Majówkowy karp

/ 2 komentarzy

Trzeci maja postanowiłem spędzić nad swoimi ulubionymi gliniankami po kilkudniowej i bezowocnej zasiadce na wielkiej żwirowni miała to być miła odmiana dla umysłu spragnionego ryb. Tego dnia pogoda była raczej deszczowa z nikłymi przebłyskami słońca więc postanowiłem łowić karpiki z suchej i bezpiecznej kabiny mojej wysłużonej już co nieco Skody Felicji w wersji kombi. Z racji porannych i popołudniowych wizyt w szpitalu na kroplówkę z kochaną córką, czasu na wędkowanie miałem niewiele i na łowisko przybyłem o bardzo późnej porze bo w okolicy godziny 13 mając czas do 18.

Tak krótki okres czasowy nie pozwolił na klasyczną zasiadkę a pogoda nie nakłaniała do metody na chodzonego więc wybrałem najmniejszą z glinianek gdzie w pobliżu stromego brzegu w okolicy zatopionego drzewa widziałem oznaki żerowania karpi.

Nie tracąc już więcej czasu na przemyślenia wyjąłem swojego tripoda firmy TREND z zamontowanymi sygnalizatorami w wersji eko które pomijając fakt że kosztowały po 20 zł za sztukę na allegro służą mi wiernie już 3 sezon co dziwne ciągle na tych samych bateriach.

Na obu moich Jaxonach Cantara 3.90 3,5lbs miałem klasyczny zestaw samo-zacinający z 70g ciężarkami. Przypony wykonane na żyłce 0.19 Super Cup marki Robinson z hakami 6 firmy Kamatsu.

Na przynętę użyłem kulek waniliowych 18mm firmy Venire a do nęcenia tych że samych kulek w siatce PVA marki Jaxon.

Zestawy posłałem w zaobserwowane wcześniej miejsce i okazało się że nie musiałem czekać długo na branie bo miałem je po około 30 minutach.

Po błyskawicznej walce wylądowałem niewielkiego lecz ślicznego karpika który po szybkiej sesji wrócił do wody.

Miałem jeszcze jedno branie w okolicy godziny 17 lecz rybka weszła w powalone drzewo i zerwała cienki przypon.

Po tym fakcie jako że czas nie pozwalał na dłuższe cieszenie się rybami musiałem wracać do domu, posłałem więc tęskne spojrzenie ku wodzie spakowałem sprzęt i wyruszyłem w wiadomym kierunku.

 


4.3
Oceń
(19 głosów)

 

Majówkowy karp - opinie i komentarze

KkLukiKkLuki
0
Dobrze że już do wiosny coraz bliżej :) Pozdrawiam . (2014-01-21 20:12)
barteks1999barteks1999
0
Ładny blog z checia poczytam wiecec porad,sprzetu pokazuj foty itp. :) Pozdrawiam i połamania kija tylko nie z nerwów =D (2014-08-10 19:49)

skomentuj ten artykuł