Łowienie na muchę spininngiem

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


Do łowienia na muchę wymaga się specjalnego sprzętu, jednak dzięki pewnemu przyrządowi możemy ich używać również łowiąc wędką spinningową, mowa tu o tzw. drewienku tyrolskim. Trzeba mieć na uwadze, że ze względu na zastosowanie obciążenia metody tej nie można używać na wodach, w których dopuszcza się tylko sztuczną muszkę.
Drewienko tyrolskie ma postać patyczka drewnianego lub plastikowego, z jednej strony zaokrąglonego ciężarkiem ołowianym, z drugiej - przewężonego i zaopatrzonego w oczko do mocowania żyłki.
Zestaw zarzuca się w poprzek nurtu. Pod działaniem prądu powinno się półkolem przemieszczać się w kierunku naszego brzegu. W razie zatrzymania drewienka pociągamy żyłkę i poruszamy szczytówką. Jego uderzenia o dno przenoszą po przez przypon drgania na muszkę, wprawiając ją w drgania, prowokujące ryby do ataku.
Brania odczuwa się jako wyraźne drgania. Do łowienia nadają się przede wszystkim rzeki bystre, o dnie drobno kamienistym, żwirowym lub piaszczystym. Można go próbować również w wodach wolno płynących i stojących o mulistym dnie. Złowić na taki zestaw można nie tylko pstrągi i lipienie, ale tak że klenie, brzany i jelce, a nawet płocie. Latem można skusić również leszcza i krąpia.
Drewienka tyrolskiego można używać z innymi przynętami, również naturalnymi jak np. konik polny.

 


4.7
Oceń
(19 głosów)

 

Łowienie na muchę spininngiem - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Nawet, gdybym chciał spróbować tego wynalazku, to jedynie na wodach nizinnych, bo w moim okręgu na wodach górskich łowimy tylko na muchę i spinning. Spławiki, czy jakieś kule wodne nie wchodzą w rachubę. Napisz co na to łowisz i gdzie, chętnie się dowiem. Pozdro! (2013-05-19 18:38)
romaniromani
0
Kolego;grisza-78, przyjrzyj się uważnie napewno to znasz, to jest poprostu (pałeczka tyrolska), lub jak kto woli ,(boczny trok),pozdrawiam.!! (2013-05-19 19:03)
grisza-78grisza-78
0
Aaaaa jeśli to coś w stylu troka, to znam , oczywiście, że znam ;) (2013-05-19 21:04)
kabankaban
0
Nie używając pałeczki tyrolskiej ( w moich wodach zupełnie się nie sprawdza) łowię ryby "na muchę" ze spinningiem. Pozdrawiam. (2013-05-20 19:35)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości