Zaloguj się do konta

Majówka 2017 na jeziorze Niskie Brodno

Jeśli nasze - twoje pociechy nudzą się w domu podczas długiego majowego weekendu majowego po prostu oderwij ich od codziennych zajęć, idz z  nimi nad Wodę .Już od wczesnych godzin rannych o godzinie 8.30 w sobotę dnia 1 maja 2017r na jeziorze Niskie Brodno rozegrane zostały Otwarte Zawody Wędkarskie w dyscyplinie spławikowej dla dzieci i młodzieży do lat 16.  Organizatorem był Kapitanat Sportowy Koła Miejskiego. Pogoda słoneczna.. Zawodnicy oklaskami przywitali Prezesa Koła kol. Lecha Sadowskiego, Przewodniczącego Rady Prezesów kol. Jerzego Fijołka. W  szczególności sędziego  Głównego tych zawodów był  nim kol. Edmund Łobodziński. W zawodach udział wzięło 17 dzieci, w tym 5 dziewczynek. Dzieci łowiły przez 2 godziny, w tym czasie ich zdobyczami padały głównie płotki, leszczyki, wzdręgi. Pomocni okazali się rodzice, dziadkowie, uczestników zawodów, którzy bacznie obserwowali zmagania swoich pociech - interweniowali w momencie gdy np. zaistniała taka potrzeba. Wszystko to w ramach wielkich zmagań z wędką nad wodą.
 Punktualnie o godzinie 11.15 sygnałem z trąbki zawodnicy zakończyli połowy ryb, odbyło się oficjalne ich ważenie. Żaden z zawodników nie mógł pochwalić się większą dorodniejszą rybą, rybą dominującą była ukleja. Po zakończeniu ważenia wszystkie rybki w stanie żywym zostały wpuszczone do wody. Po szczegółowym podliczeniu nastąpiło wręczanie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych, które wręczał osobiście organizator tych zawodów kol. Rafał Dąbrowicz zapraszając wszystkich do udziału w kolejnych zawodach dla dzieci i młodzieży które odbędą się dnia 3 maja 2017r. Patrząc po minach dzieci po ich uśmiechach i szybkim zjadaniu smakołyków impreza należała do bardzo udanych.
Dzieci startowali w trzech kategoriach wiekowych –  do 8 lat,,  8 – 12 la, t, 12 – 16 lat.
do lat 10
1. Maria Słomińska - 2650pkt
2. Artur Dudek - 1420pkt
3. Zofia Wysocka - 1400pkt
11 - 13 lat
1. Mateusz Brzeziński - 1740pkt
2. Konrad Karłowicz - 1160pkt
3. Wiktor Kozłowski - 1055pkt
14 - 16 lat
1, Kamil Malinowski - 1995pkt
2. Jakub Pankowski - 1910pkt
3. Kacper Malinowski - 1570pkt

Rewanż już wkrótce na jeziorze Niskie Brodno, są to zawody z okazji M.D.Dziecka,  dzieci będą mogli sobie także  połowić. Do zobaczenia .
 
 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej