Bezpieczne przechowywanie żywności na kempingu, pikniku i wyjeździe

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki turystycznej?


Odpowiednia lodówka turystyczna to ta dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zastanawiając się nad tym, jaką lodówkę turystyczną wybrać, zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników.


 • Pojemność – lodówki turystyczne różnią się pod względem pojemności, dlatego istotne przy wyborze jest oszacowanie oczekiwanej wielkości (uwzględnij liczbę osób i długości trwania wyjazdu).

 • System chłodzenia – na rynku dostępne są różne systemy chłodzenia, m.in.: termoelektryczny, absorpcyjny i kompresorowy. Zapoznaj się z ich wadami i zaletami, aby wybrać system chłodzenia dopasowany do Twoich oczekiwań.

 • Opcje zasilania – najczęściej spotykane jest zasilanie z gniazdka 12V (samochodowe), 24V (dla pojazdów ciężarowych) oraz 230V (standardowe gniazdko). Niektóre turystyczne lodówki posiadają również możliwość zasilania z baterii lub paneli słonecznych (taką lodówkę znajdziesz w ofercie RYOBI®).

 • Klasa energetyczna i zużycie energii – aby nie nadwyrężać akumulatora w samochodzie, wybierz lodówkę energooszczędną.

 • Wielkość i waga – kompaktowa, lekka lodówka turystyczna nie sprawi Ci kłopotów w trakcie transportu.


Lodówka turystyczna na kempingu to Twoja gwarancja bezpiecznego przechowywania żywności. Z odpowiednim sprzętem możesz cieszyć się zawsze świeżą żywnością i schłodzonymi napojami.


Akumulatorowa lodówka RYOBI

Kobieta pije zimną wodę wyciągniętą z lodówki turystycznej Źródło: Adobe Stock

Wciąż zastanawiasz się, jaka lodówka turystyczna będzie najlepsza dla Ciebie? Poznaj naszą propozycję – lodówkę turystyczną 18V ONE+™ RYOBI®. Urządzenie oferuje wiele praktycznych funkcji, które sprawią, że Twoje podróże staną się jeszcze wygodniejsze.


Lodówka turystyczna RYOBI® działa w trybie hybrydowym, dzięki czemu można ją podłączyć do gniazdka ściennego i do zasilacza samochodowego 12V. Co więcej, posiada port USB, który umożliwia ładowanie telefonu. Lodówka utrzymuje zakres temperatury od -20 do +20 stopni Celsjusza przez 17 godzin (dzięki bateriom 2 x 6.0 Ah).


Produkt jest szczególnie atrakcyjny dla osób ceniących komfort i oszczędność. Lodówka RYOBI® ma wbudowany korek spustowy ułatwiający czyszczenie, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Jej kompaktowe wymiary umożliwiają łatwy transport z samochodu do namiotu, przyczepy czy kampera, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca.


Wybierasz się na dłuższą wyprawę? Bez obaw – lodówka turystyczna 18V ONE+™ jest do tego stworzona! Jej pojemność wynosząca 23 litry oraz zdolność utrzymywania stałej temperatury wewnętrznej (niezależnie od warunków atmosferycznych) gwarantują świeżość produktów nawet podczas kilkudniowych wyjazdów. To szczególnie istotne, gdy podróżujesz z dziećmi i zależy Ci na bezpiecznym i higienicznym przechowywaniu żywności.


Lodówka RYOBI® nie obciąży nadmiernie Twoich akumulatorów ani innych źródeł zasilania – została zaprojektowana z myślą o energooszczędności.


Jeśli doceniasz rozwiązania smart, to nasza propozycja jest dla Ciebie. Kompaktowa lodówka turystyczna 18V ONE+™ ułatwi Ci organizację wyprawy. Możesz zapomnieć o codziennych wycieczkach do sklepu – dzięki naszemu rozwiązaniu spakujesz większy zapas żywności i będziesz cieszył się nieprzerwaną przygodą.


Jak dbać o lodówkę turystyczną?

