' Majówka z wędką'- dla dzieci -Brodnica 02.05.15

/ 14 zdjęć


Jeśli nasze - twoje pociechy nudzą się w domu podczas długiego majowego weekendu majowego lub jeśli planujesz po prostu oderwać je od codziennych rutynowych zajęć, warto iść z nimi na zawody wędkarskie, które dnia 2 maja 2015r na stawie przy ulicy Ceglanej zorganizował Zarząd Koła ,,Miejskiego” w Brodnicy pod kierownictwem Kapitana Sportowego Koła kol. Rafała Dombrowicza. Zawodnicy oklaskami powitali Prezesa Koła kol. Lecha Sadowskiego i Przewodniczącego Rady Prezesów kol. Jerzego Fijołka. Sędzią Głównym tych zawodów był kol. Edmund Łobodziński.
W tym roku impreza Dla dzieci zaczęła się od zawodów wędkarskich przy ulicy Ceglanej.
Każdego roku władze Koła starają się przygotować nowe i bardzo interesujące atrakcje.
W zawodach udział wzięło 30 dzieci, w tym dziewczynki.. Pogoda tego dnia była w miarę dobra, słońce towarzyszyło dzieciom niemal przez cały czas połowów. Na dobry początek dzieci otrzymały batoniki oraz napoje. Wszystko to w ramach wielkich zmagań z wędką nad wodą.
Dzieci łowiły przez 3 godziny, w tym czasie ich zdobyczami padały głównie płotki, leszczyki, wzdręgi. Pomocni okazali się rodzice, dziadkowie, uczestników zawodów, którzy bacznie obserwowali zmagania swoich pociech - interweniowali w momencie gdy np. zaistniała taka potrzeba. Zbiornikiem tym opiekuje się Koło „Miejskie” PZW Brodnica, do którego po zważeniu wszystkie rybki w stanie żywym zostały wpuszczone do wody. Dzieci startowali w trzech kategoriach wiekowych – do 8 lat, 8 – 12 lat, 12 – 16 lat.
Wyniki:
lat – 8
1. Marta Słomińska – 885 pkt
2. Jakub Żulewski – 445 pkt
3. Zofia Wysocka – 430 pkt
lat – 8 – 12
1. Cezary Blandziński – 1200 pkt
2. Mateusz Brzeziński – 975 pkt
3. CezaryvSadowski – 245 pkt
lat 12 – 16
1. Dominik Bogacki – 1175 pkt
2. Kamil Malinowski – 445 pkt
3. Jakub Śliwiński – 420 pkt
Rewanż dnia 30 maja 2015r na jeziorze Niskie Brodno, Gdzie także dzieci będą mogli sobie połowić. Zwycięzcy otrzymali Puchary, dyplomy oraz upominki. Do zobaczenia nad wodą.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

' Majówka z wędką'- dla dzieci -Brodnica 02.05.15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł