Zaloguj się do konta

Łowienie drapieżników

Witam,
opiszę Wam mój zestaw do łowienia drapieżnika.
Trudno znaleźć coś bardziej oczywistego do połowu drapieżnika niż żywcówkę. Wiadomo: solidny spławik, obciążenie haczyk i przynęta, jednym słowem – znany od pokoleń standard. Choć wydaje się, że trudno dokonać w nim szczególnych usprawnień, to okazuje się, że można – wiadomo Polak potrafi. Aby tego dokonać wystarczy kreatywna wyobraźnia (prezentowany przeze mnie pomysł nie jest nowy, ale warto go przypomnieć).
Zacznijmy zatem od początku: wiadomo wszak, że przynęta na haczyku zachowuje się cokolwiek nienaturalnie, zatem wędkarze musieli sobie jakoś ten problem rozwiązać – co doprowadziło do usprawnienia żywcówki. Otóż okazało się, że wystarczy zainstalować pomiędzy spławikiem, a obciążeniem koszyczek feederowy z plastiku i wypełnić go białymi robakami lub zanętą.
Dzięki temu: po pierwsze, wydobywające się z koszyczka robaczki lub zanęta szybko zwabią drobnice, a wobec uwijających się rybek żaden drapieżnik nie pozostanie obojętny; po drugie – stado drobnicy kręcące się wokół żywca na pewno osłabi czujność nawet najbardziej ostrożnego drapieżnika. Gdy w chwili ataku rozpierzchną się wszystkie żerujące na robaczkach drobne rybki, przed nosem drapieżnika pozostanie tylko nasza rybka na haczyku.
Myślę, że początkującym wędkarzom trochę pomogłem. Metoda się sprawdza, zatem polecam.
Pozdrawiam,
Andrzej.

Opinie (4)

kaban

Jak dla mnie bez oceny i radziłbym przy następnych wpisach postarać się o coś bardziej ciekawego a nie znanego wszystkim. Pozdrawiam. [2013-01-25 20:04]

użytkownik

oj kolego kaban nie tak ostro gość chciał pomóc tym bardziej trzeba czytać dokładniej a nie żucać się przecież napisał kolega Andrzej że ta metoda była już wdrażana po co te nerwy skoro kolega taki inteligentny to proszę jakiś nowatorski pomysł na połów na żywca pozdrawiam. [2013-01-30 12:26]

użytkownik

Ciekawa metoda :) sprawdzę w maju na szczupaka i jaki rezultat to osiągnie [2013-01-31 11:20]

BlueFisherman

5 [2013-05-08 19:10]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Maj z rodzicami.

Kiedy widzę małych chłopców nad naszymi wodami, zastanawiam się częst…

Złotka z Cybiny

Cybina, mała rzeczka leniwie, jakby od niechcenia płynąca z kierunku Uza…