Kwietniowe wzdręgi na spławik i feeder

/ 6 komentarzy

Dwa kwietniowe wypady nad wodę poświęciłem krasnopiórce - piękniejszej siostrze płoci. Jej czerwone płetwy i oczy oraz srebrno-zielone łuski mogą oczarować niejednego wędkarza. Nazwa krasnopiórka - często używana przez wędkarzy wzięła się z języka rosyjskiego. Wzdręgi są bardzo walecznymi rybami, zwłaszcza te duże sztuki, które niestety ciężko przechytrzyć. Są bardzo płochliwe. Najczęściej żerują w toni lub przy powierzchni o czym świadczy też kształt ich pyszczka. To tak w skrócie o tych wspaniałych rybkach.
Na wzdręgi wyruszyłem z odległościówką i feederem. Chciałem porównać obie metody. Wędkę odległościową uzbroiłem w spławik montowany na stałe, a feeder w zestaw przelotowy z małą oliwką, by nie płoszyć ryb. Zaobserwowałem, że na spławik ryby brały częściej, ale były mniejsze niż w przypadku feedera. Niestety nie było olbrzymów, ale było sporo frajdy. Moje poczynania ze wzdręgami postanowiłem nagrać, ponieważ podobały wam się moje wcześniejsze filmy. Niestety część ryb (w tym największa) się nie nagrało, bo padła bateria, albo jeszcze coś innego się wydarzyło. Tak to już bywa i nic nie zrobisz, złośliwość rzeczy martwych. Myślę jednak, że film się spodoba i zachęcam do oglądania.
Dodam jeszcze, że następne nagrywanie mam zamiar poświęcić karasiom i linom i myślę, że będą zdecydowanie większe niż wzdręgi. Na razie przez nagłą zmianę pogody ze szczupakami słabo, więc nie wiem czy będzie jakiś film. Do karasi przygotuję się i zanęcę przez kilka dni łowisko i sukces prawie pewny. Trzymajcie się i połamania!

 


4.9
Oceń
(16 głosów)

 

Kwietniowe wzdręgi na spławik i feeder - opinie i komentarze

użytkownik102837użytkownik102837
0
Film nawet całkiem spoko, ale mam jedno zastrzeżenie, na którego temat nie będę się rozpisywał, Za filmik ode mnie **** Gratulacje za pomysł i chęci do nagrania. Pozdrawiam I życzę Taaaakiej Ryby Boczny Trok (2014-05-04 11:40)
rysiek38rysiek38
0
Też lubie pobawić sie ze wzdręgą od wczesnej wiosny spod powierzchni na czerwonego i to na podobnej miejscówce blisko trzcin - film spoko i dobra muza :-) P.S. stosuj bezzadziorowy łatwiej wypinać a i tak ci się ze zepnie jak nie dasz luzu - Połamania ***** (2014-05-04 19:20)
rysiek38rysiek38
0
Miało byc nie zepnie (2014-05-04 19:22)
game30355game30355
0
Dzięki za radę z tymi haczykami, następnym razem postaram się zastosować :D (2014-05-04 21:33)
rysiek38rysiek38
0
Sam to stosuję mimo że nie jestem wyznawcą C&R i czasem zabieram rybki na patelnie by oszczędzić cierpień tych morskich (moje wczesne wpisy na blogu-co ze złowioną rybą) a bezzadzior to mądra rzecz tylko nie daj rybie luzu. a łowiąc na gumki ,w główkach też zagniatam zadziorki (2014-05-04 22:12)
JKarpJKarp
0
Haczyki bez zadziora to najgorsza krzywda robiona rybom ponieważ taki haczyk po wbiciu się w rybią paszczę działa jak zwykły nóż - w przeciwieństwie do takiego haczyka z zadziorem, który po wbiciu pozostaje w miejscu bo trzyma go zadzior. Uśmiechaj się Jakub trochę jak coś mówisz do kamery :-) (2014-05-06 18:06)

skomentuj ten artykuł