Kurs na Kartę Wędkarską

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć


W dniu 02.03.2016r Koło PZW nr 45 rozpoczęło kurs na Kartę Wędkarską dla uczniów Gimnazjum
Gminy Stargard. Kurs odbywa się w ramach porozumienia między Dyrektorem placówki panią Teresą Marud a Zarządem Koła PZW nr 45 reprezentowanym w osobie Prezesa Koła pana Zbigniewa Kowalczyka.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej oraz strażników Społecznej Straży Rybackiej powiatu stargardzkiego i potrwają do dnia 21.03.2016.

W pierwszych zajęciach prowadzonych przez kol. Mariusza i Zbigniewa uczestniczyło 21 młodych pasjonatów i pasjonatek, którzy pragną poszerzyć swe horyzonty o wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ustawy o rybactwie śródlądowym, regulaminu amatorskiego połowu ryb i etyki wędkarskiej.

Kolejne zajęcia już za tydzień tym razem będzie to pokaz sprzętu do połowu ryb różnymi technikami, dobór sprzętu i spotkanie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej.


 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Kurs na Kartę Wędkarską - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Inicjatywa godna pochwały.W grupie łatwiej się uczyć. Materiał jest ukierunkowany.Indywidualnie szuka się materiałów wszędzie. Najważniejszy będzie zapewne egzamin końcowy. Będzie po prostu obiektywny. W kołach bywa różnie. Albo za piwo,za flaszkę lub zaocznie.Takie działania podważają autorytet komisji egzaminacyjnej. Jeżeli go posiada.To jest żenujące. Powodzenia. Pozdrawiam. (2016-03-03 17:01)
troctroc
+2
Warto rozpropagować w innych kołach, tak jak p. Lucyna powyżej również twierdzę, że w grupie łatwiej a przede wszystkim wszelkie potrzebne materiały mamy zgromadzone w jednym miejscu a co za tym idzie sam egzamin powinien być czystą formalnością. Pozdrawiam. (2016-03-05 23:42)
JKarpJKarp
0
Tylko co tam robi wiedza z RAPR ? (2016-03-06 08:41)
JędrulaJędrula
+4
Kolego Halny , nie rozumiem po co wstawiasz artykuł skoro nie życzysz sobie krytycznych uwag i podobnych komentarzy ? (2016-03-06 18:41)
JKarpJKarp
0
Halny tym kursem łamiecie obowiązujące prawo....." Egzamin na Kartę Wędkarską obejmuje znajomość przepisów określonych w Ustawie o rybactwie śródlądowym oraz w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.".... Wiedza z RAPR jest bezużyteczna bo wymiary ochronne a i często limity połowu ryb zmienia się w zależności od okręgu a nawet od łowiska PZW. To byłoby na tyle z mojej strony. (2016-03-06 19:22)
JKarpJKarp
0
Jeszcze dodam, że egzamin na kartę wędkarską jest państwowy i dlatego nie można zmieniać zakresu wiadomości obowiązującej na tym egzaminie. (2016-03-06 19:24)
JKarpJKarp
0
No to słabo się orientujesz. I tacy ludzie szkolą na kartę... eh... http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/94650/67/wzorcowy_zestaw_pytan_dla_komisji_egzaminacyjnych_na_karte_wedka.... " Komisje egzaminacyjne powołane przez PZW prowadzą egzaminy na kartę wędkarską w oparciu o przepisy zawarte w: Ustawie o rybactwie śródlądowym, oraz Rozporządzeń wykonawczych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas egzaminu nie wolno zadawać pytań opartych o przepisy i regulaminy ustanowione przez użytkownika rybackiego wody, np. RAPR obowiązujący na wodach użytkowanych przez PZW." Kurs szkoleniowy nie ma może i zakresu jako takiego ale nasze PZW MÓWI WYRAŹNIE -... " Podczas egzaminu nie wolno zadawać pytań opartych o przepisy i regulaminy ustanowione przez użytkownika rybackiego wody, np. RAPR obowiązujący na wodach użytkowanych przez PZW."...Po co więc śmiecić umysł czymś co jest nie wymagane a wręcz zakazane. Po co uczyć o wymiarach i okresach ochronnych skoro jak mówiłem jest zmienny w wielu okręgach? Tak jak pisałem egzamin jest państwowy więc zakresu wiedzy zmieniać nie wolno. Wy jako potem Komisja macie działać " zgodnie z prawem i w jego granicach " o czym mówi Konstytucja RP. No i na koniec pytanie zasadnicze - skąd pewność, że potem wszyscy zapiszą się do PZW gdzie obowiązuje RAPR ( NIE WIEDZIEĆ TAK NAPRAWDĘ DLACZEGO SKORO WSZYSTKO OPISUJE USTAWA I AKTY PRAWNE POBOCZNE Z NIĄ ZWIĄZANE ). RAPR zostawcie jak ktoś zapisze się do PZW. (2016-03-07 10:45)

skomentuj ten artykuł