Letnie Połowy - przedwakacyjne łowienie z cyklu GPX

/ 4 zdjęć


Kolejne udane zawody naszego Koła odbyły się w dniu 17.06.2018 na jeziorze Białym w
Kiczarowie. Zawody rozpoczęły się oczywiści omówieniem zasad i warunków bezpieczeństwa a następnie losowaniem stanowisk. Łowisko dość apetyczne ze względu na liczne zarybienia, położenie i przyjazny dostęp do wody a do tego ostatnimi czasy oblegane przez wędkarzy. Pogoda, na jaką trafiliśmy nie była idealna ze względu na operujące słońce, ale dość przyjemna. Najważniejsze, że woda obfitowała w rybki. Tradycyjnie przygotowaniem stanowisk zajęła się ekipa Zarządu Koła, która już wcześnie rano zabrała się do pracy tak by zawodnicy nie narzekali na warunki. Wszyscy zawodnicy, a zameldowało się ich 36 w tym 6 juniorów oraz panie, stawili się na otwarciu, które rozpoczął Prezes Zarządu Koła Zbigniew Antoń witając zapaleńców słodkim poczęstunkiem oraz napojami na gorąco i na zimno. Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy rozeszli się na wytyczone stanowiska, chcąc skorzystać na wczesnej porze i przed nadchodzącym upałem przygotować się do „walki”. Rozpoczęcie rywalizacji rozpoczęło się o godz. 08.30 i na brak zajęcia nie narzekał żaden z zawodników.   Łowiono niezłe jazie, małe leszczyki, okonie, ładne płocie, niekiedy krąp się trafił a nawet lin czy karaś a i ukleja niezłych rozmiarów. Właściwa organizacja zawodów i zabezpieczenie logistyczne pozwoliło delektować się zarówno samym łowieniem jak i odpoczynkiem po zawodach w cieniu drzew i kiełbaskach z grilla, które serwował kol. Jurek. Zawody zakończyły się podsumowaniem przez Prezesa, który uroczyście wręczył nowej członkini naszego Koła koleżanki Róży legitymację członkowską Koła. Następnie Wice Prezes d.s. Sportowych przedstawił wyniki zawodów, w wyniku czego wiele osób zostało nagrodzonych nie tylko gratulacjami, brawami ale i nagrodami za osiągnięte wyniki. 

Nagrody specjalne ufundowane przez kolegę Janusza za najdłuższe ryby zawodów otrzymali w Kategoria Juniorów: kol. Patryk Dalke/płoć/, w Kategorii Kobiet: Markanicz Jagoda/okoń/, w Kategorii Seniorów: ex aequo kol. Sebastian Szustak/jaź/ oraz Roman Gąsowski/lin/. Prócz nagród specjalnych nagrody pocieszenia ufundował i wręczył dla największych pechowców kol. Stefan Wołkowicz.  Natomiast podium w poszczególnych kategoriach przedstawiły się następująco.


Kategoria Junior

  1. kol. Chawryło Michał-2040pkt
  2. kol. Dalke Patryk-1740pkt
  3. kol. Pieszko Róża-1080pkt

Kategoria Kobiet:

  1. k ol. Markanicz Jagoda-1500pkt
  2. kol. Kacprzak Monika-860pkt

Kategoria Seniorów:

  1. kol. Molski Robert-4340pkt
  2. kol. Szustak Sebastian-4240pkt
  3. kol. Michalski Grzegorz-3280pkt

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Wszystkie zdjęcia z zawodów obejrzycie w naszej galerii zdjęć na stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w zakładce galeria zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/12vTwIWMYfbbEbfHdIvIGMA31S5rzxFde?usp=sharing 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Letnie Połowy - przedwakacyjne łowienie z cyklu GPX - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł