Zaloguj się do konta

Listopad z Kołem PZW Metalurg Kutno.

Udział : zawody aktywu - 10  startujących

            zawody  spinningowe – 11 startujących

            zawody otwarte – 20 startujących

            osoby uczestniczący w zawodach – sędziowie, organizatorzy i inni – 14 osób

4 listopad to dzień zawodów towarzyskich metodą dowolną z brzegu lub łodzi organizowanych na jez. Kromszewickim obok stanicy wędkarskiej. Pogoda dość dobra jedynie na terenie otwartym były silniejsze podmuchy wiatru, zgłosiło akces 12 kolegów działaczy a ostatecznie wystartowało 10. Po 4 godz. walce na baty, gruntówki i spinningi wyniki były następujące :

 1. Mikołajczyk Grzegorz – 1.480 pkt.

 2. Koliński Jarosław – 1.170 pkt.

 3. Rzeźnik Aleksander – 800 pkt.

 4. Grzybowska Elżbieta – 670 pkt.

 5. Cieślak Roman – 110 pkt.

 6. Wawrzyńczak Rafał – 60 pkt.

Dla najlepszych sponsor ufundował nagrody. Po zawodach odbyło się posiedzenie Zarządu Koła. Kol. Ela Grzybowska przygotowała pyszny ale skromny posiłek.

5 listopad to Mistrzostwa Koła w spinningu z łodzi. Zgłosiło się 11 zawodników. Koło zabezpieczyło 18 miejsc na środkach pływających, kilka dalszych miejsc na łodziach zgłosili
uczestnicy zawodów ale nie były potrzebne. Pogoda zdecydowanie lepsza niż dnia poprzedniego, okoń brał w miarę dobrze ale niestety dominowały okonie poniżej 18 cm. Zawody trwały 5 godz. i przyniosły zastępujące rozstrzygnięcia :

 1. Saczuk Przemysław – 820 pkt. największy okoń – 30,9 cm

 2. Cieślak Roman – 340 pkt. największy okoń – 23,5 cm

 3. Gralewski Zbigniew– 300 pkt. największy okoń – 29,3 cm


 4. Grzybowski Marek– 180 pkt. największy okoń – 19,2 cm

 5. Rzeźnik Aleksander– 80 pkt. największy okoń – 18,3 cm

 6. Koliński Jarosław – 80 pkt. największy okoń – 18,2 cm

Najlepszych udekorowano medalami i regulaminowymi nagrodami. Po zawodach łodzie
zostały wyciągnięte na brzeg i zabezpieczone na okres zimowy. Posprzątano nabrzeże, wywieziono śmieci na miejsce składowania w gminach oraz wyłączono dopływ prądu do stanic. Po zawodach udaliśmy się na wspólny posiłek sfinansowany przez osoby wspierające.

11 listopada na jez. Lubień odbyły się zawody towarzyskie spławikowo – gruntowe organizowane z okazji „Święta Niepodległości” pod patronatem prezydenta miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego. Koło nasze było współorganizatorem imprez towarzyszących obchodom „Święta Niepodległości”, którego głównymi organizatorami był Urząd Miasta Kutno i Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Nasze działania na rzecz obchodów tego doniosłego wydarzenia sprzed 105 lat wspomogło finansowo Muzeum Pałac Saski poprzez zakup medali, nagród i wyżywienia. Pogoda super dopisała, brania dobre. Dominowała drobna płoć i średnia ukleja. Zawody parami trwały 4 godz. w jednej turze w dwóch sektorach. Teren przygotowali kol. Marek Grzybowski i Bogdan Abramowicz przy wsparciu V-ce Prezesa ds.Sportu i Kapitan sportowy oraz członek Komisji Rewizyjnej kol. Grzegorz Mikołajczyk. Został wykonany wystrój odpowiedni do wydarzenia. Każdy uczestnik wydarzenia miał przypięty okolicznościowy kotylion. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, dla najlepszych nagrody i medale.

Wyniki:

 1. Koło PZW nr 108 – Wigner Edward i Zdziarski Ryszard – 5 pkt., 3,940 kg ryb

 2. KTW Krośniewice – Michalak Krzysztof i Modliński Daniel – 5 pkt., 2,480 kg ryb

 3. Koło PZW nr 109 - Abramowicz Bogdan i Grzybowski Marek – 7 pkt., 2,060kg ryb

 4. Klub Seniora - Cieślak Roman i Koliński Jarosław – 8 pkt., 1,345 kgryb

Ogółem złowiono 15,905 kg ryb, które w dobrym stanie wróciły do łowiska.
Zawody rozpoczęliśmy znakomitą słodką bułką a zakończyliśmy wspólnym obiadem.

W tym dniu nasi przedstawiciele brali udział w uroczystościach Gminy Kutno związanych z odsłonięciem tablicy okolicznościowej z popiersiem marsz. J. Piłsudskiego z okazji 95 rocznicy nadania mu honorowego obywatelstwa przez ówczesne władze gminne. Następnie
uczestniczyliśmy z mszy świętej rozpoczynającej miejskie uroczystości połączone ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacji Koła przewodniczył sekretarz Koła kol. Rafał Wawrzyńczak


Zdjęcia Gralewski Zbigniew 
Zdjęcie z uroczystości 11 Listopada - Łukasz Stasiak PANORAMA KUTNA 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej