Leśny ściek płynący do Liśnicy - rzeka Liśnica

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Wczoraj po południu dostałem informację od kolegi, który wybrał się na pstrągi na rz. Liśnicę w okolicach m. Podborsko. Widok, który spotkał, przeraził go. Niedaleko nowo powstałego ośrodka karnego umieszczonego w kompleksie leśnym po byłej jednostce armii czerwonej (armia czerwona, a potem naszej, zobaczył betonowe koryto biegnące przez środek lasu, w którym płynął śmierdzący ściek prosto do rz. Liśnica.

Z tego co wiem ośrodek karny stale się powiększa i może być tam nawet kilkaset osób. Nie będę pisał co mogą zrobić ścieki po kilkuset osobach z małej pstrągowej rzeczki - z relacji kolegi: cyt. '... Poniżej ścieku obrotówka po wyciagnięciu z wody śmierdziała... '. Najprawdopodobniej ośrodek nie posiada oczyszczalni lub może on działać niesprawnie, niewydajnie.

Powiadomiłem o tym fakcie PZW Koszalin oraz inne osoby kompetentne do podjęcia działań w celu zlikwidowania zagrożenia. Jako Towarzystwo Miłośników Parsęty będziemy monitorować postępy w tej sprawie i działania kompetentnych organów.

 


4.3
Oceń
(27 głosów)

 

Leśny ściek płynący do Liśnicy - rzeka Liśnica - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
az brak slow .odpowiedzialni powinni tam dokoptowac a ten co wydal zezwolenie na ten wykop recznie bez lopaty go zakopac (2009-03-16 16:18)
hubihubi
0
To tylko może być u nas w naszym kraju brak poszanowania tego co stworzyła natura kiedy to się skonczy?. (2009-03-16 20:42)
igła33igła33
0
Jeżeli prawo się nie zmieni w naszym kraju w stosunku do takich tragedii o której piszesz to niedługo wszedzie będziemy mieli jeden wielki ściek jeżeli chodzi osprawy ochrony środowiska to jesteśmy daleko za nkrajami Europy. (2009-03-20 15:44)

skomentuj ten artykuł