Grupa znajomych na kempingu, obok lodówka turystyczna zasilana na akumulator Źródło: Adobe Stock

Lodówka turystyczna jest niezwykle przydatna podczas podróży i outdoorowych aktywności. Jednak aby móc cieszyć się nią przez długie lata, należy zadbać o odpowiednie utrzymanie urządzenia. Zastosuj się do naszych podstawowych zasad dbania o lodówkę turystyczną, a posłuży Ci jeszcze podczas wielu wypraw na świeżym powietrzu.


 • Regularnie czyść lodówkę – zarówno wnętrze, jak i zewnętrzne elementy. Lodówka powinna być czyszczona dokładnie przed każdym użyciem. Należy usunąć wszystkie resztki jedzenia, a do czyszczenia używać łagodnych detergentów i miękkiej ściereczki. Nie używaj agresywnych środków czyszczących, które mogą uszkodzić powierzchnię urządzenia.

 • Wietrz lodówkę – aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów i wilgoci, pozostaw lodówkę otwartą na jakiś czas przed pierwszym użyciem oraz po każdym czyszczeniu.

 • Regularnie odmrażaj lodówkę – dzięki temu zapobiegniesz nadmiernemu gromadzeniu się lodu, które może zmniejszać efektywność chłodzenia.

 • Kontroluj stan lodówki – regularnie sprawdzaj stan uszczelek, kabli zasilających i wtyczek, aby zyskać pewność, że lodówka jest szczelna i nie występują uszkodzenia mogące doprowadzić do zwarcia.

 • Unikaj przegrzania – nie narażaj urządzenia na bezpośrednią ekspozycję słoneczną lub umiejscowienie w pobliżu innych źródeł ciepła. Upewnij się, że lodówka jest wystarczająco wentylowana.

 • Stosuj się do zaleceń producenta – nie umieszczaj w lodówce zbyt wielu produktów, aby jej nie obciążyć, oraz produktów spoza puli zalecanych przez producenta.

 • Przechowuj odpowiednio po użyciu – jeśli lodówka nie jest używana przez dłuższy czas, przechowują ją w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Lodówka musi być odłączona od zasilania, a jej drzwi uchylone, aby uniknąć powstawania nieprzyjemnych zapachów.


Pamiętając o stosowaniu się do tych podstawowych zasad, możesz cieszyć się długotrwałym i skutecznym działaniem lodówki turystycznej, która zapewni świeżość i bezpieczeństwo przechowywanej żywności podczas przygód na świeżym powietrzu przez wiele sezonów.

 


3.3
Oceń
(9 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(3)

Średnia ocena:

3.7Bezpieczne przechowywanie żywności na kempingu, pikniku i wyjeździe - opinie i komentarze

z@melaz@mela
-1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Przerobgiłem kilka lodówek turystycznych na gaz na prąd na freon , na izolator i to wszytsko jest jeden wielko HOOOOJ bo do freonowo agregatowej ktgóa jest klonem domowej potrzeba niestety dużo prądu bardoz dużo prądy mały CMR wskazany ale za to mrozi w środku coi na biwaku nie działa bo skąd wezmę prąd po kablu , moze dobre dla obszczyoponiarzy w TIRach albo wekendowych kempingowców co jadą na płatny biwak z punktem dostepowym do energi elektrycznej. Na gaz szkoda gadać , te z ogniwem peltgiera wymagaja bardzo dużo prądu i raczej podtrzymują w dogodnych warunkach niueco niższą temperature niz na zwenątrz i to przez kilka godzin . Termosy czyli lodówki ktore tylko izolują sa OK wiosną jak dowalimy wkładów , butelek z wodą zamrożoną przez co w srodku miejsca brak ale wiosna przy +15 wytrzyma to kilka godzin natomiast latem przy +30 i lodowce w cieniu po klku godzinach mamy mięso po którym dowiemy się jak wygląda jelito grube a laremidu Genia nie nadąży blistrami podawać. Z wszystkich cudów które przerobilem na biwakach a biwakuje okolo 40-50 dni w roku to najlepsza jest lodówka wykopana w ziemi czyli dołek na 70-100cm w to wiadro żeby jakieś owady nie weszły a całość nakryć świeżo ciachniętymi saperką gałęziami drzew liściastych i taka lodówka trzyma 5-10 stopni bez względu na temperature otoczenia nawet przy +39 sprawdzone . (2023-07-10 10:46)

skomentuj ten artykuł