Łowisko Złap i Wypuść kontra kłusownicy

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Obrazek z Miejsca Kłodnickiego
Słoneczna niedziela. Interwencja po zgłoszeniu od wędkarzy - OGROMNE PODZIĘKOWANIA ZA WŁAŚCIWĄ POSTAWĘ.
Po przybyciu na łowisko okazał się oczom strażników taki oto sielski obrazek:
sześciu panów zza wschodniej granicy spoczywających w cieniu brzóz po spożyciu pewnej dawki napoju chmielowego okraszonego mocniejszym trunkiem o potocznej nazwie gorzałka. A jakże - wędki zarzucone do wody. Od tego momentu rozpoczęło się oczu otwieranie. Strażnicy spoglądają i… rodpod, jedna wędka, druga wędka; rzut oka w prawo - trzecia wędka. I się zaczęło!
Siatka w wodzie a w niej ryby - na łowisku Złów i Wypuść!!! Nas to oburza, ich nie. Ale to nie koniec - uwagę przykuwa pusta butelka pet, która okazała się częścią większego zestawu. Całość połowu rzecz jasna nie została zarejestrowana.
Pan policjant po przyjeździe nad wodę wsparł działania strażników i po konsultacji z dowódcą patrolu wymierzył 620 zl mandatu. Płatnego gotówką. Na szczęście któryś z panów "mógł" pojechać do bankomatu.
Obrazki z Dębowej i Kanału Gliwickiego
Nadal z uporem maniaka odnajdujemy panów, amatorów przygód z wędką, którzy uatrakcyjniają sobie pobyt nad wodą dodatkową adrenaliną wynikającą z braku uprawnień. Za każdym razem mandat podsycał ich zainteresowanie miłością do natury. A musiała być ona wielka - wyrażali ją nie przebierając w słowach .
Co czeka strażników z powiatu Kędzierzyn-Koźle?
Oby nic.
Z wędkarskim pozdrowieniem: "Wodom cześć"
SSR K-Koźle

 


3.8
Oceń
(10 głosów)

 

Łowisko Złap i Wypuść kontra kłusownicy - opinie i komentarze

anoano
0
ano w całej Polsce pełno tych Neandertalczyków.Kontrolować i mandatami uczyć kultury europejskiej. (2020-07-31 17:33)
kabankaban
+3
Moim zdaniem kary powinny być zdecydowanie wyższe. A z drugiej strony nie rozumiem tak niskich ocen za wpis poruszający temat kłusownictwa na temat którego niby wszyscy wędkarze narzekają. ***** (2020-08-01 09:32)
Lodzianin18Lodzianin18
+2
W tym roku po pozytywnym trędzie zauważania pozytynych zmian odnoszę wrażenie, że znów schodzimy na psy. Ilość śmieci nad wodą przeraża i tu uwaga, w mojej ocenie najwięcej śmieci zostawiają osoby niewędkujące a wypoczywające nad wodą przy grillu itd !! Odnośnie kłusownictwa niestety też mam wrażenie, że jest gorzej i faktycznie często się słyszy, że robią to ludzie zza wschodniej granicy... (2020-08-13 15:48)
SithSith
0
"Afryka dzika, dawno odkryta"... Nie ma się co dziwić, kultura za wschodnią granicą to zupełnie inny świat. Można to zauważyć nie tylko nad wodą, ale również na szosach, w hotelach gdzie nocują wschodniobylcy itd itp. Niestety "nasi tu byli" też nie lepsi. Rzadko bywam nad wodą, z braku czasu, nie częściej niż co drugi weekend, ale z każdego rekonesansu wracam co najmniej z połową wora śmieci. Za wpis ***** z +. (2020-08-19 12:17)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości