Lunker City w ofercie sklepu Sandacz - Leśna


Lunker City - świetna przynęta gumowa produkcji USA Lunker City Shaker. Shaker charakteryzuje się najlepszą pracą ogona jaką kiedykolwiek widziałeś, ponieważ jest odlany z super miękkiego plastiku. Praca Shakera jest unikatowa.
Zamiast poruszania się samego ogona jak to zazwyczaj bywa w tego typu przynętach on pływa cała swoją powierzchnią z jednej strony na drugą wraz z ciągle poruszającym się ogonem.
Wspaniała i sprawdzona przez polskich najlepszych wędkarzy przynęta na szczupaka i sandacza !!!

Rajmund Litwiński, 2-krotny mistrz Polski i 2-krotny mistrz Europy:

- Wśród setek miękkich przynęt adresowanych do spinningujących wędkarzy można czasem znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich są gumy amerykańskiej firmy Lunker City o nazwie Shaker. Przynęta jest bardzo trwała i dobrze trzyma się na haku. Ma szeroką łopatkę płetwy ogonowej i już przy delikatnym poderwaniu zachęcająco pracuje. Ten ogon, moim zdaniem, jest gwarancją sukcesów. Gumy są dostępne w różnych rozmiarach i barwach. Na szczupaki znakomite są Shakery 6-calowe (15 cm), przede wszystkim wzory perłowe z brokatowanym granatowym grzbietem. Uzbrajam je główkami o masie 25 lub 28 gramów z długimi haczykami oraz dodatkowo podwójną kotwiczką. Oczko tej kotwicy przekładam przez haczyk główki, a ostrza kieruję do góry. Tak dużą przynętę szczupak atakuje od głowy. Nie trzeba więc mocować kotwiczki do haka za pomocą łącznika stalowego czy plecionkowego i usztywniać w ten sposób ogonek.
Shakerami wabię szczupaki w łowiskach o głębokości 3-8 metrów. Przeciągam je zmiennym tempem nad spadami przy trzcinach, koło wysp i podwodnych górek. Staram się prowokować ryby od strony nawietrznej, czyli zarzucać gumę pod wiatr. Duży Shaker świetnie się do tego nadaje.
Mniejsze Shakery nie wymagają uzbrajania dodatkowymi hakami. To dobre przynęty na sandacze i duże okonie, zwłaszcza wzory ciemne, jak brąz czy cegła. Na sandacze uzbrajam je główkami od 12 do 28 gramów. Przestrzegam jednak zasady, że im zimniej, tym zestaw sandaczowy jest bardziej finezyjny. Dawniej wraz ze spadkiem temperatury używałem mocniejszej plecionki, cięższych główek i większych gum. Teraz zestaw "odchudzam" i mam lepsze efekty. Zresztą znajomi, których do tego namówiłem, też mają nieporównywalnie lepsze wyniki. Na przykład w listopadzie i grudniu uzbrajam gumy w 15- i 12-gramowe główki i stosuję plecionkę o wytrzymałości 5 kg.

A.Z.
Wiadomości Wędkarskie nr 10/2009

Test: http://fishing-test.pl/przynty/17-przynty/267-lunker-city-shaker-45
W ofercie gumy w rozmiarze 8 i 11,5cm. Zapraszam do sklepu przy przystanku PKS

 


2.3
Oceń
(3 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Lunker City w ofercie sklepu Sandacz - Leśna - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł