Mistrz Koła w Spławiku roku 2016 wyłoniony

/ 1 komentarzy / 4 zdjęćMistrz Koła w Spławiku roku 2016 wyłoniony!!!Zawody kończące zmagania w dwuboju spławikowym o Mistrzostwo Koła na rok 2016 za nami. Pogoda dopisała witając uczestników zawodów ciepłymi promieniami słońca od samego rana oferując również kawę, herbatę i niezłe ciacho;) Frekwencja zawodnicza Koła w dalszym ciągu dopisywała na wysokim poziomie i w rywalizacji o Miano Mistrza stanęło do walki 38 seniorów, 9 juniorów i 2 kobiety. Tradycyjnie zabezpieczeniem miejsca przeprowadzenia zawodów oraz przygotowaniem zajął się Zarząd Koła. 

Zawody otworzył Prezes Koła kol. Zbigniew witając wszystkich przybyłych, oraz określając obowiązujące zasady i sposób przeprowadzenia zawodów oraz omawiając zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Organizacją przebiegu losowania stanowisk zajął się sędzia sekretarz kol. Mieczysław, a nad właściwym przebiegiem czuwał kol. Stefan, jako główny sędzia zawodów. Po losowaniu by nie tracić czasu zawodnicy rozeszli się po stanowiskach. Dominującą rybą tym razem była płoć, leszcz, okonie i okonki a także karpie. Z racji, iż były to drugie zawody w tej rywalizacji chętnych do sięgnięcia o tytuł Mistrza było kilku wytrawnych zawodników z profesjonalnym sprzętem i bojowym nastawieniem. Duży wpływ na wyniki mogło mieć wylosowane stanowisko. Efektem starań i sportowego podejścia były okazy wyciągane z wody zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym a przykładem może być m.in. Krystian, który okazami leszczy osiągnął swój rekord wynikiem 7960 pkt. Ale nie tylko Krystian mógł pochwalić się okazami, co można zobaczyć na zdjęciach z zawodów. Walka była zacięta i trwała do samego końca, nikt nie odpuszczał.

Dzięki staraniom organizatorów zawodnicy po skończonej rywalizacji mogli posilić się regeneracyjną kiełbaską z grilla, którą serwował kol. Jerzy.

W dalszej części przebiegu zawodów komisja sędziowska przystąpiła do omówienia wyników, po czym Prezes Koła mógł wręczyć nagrody. Zwycięzcy Mistrzostw zostali uhonorowani medalami za zajęte miejsca, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Natomiast wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki.

Wyniki Klasyfikacji generalnej Mistrzostw Koła na rok 2016


W kategorii Junior:

1.kol.Sebastian Szustak

2.kol.Michał Chawryło

3.kol.Eryk Marciniak


        W kategorii kobiet:

1.kol.Monika Kacprzak

2.kol.Ewa Bagińska

 

       W kategorii Senior:

1.kol.Ryszard Matyjaszczyk

2.kol.Krystian Misztal

3.kol.Marcin Szyłobryt


Zwycięzcom z odrobiną sportowej zazdrości gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy pod linkiem:  

https://drive.google.com/folderview?id=0B31YJIg23dzqb2NUSngwNWYwckU&usp=sharing

Całościowe wyniki mistrzostw pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d5Hnrc4319VdAbxpbycYZ70hQQ1gcKoWnu8M93LAoy8/edit?usp=sharing

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Mistrz Koła w Spławiku roku 2016 wyłoniony - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
0
Frekwencja super. To cieszy organizatorów. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2016-05-23 18:41)

skomentuj ten artykuł