Zaloguj się do konta

Łowienie późną jesienią.

Czy ryby biorą w październiku i listopadzie ?????
Większość z moich "doświadczonych" kolegów już dawno zakonserwowało sprzęt na zime i jedyne co im pozostało to John Wilson i Rex Hunt (jakoś nie preferują łowienia pod lodem tak jak ja),ale do rzeczy bo ma być krótko i na temat.
Święto zmarłych czas zadumy i odwiedzania grobów,goście odprawieni kilka godzin wolnego czasu i spontaniczna decyzja jade po kuku wyciągam wędki z pokrowca i przesiąknięty pesymizmem i jesienną handrą ide nad mój niewielki stawek w którym pływają okazałe karpie,liny i karasie.
Zestaw na spławik "korek" typu stick delikatna wędka,haczyk malutki z cienkiego drutu bardzo prosto i szybko.
Zarzucam czekam chwile i szok,energiczne branie dosyć długa walka i na brzegu 0,70 kg lin mój największy lin myśle zszokowany lekko i już troche więcej optymizmu zarzucam drugi raz i na haku ląduje bardzo ładny karpik ,no myśle co tam szczęście pewnie ktoś na górze czuwa ;D
Ale dla zaprzeczenia mojej spiskowej teorii lekko podnecam kuku i łowie dalej,nieustający szok trwający do dzisiaj łącznie przez 3 godz łowienia 2 liny 5 karpi i karaś.
No ale myśle może to przypadek , ale nie środa i czwartek to kolejne barania i kilka ładnych ryb no cóż jak widać człowiek całe życie sie uczy a i tak umiera głupi.
Dlatego jeżeli już nie łowicie białej ryby,a jedynie drapieżnika to zachęcam do wyciągnięcia sprzętu i powrotu na łowiska naprawde warto jest szansa na wiele okazałych sztuk a szczególnie karpie które zbierają "tłuszczyk"na zime.
Mam nadzieje że po przeczytaniu tego artykułu choć jeden wędkarz przekona sie że łowić jesienią naprawde warto.

Opinie (6)

kadettauto

Moje gratulacje, faktycznie bardzo piękny połów o tej porze roku - tak trzymać !!!!!!!! [2011-11-09 19:59]

Randario

Gratuluje i Pozdrawiam Oczywiście ***** [2012-03-20 11:35]

użytkownik

Niestety wyniki na takim stawie - nie mają nic wspólnego z przemianami jakie zachodzą w jeziorze oraz z aktywnością ryb tam żyjących . Taki staw a jezioro - to zupełnie inna bajka. W ogóle nie można się sugerować takim stawem - w kwestiach dotyczących połowu ryb spokojnego żeru jesienią . [2012-07-09 22:24]

kamil11269

5(*****) [2012-11-22 15:05]

Wloczykij1

staw czy jezioro, wazne ze byly takie brania i jeszcze o takiej porze [2013-03-14 11:52]

Wloczykij1

***** gratulacje [2013-03-14 11:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Radość dziecka

Witam Wszystkich Serdecznie!Tak jak dałem słowo, że wszyscy zobaczycie R…