Łowienie podlodowe - sprzęt

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Witajcie.Łowienie z lodu powoli dobiega końca lecz chciał bym wam powiedzieć trochę o samym sprzęcie który jest nam do tego potrzebny.Zacznijmy od wędki hymm możecie ją kupić ponieważ nie jest to drogi zakup 10-30 zł lub zrobić, ja uważam ze wędką robiona jak i kupiona nie zmienia faktu ze ryby lepiej biorą.2 rzeczą jest kołowrotek w przypadku bałałajek jest on już wmontowany w wędzisko lecz ta wędką przeznaczona jest do łowienia na mormyszki.Wróćmy do kołowrotka nie musi być on aż tak wyszukany i dobry ze musi mieć nie wiadomo ile łożysk wystarczy 1-4 łożysk.trzecią sprawa jest żyłka

teraz na rynku dostępne są specjalne do łowienia pod lodowego które nie przymarzają do przelotek i nie przecierają się tak bardzo o krawędzie lodu lecz wystarczy zwykła żyłka,następnie potrzebne nam będą przynęt, to już zostaje do waszej dyspozycji na co będziecie łowić ale z przynęt wyróżniamy mormyszki i błystki pod lodowe do mormyszki potrzebny nam będzie kiwok czyli wskaźnik brań mormyszka to jednolity korpus z wtopionym haczykiem na który możemy założyć np: ochotkę lub inne 'mięsko' na przynęty naturalne zimą z lodu możemy łowić na 2 wędki np spławik-mormyszka na mormyszkę złowimy prawie każdą rybę drapieżną lub biało ryb.Błystka pod lodowa to po prostu błystką która jest zakończoną wlutowanymi2-3 haczykami lub kotwica na błystkę możemy złowić ryby drapieżne np: okoń, pstrąg,szczupak którego TRZEBA WYPUŚCIĆ ponieważ ma okres ochronny lecz o tym chyba każdy wie.A na końcu potrzebne nam będzie coś czym zrobimy przerębel możemy kupić świder lub pierzchnie lub można sobie zrobić pierzchnie. Pozdrawiam Was i trzymajcie się ciepło na wyprawach na lód i obyście zawsze szczęśliwie wracali do rodzin,domów.

 


4
Oceń
(17 głosów)

 

Łowienie podlodowe - sprzęt - opinie i komentarze

avallone78avallone78
0
Ilekroć widzę materiały o łowieniu podlodowym dreszczy dostaje. Dla mnei na rybach musi być ciepło i dlatego wędkuje od wiosny do jesienie a wam zazdroszczę hartu ducha :)
Pozdrawiam i 5
(2011-02-27 11:35)
bobus86bobus86
0
dlaczego?wedkowanie na lodzie jest piekne!!!:) (2011-02-27 15:06)
ijekijek
0
avallone78 powinieneś spróbować wędkowania z lodu ja też myślałem ze to nuda ale teraz mi się spodobało i nie mogę wytrzymać 2-3 dni bez wędkowania :D tak jak powiedział bobus86 "wędkowanie na lodzie jest takie piękne". Pozdrawiam fanatyków pod lodówek :P  3majcie się ciepło  (2011-02-27 17:59)
tytan1tytan1
0

Witam

Mam tylko jedną sprawę na którą warto zwrócuć uwagę.Przy produkcji własnej wędki należy zamontować jak największe przelotki.

            Pozdrawiam 

(2011-03-15 10:17)
kraciukkraciuk
0
jak byłem mały to chodziłem z tatą na lód ... łowiłem na wariata ;d zastanawia mie czemu brały płotki ... w tym roku zamierzam się wybrać ;)pozdrawiam i połamania kija ;D (2011-07-24 01:47)

skomentuj ten artykuł