Lodówka turystyczna - jaki model dla siebie wybrać?

/ 3 komentarzy

Lodówka turystyczna to urządzenie, które przydaje się w czasie różnych wyjazdów i podróży, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Taka lodówka ułatwia przechowywanie żywności i sprawia, że wszystkie składniki spożywcze są smaczne i świeże. Jaką lodówkę turystyczną wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy.


Rodzaje lodówek turystycznych

Można wyróżnić dwa główne rodzaje lodówek turystycznych: modele na wkłady mrożące i elektryczne. Pierwszy typ świetnie sprawdzi się w trakcie długiej podróży autem, a także pod namiotem, ponieważ do działania nie potrzebuje zasilania. Niską temperaturę wewnątrz takiej lodówki utrzymują specjalne wkłady mrożące. Dodatkowo urządzenie jest dosyć tanie i ma niską wagę (zwykle do kilograma). Warto jednak pamiętać o tym, że wkład mrożący obniża temperaturę tylko na kilkanaście godzin, zwykle około dwunastu. Właśnie dlatego na dłuższy wyjazd lepiej sprawdzi się lodówka turystyczna elektryczna, która jednak potrzebuje źródła zasilania - takie źródło można znaleźć w kamperze, domku turystycznym, pokoju hotelowym. Wadą lodówek elektrycznych jest ich znacznie wyższa cena. Szeroki wybór lodówek turystycznych można znaleźć na stronie https://morele.net/kategoria/lodowki-turystyczne-507/


Na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie lodówki turystycznej?

Wybierając lodówkę turystyczną, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej rodzaj, ale także inne parametry. Do najważniejszych aspektów należą:

-pojemność lodówki - w sklepach można znaleźć modele o pojemności od 10 do nawet 40 litrów, 

-hałas wydawany przez urządzenie, co ma szczególne znaczenie, gdy rodzina śpi w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się lodówka - warto wiedzieć o tym, że modele na wkłady mrożące nie wydają żadnych dźwięków i są ciche, natomiast modele elektryczne mogą być głośniejsze, 

-funkcja podgrzewania, która mają lodówki elektryczne,

-liczba stopni, o którą urządzenie schładza pokarmy (zwykle jest to od 10 do 20 stopni Celsjusza),

-ergonomia i funkcjonalność urządzenia. 


Warto także sprawdzić dodatkowe funkcje danego modelu lodówki, na przykład część mrożącą pokarmy, dostępną w bardziej nowoczesnych urządzeniach. 


Kiedy przyda się lodówka turystyczna?

Lodówka turystyczna przydaje się w różnych sytuacjach. Przede wszystkim takie urządzenie warto wziąć ze sobą na kemping lub pod namiot, a także do domku turystycznego. Przenośna lodówka dobrze sprawdzi się także na wyjazd zagraniczny, na przykład do kwater prywatnych w Chorwacji lub we Włoszech. Urządzenie przydaje się już w czasie przejazdu samochodem do miejsca destynacji, zwłaszcza że droga zajmuje zwykle jeden lub dwa dni. Lodówka turystyczna dobrze sprawdzi się również podczas dalszych wypraw, gdzie mogą być problemy ze spożywaniem miejscowej żywności - oczywiście w takim wypadku trzeba wziąć ze sobą modele elektryczny. Warto wiedzieć o tym, że obecnie można znaleźć także lodówki z panelem słonecznym, zasilane w taki nowoczesny sposób. Takie urządzenie może sprawdzić się dobrze w czasie długiego pobytu w ustronnym miejscu, na przykład na egzotycznej plaży. W większości przypadków Polacy wybierają jednak zwykłe modele z wkładem chłodzącym lub lodówki elektryczne. Jest to rozwiązanie wygodne i ekonomiczne, które sprawdza się w różnorodnych warunkach. 

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Dokumenty (1)Lodówka turystyczna - jaki model dla siebie wybrać? - opinie i komentarze

amur tvamur tv
+1
Taka lodówka na robaki itp to świetna sprawa (2021-04-21 18:15)
Jakub WośJakub Woś
+1
amur i tylko robaki Ci przyszły do głowy? Wysil się. Kto da 200zł żeby pudełko pinki przetrzymać? (2021-04-21 20:53)
WedkarzIncognitoWedkarzIncognito
0
200zł na lodówkę, żeby w niej robaki trzymać? :) Przecież kto bogatemu zabroni? ;))))) (2021-04-22 09:42)

skomentuj ten artykuł