Kutnowska Liga Wędkarska 2014 wyniki

/ 17 zdjęć


Dotarliśmy do końca zawodów wędkarskich spławikowych „ Kutnowska Liga Wędkarska 2014” objętych Patronatem Honorowym przez : Wojewodę Łódzkiego Jolantę Chełmińską, Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego i Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie Grzegorza Chojnackiego pozarządowych organizacji wędkarskich działających na terenie miasta Kutno. Organizatorem ostatniej rundy było Koło Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie na zbiorniku wodnym „ROGAL” w Nowych Ostrowach .
Sędzią Głównym był Prezes Koła Nr 109 Zbigniew Gralewski a wspomagali go sędziowie reprezentujący wszystkie organizacje. Szybka odprawa i zawodnicy udali się na stanowiska, ostatnie przygotowania i oczekiwanie na sygnał do startu. Zawody trwały 4 godz., po czym sędziowie przystępują do ważenia wędkarskiego urobku. Działają sprawnie i wyniki ważenia przekazuję do sekretariatu zawodów. Ostanie obliczenia i sędziowie ogłaszają ostateczne wyniki.
Kiedy trwała zaciekła rywalizacja Skarbnik Koła Ela Grzybowska z Anią Derej i Alkiem Rzeźnikiem przygotowują posiłek ( barszcz ukraiński, grillowany kurczak , pomidory, ogórki, pieczywo). Była herbata i napoje chłodzące. 

Sędzia główny ogłasza wyniki drużynowe II rundy :
I miejsce drużyna Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno – 7 pkt.
II miejsce drużyna Koła nr 111 PZW Miejskie Kutno – 13 pkt.
III miejsce drużyna Koła nr 110 PZW Miejskie Kutno – 15 pkt.
IV miejsce drużyna Stowarzyszenia Wędkarskiego „ZALEW” Kutno – 15 pkt.


Poszczególne sektory wygrywają :
A. Koliński Jarosław „METALURG”
B. Janakowski Stanisław „METALURG”
C. Tomczak Marek Miejskie nr 111
D. Jabłoński Zbigniew Miejskie Nr 110
E. Gralewski Marek „METALURG”
Największą rybę złowił Jabłoński Zbigniew Miejskie Nr 110 leszcz 600 gr. Puchar Wójta Nowe Ostrowy Zdzisława Kostrzewy za najlepszy wynik zdobywa Jabłoński Zbigniew Miejskie Nr 110 - 5.710 pkt. Ogółem złowiliśmy 39,10 kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody. W trakcie całej ligi złowiono 129,305 kg ryb. Koledzy Marek Gralewski i Stanisław Janakowski jako jedyni wygrywają swoje sektory we wszystkich trzech turach.
Puchary i nagrody wręczyli : Z-ca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak i Wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa. Byli również obecni: nasz Kapelan Ks. Prałat Jan Dobrodziej i miejscowy Proboszcz Ks. Mieczysław Podsędek.
Zjadamy smaczny posiłek i udajemy się do Kutna aby odebrać puchary i nagrody za końcowe rezultaty tegorocznych rozgrywek.
Czeka nas miła niespodzianka. Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda jest obecny na tej uroczystości i wyróżnia Kolegów okazałymi pucharami za największą ilość złowionych ryb w całej lidze:


1. Jabłoński Zbigniew Miejskie Nr 110 – 10.000 pkt.
2. Tomczak Marek Miejskie nr 111 – 9.845 pkt.
3. Matczak Tadeusz „METALURG” – 9.645 pkt.


Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński wręcza puchary i nagrody za ostateczne rozstrzygnięcie ligi :


I miejsce drużyna Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno – 21 pkt.
II miejsce drużyna Koła nr 111 PZW Miejskie Kutno – 39 pkt.
III miejsce drużyna Koła nr 110 PZW Miejskie Kutno – 43 pkt.
IV miejsce drużyna Stowarzyszenia Wędkarskiego „ZALEW” Kutno – 47 pkt.


Startujący mają wielką satysfakcję, że wszystko to odbyło się na głównej scenie tegorocznego „Święta Róży”. Koordynatorem tegorocznej ligi było Koło Nr 109 PZW „METALURG” Kutno, które za kilka dni przekaże pałeczkę organizatora innej organizacji wędkarskiej.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Kutnowska Liga Wędkarska 2014 wyniki - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł