Mała Czapa VI - 07.05.2017 Batorówka.

/ 42 zdjęć


Szósta odsłona Małej Czapy za Nami.

Zaraz po piątej (19.03.)która to bardzo sprawnie przebiegła ,zarezerwowałem łowisko u Pani Renaty na 07.05. z lekka łamiąc spontaniczny charakter tych zawodów.

Tym razem o przymrozki się nie obawiałem ,ale kapryśna wiosna oszczędziła Nas tylko na tyle ,że nie padało.Cały dzień był pochmurny z lekkim wiatrem.

Na zbiórce stanął "komplecik" 30 zawodników.Odprawę zaczęliśmy od wręczenia plakatu z podziękowaniem za dotychczasową współpracę Pani Renacie i Zbigniewowi Bator .Od 2015r (cztery tury) choć raz ,odwiedziło Batorówkę na Małej Czapie 53 osoby.

 

 

Następnie przedstawiłem regulamin który jest wyjątkowo otwarty na "nowych graczy". Mam na myśli punkty dopuszczające wszelkie odmiany gruntowe i spławikowe oraz dowolność przynęt i zanęt.Dzięki temu  możemy porównać skuteczność wyczynowych standardów (glina ,jokers,ochotka) po metody angielskie pellet wagler i method feeder.Mimo to w 99% stosowany był method feeder ,natomiast używanie "ochotkowatych" przy rybach w łowisku, powyżej 10kg wyklucza jak by sama taktyka .

O tym ,że"komercja" nie jest "łatwa" potwierdziła również ta impreza ,gdzie w najlepszym wypadku osoby uważane za faworytów wygrały mniej rybne sektory,a rekordzista Batorówki Marcin Smulik (42.200/6h) zrobił zaledwie trójkę sektorową.

Przechodzimy do wyników.

Najlepiej z wszystkich połowił Emil Kośiński 22.460 kg (F),Drugie miejsce zajęła gwiazdeczka z koła Kleń Anna Dębińska ,zwyciężczyni sektora D i zarazem drugi wynik wagowy 15.550kg.

Muszę się przyznać ,że dla jedynej kobiety wśród Nas, przygotowałem jako nagrodę pocieszenia ,szampana.Teraz czuje się niezręcznie ,bo w stu procentach go sobie wypracowała,a miała w sektorze takie wygi jak Michał Jaworski czy Krzysztof Piłat.

Trzecie miejsce zajął również debiutant w MC , Mariusz Grys 15.430 kg(E). Za raz za podium wylądował Mariusz Milczarek 10.460 kg (C)Piąte miejsce Partyka Dominik 10.340 kg.(B). Szóste miejsce w generalce zajął najlepszy w najtrudniejszym (taka krąży plotka o pomoście) sektorze, Tomasz Baranowski 9.800kg (A)

Sobie na pociechę, nie szampana ,a fakt taki biorę ,że jeszcze będą następne "czapy" .Dziękuje uczestnikom za sportową postawę ,gospodarzom za gościnę i do następnego razu .


Link do pełnych wyników

Pozdrawiam

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Mała Czapa VI - 07.05.2017 Batorówka. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł