytać miejscowych o rodzaje przynęt jakich używają inni gdyż możemy dostać bardzo ważne informację, dzięki czemu nasza zasiadka będzie obfitować w dorodne "cyprinusy". Rodzaje smaków to m.in: truskawka, banan, wanilia, skorupiak, krab, kałamarnica, ananas, kiwi.
Jakie firmy są najlepsze ? Hmm, każdy powie że najlepszą firmą jest ta od której on kupuje przynęty. Jak dla mnie bardzo dobre kulki, dipy i inne akcesoria karpiowe produkuje firma Tandem Baits i Bait Zone, używam kulek tych firm i spisują się one naprawdę dobrze a przy tym nie nadwyrężają mojego budżetu.
Jak zakładać kulki ? Kulki zakładamy na tak zwany "włos". Tutaj macie Link http://www.youtube.com/watch?v=qiP1hcL9jOo: jak to zrobić.
Czy wyróżniamy jakieś rodzaje kulek ? Tak, wyróżniamy kulki pływające i tonące. Kulek tonących używamy zarówno do nęcenia łowiska jak i do zakładania ich jako przynęt, a pływających tylko jako przynęt. Ich zadaniem jest uniesienie zestawu nad podłożem aby stał się atrakcyjniejszym kąskiem dla ryb.

Myślę że pomogłem wam, i dobrze opisałem kulki proteinowe.
Pozdrawiam MonsterFishPolska.

 


4.1
Oceń
(22 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Kulki proteinowe na karpiowe - opinie i komentarze

jd6800jd6800
0
Super opisana sprawa kuleczek. Oczywiście 5/5 za chęci :D (2013-10-17 19:50)
zbynio 33zbynio 33
0
"Jakich rozmiarów używać ? Rozmiary protein zaczynają się od 10 mm a mogą kończyć na nawet 30 mm. Ich dobór to tylko i wyłącznie upodobania wędkarzy, bo ktoś będzie łowił na 12 mm a ktoś inny na 24 mm kuleczki. Ja używam przeważnie przynęt o rozmiarze 16-18 mm lecz nie stronię od innych. Na jednym łowisku sprawdzają się "dziesiątki" a na innym "dwudziestki"." dobór wielkości kulek pod względem upodobań ryb, a nie wędkarza oraz wielkości ryb, chyba że wędkarz sobie upodoba łowić kilówki na kulki 30mm.:) (2013-10-21 15:31)
MonsterFishPolskaMonsterFishPolska
0
zbynio33: zgadzam się w stu procentach, zakradł się mały błąd, który już poprawiam :D (2013-10-21 16:50)
erykomerykom
0
Krótko i na temat,super opisane :) (2013-10-21 18:45)
IgenIgen
0
Opisane fajnie, ale na to Wędkarstwo Mazowieckie to patrzeć nie mogę... (2013-10-21 20:50)
marcianomarciano
0
tak, szybko, zwięźle i na temat (2014-04-15 10:45)

skomentuj ten artykuł