Lexa Fly – s 55

/ 9 zdjęć


Połączenie umiejętności oraz wiedzy Hywel’a Morgana z brytyjską myślą konstruktorską zaowocowało stworzeniem wspaniałej kolekcji LEXA, gotowej do odnoszenia sukcesów w szeroko pojętej dziedzinie połowu muchowego. 


Każda wędka wykorzystuje zalety unikatowej technologii Daiwa HVF (high volume fibre), dzięki której udało nam się opracować cztery typy doskonałych wędzisk muchowych. Wersje River Special to dwa modele 9’w klasie #4 i #5. Umiarkowanie szybka akcja pozwala na szybsze podrywanie i sprawne ładowanie sznura do krótkich, ostrych i ultra precyzyjnych rzutów. Nymph Special w długościach 8’ i 9’ cechuje się podobną sprężystością szczytówki, jednak posiada pośrednią sekcję 1’ wydłużającą i transformującą akcję każdego modelu, co predysponuje je zarówno do stosowania metody żyłkowej (French Leader), jak i standardowych sznurów. Pozwala ona również wędkarzowi błyskawicznie dostosować się zmiennych warunków połowu lub konkretnych wymogów prezentacji przynęty. 

Do połowu w wodach stojących oferujemy pięć wędek w jednej klasie i długościach od 9’6” do 10’o uniwersalności pozwalającej na stosowanie szerokiego spektrum gęstości linek muchowych, od pływających przez neutralne po tonące. Wśród nich największą wszechstronnością wykazują się modele o długości 10’, co z pewnością doceni wielu wyczynowców. Doskonałym uzupełnieniem kolekcji jest niesamowity model Switch rod. Długość 11’3” ułatwia oddawanie dalekich rzutów, świetnie spisuje podczas połowu z dryfującej łodzi, idealnie nadaje się również do połowu troci oraz przeczesywania niedużych rzek. Umożliwia łatwe zarzucanie jedną ręką, prosta aplikacja przedłużająca pozwala na stosowanie dwuręcznych technik rzutowych


Konstrukcja HVF ‘high volume fibre’ 

Szeroki wybór modeli ułatwiający dobór odpowiedniego sprzętu do każdego stylu łowienia

Wszystkie modele zbudowane z 4 sekcji

Przelotki wężowe ze stali Stainless 

Tuba transportowa z  przegrodami

Przelotki wejściowe Alconite

Dożywotnia gwarancja dla pierwszego właściciela


Linki muchowe Daiwa 


Adaptując najlepsze nowoczesne technologie produkcji stworzyliśmy super gładki i miękki muchowy sznur o znakomitych właściwościach rzutowych oraz zerowej pamięci kształtu.

Kolorystyczne odznaczenie tonącej końcówki w linkach weight forward. Dostępne dwie wersje kolorystyczne. Sznury podwójnie koniczne również oznaczone w środkowym punkcie odmienną barwą. Na okazje, gdy potrzebujemy zanurzyć przednią część linki stworzyliśmy Inter Tip. Skonstruowany na bazie profilu głowicy weight forward powoli zatapia końcówkę linki w tempie od 1,27 do 1,9cm na sekundę. Przezroczysto-zielony kolor zapewnia odpowiedni kamuflaż. Przejście w jaśniejszą nieprzejrzystą sekcję oznacza pływający running. 

Linka intermediate ma na całej długości ciemniejszy, przezroczysto zielony kolor oraz charakteryzuje się stopniem tonięcia 2,5cm na sekundę. 

Linka tonąca medium w kolorze brązowym tonie z prędkością 7,6cm na sekundę, a czarna szybko tonąca wersja 7,6cm na sekundę. Wszystkie linki o długości 30 jardów (27metrów) w sprzedaży z dwoma mini-łącznikami i szpulą.


Lochmor kołowrotek muchowy


Wycinane CNC z jednego kawałka aluminium nowe kołowrotki Lochmor Spracują z niebywałą precyzją.Seria oferuje cztery modele large arbour od małych#3 / #4 do dużych #9 / #11.Wszystkie wyposażone w wyjątkowo precyzyjny hamulec oraz zwiększającą kontrolę konstrukcję szpuli.Trzy różnokolorowe kardridże w komplecie.  


Parametry     Wycięte z jednego kawałka aluminium

    Szpule typu large arbour

    Super precyzyjny, płynny hamulec

    Specjalny odsłonięty rant szpuli zwiększający kontrolę

    Łatwe przełożenie kierunku obrotów

    Anodowany w kolorze champagne gold


/Tekst sponsorowany przez firmę Daiwa/ 

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)