Łowienie płoci - przedwiośnie wędkarskie z perspektywy BATmana

/ 2 komentarzy / 16 zdjęć


Od środy do piątku 16-18.03.2011r Jeździłem na rybki lecz 16 i 17 efektów imponujących nie było skupię się na piątku a więc... Obudziłem się o 5:15 wstałem zjadłem śniadanko wypiłem kawę włożyłem robaki do torby termos z gorącą kawą torba na ramię i w drogę rowerem nad pobliski zalew Piaski Szczygliczka. Jechałem groblą i wypatrywałem odpowiedniego miejsca takiego w którym trzciny bardziej wychodziły w głąb. Po chwili zacząłem się rozkładać z całym majdanem krzesełko podpórka i moją ukochaną wędeczke bacika 8m.

Zestaw na jaki wędkowałem był dość radykalnie odchudzon,y mam na myśli grubość żyłki główna 0.08mm, przypon 0.06mm, ale przecież na krokodyle nie pojechałem tylko pobawić sie z płoteczkami. Po rozłożeniu i wygruntowaniu łowiska głębokość wynosiła ok.130cm. Wrzuciłem troszkę zanęty wzbogaconej pinka i jokersem. Na pierwsze branie czekałem ok. 5min.

Spławik delikatnie się przynurzył zacięcie i płotka w ręce. Nieduża może 17cm. Zarzucenie zestawu chwila odczekania i następne branie, płotka podobnych rozmiarów. Brania były w miare intensywne, ale bardzo delikatne, minimalne przynużenia. Złowiłem tak ok 15 płotek i przerwa w braniach więc dorzuciłem kuleczkę zanęty wielkości kurzego jaja po chwili spławik się schował zacięcie i w ręku ląduje jazgarz nastroszył płetwy i osłony skrzelowe z kolcami i w tym momencie co chciałem go złapać zaczął sie rzucać skończyło sie ukuciem jazgarz w śluzie ma jakąś substancje podrażniającą i jak się ukujemy to troszke booli ;) bo szybkim zabiegu wyciągnięcia haczyka z paszczy natręta kolejny zarzut po 10 minutach przytopienie zacięcie i bardzo delikatny opór i wyciągam okonia kolosa może miał 7cm hehe szybko wrócił do wody... nastała przerwa w braniach przez ok 30min cisza spławik się nie ruszał na powierzchni było widać ze drapieżnik zaczął ganiać rybki często wyskakiwały w różnych miejscach zbiornika i dwa razy coś dużego się spławiało nie wiem co to mogło być mozę duży karpa lub sum lecz wróciłem do rzeczywistości i zanęciłem od nowa do wody poleciało pięć kul wielkości mandarynki i znów po chwili zaczęły brać płotki była godzina 9 przejeżdżał grobla starszy pan rowerem zatrzymał się zszedł do mnie większego hałasu nie dało się już zrobić stara trzcina strzelała mu pod nogami jak zapałki w reku spytał się skubie coś ja na to że płotki się ruszyły na to on do mnie że lin może podejść bo zarybili w GRUDNIU (wszystko było skute lodem) powiedziałem ze woda jeszcze za zimna i wtedy starszy pan zaczął mnie zasypywać opowieściami jakie to ryby łapali ... trzy lata temu odłowili suma 220cm hehe koło plaży jakiś dwóch gości złapało 150cm szczupaka ale no niestety spadł im pod nogami.

I tak po takiej bardzo interesujących opowieściach jakie to wielkie ryby złapali ale zeszły dziadek życzył mi powodzenia i odjechał w swoja stronę (chyba to był karpiarz przez małe k) no ale cóż takie życie brań nie było a na zegarku dochodziła 10 wrzuciłem jeszcze dwie kulki złowiłem pare płotek po czym udałem się do domu.. w tym dniu złowiłem przeszło 30 rybek najgożej nie było zmotywowany tym ze w końcu mogłem połowić batem fajnie spędziłem czas i wypocząłem na rybach Pozdrawiam :)

 


4.8
Oceń
(21 głosów)

 

Wedkuje.pl poleca

 

Łowienie płoci - przedwiośnie wędkarskie z perspektywy BATmana - opinie i komentarze

mientamienta
0
to fajnie ze rybka na piaskach sie troszke ruszyła w sobote trzeba będzie zapakowac tyczkę do fury i gnac na piaski pobawić się z płotka .........gawędziarzy i fantastów nigdzie nie brakuje pozdro i dozobaczenia nad wodą  (2011-03-20 19:08)
FRED80FRED80
0
Każdy lubi pogawędzić pewnie i tobie i mnie też się zdarzyło (prawdziwi wędkarze tak mają)a po za tym zazdroszczę ci ty już kija moczyłeś a u mnie lud jeszcze na wodzie. Powodzenia !!!!!!!!
(2011-03-22 09:36)

skomentuj ten artykuł

 
Aplikacja