Mandaty za śmieci

/ 11 komentarzy

Witam, uczestniczyłem w opisywanym przez Radka patrolu, przyznam szczerze że, zmieniły się diametralnie kontrole w naszym powiecie. Wędkarze z naszego powiatu w 95% dostosowali się do wymagań RAPR, a co za tym idzie PSSR, ujawnia już tylko kilka wykroczeń w miesiącu.

W rozmowach z wędkarzami w trakcie kontroli, dowiaduję się że koledzy wędkarze doceniają ciężką pracę PSSR, i widzą jakie ona przynosi wyniki! Nie ukrywam że to miło słyszeć takie słowa pochwały, są oczywiście też malkontenci, którzy twierdzą że kontroli jest za dużo? Jak zauważyliście że w naszych kontrolach bierze udział policjant, malkontenci twierdzą że to straszenie wędkarzy (a ja myślałem że od straszenia to są duchy) nie rozumiejąc celu takiego składu patrolu, sami wiecie co wyrabiają czasami ludzie nad wodą?
Poza śmieceniem i innymi wybrykami, mamy tz. bar pod chmurką, czyli pice alkoholu w miejscu zabronionym, a co za tym idzie pod jego wpływem, zaczepianie spokojnie wędkujących lub wypoczywających ludzi (w tym kobiet i dzieci), byłem nie raz świadkiem takich incydentów.

Podziwiam policjantów, obserwując ich zachowanie i postępowanie w trakcie interwencji, są spokojni ale stanowczy, nawiązują szybko dialog z ,,delikwentem” który w efekcie otrzymuje mandat, i nie ma pretensji do nikogo, tylko do siebie?

Mamy prawo do wypoczynku w czystych miejscach, w spokoju, wraz z rodziną, wiec proszę nie tolerujmy patologii nad naszymi wodami!

Z Wędkarskim pozdrowieniem.

Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego

Wiesław Rykalski

Link do art. Radka- http://www.pzw.org.pl/ssrdzierzoniow/wiadomosci/48718/60/mandaty_za_smieci

 


4.4
Oceń
(21 głosów)

 

Mandaty za śmieci - opinie i komentarze

witiakwicol1witiakwicol1
0
Witam.Popieram takie działania w obronie przyrody i nauki ,której niektórzy potrzebują bardziej niż czegokolwiek.Ja jestem za zwiększeniem ilości kontroli ponieważ to przynosi efekty i nigdy nie narzekam,nie boję się bo zawsze staram się być w porządku co do innych użytkowników danego akwenu więc kontrole w niczym nie przeszkadzają lecz przeciwnie zwiększają poczucie bezpieczeństwa.Pozdrawiam.+++++
(2011-07-05 11:42)
piotr72piotr72
0

Witam

Jak wędkarz ma czyste sumienie to nie powinien bać się żadnych kontroli.

Popieram w całej rozciągłości i oby było ich więcej.

(2011-07-05 19:51)
krzys0783krzys0783
0
Super i żeby więcej było kontroli z udziałem policjanta, i tu bym powiedział że to nie jest na straszanie wędkarzy tylko klusowników, bo niby dlaczego bać się policjianta, wystarczy trzymać sie RAPR i git. (2011-07-05 22:16)
blutublutu
0
Witam.
Popieram takie działanie. Nie tylko picie alkoholu i zaśmiecanie , ale mycie samochodów itp. Pozdrawiam.
(2011-07-06 04:02)
przem200przem200
0
Witam wszystkich popieram to zeby bylo wiecej kontroli a w szczegulnosci na wisle w okolicach Kiezmarka co tam sie dzieje to jest jakas masakra klusole wylapuja wzystko jak idzie a kontroli zadnej tam nie widac to jakies nie porozumienie. pozdrawiam (2011-07-06 10:53)
jurekjurek
0
Moje gratulacje i popieram takie działania
(2011-07-08 16:01)
malinmalin
0
Korzystając z okazji chciałem poinformować także o sukcesie strażników z Siedlec - 9 lipca br. złapali oni na Bugu 2 kłusowników - mnie i mojego kolegę. Chociaż mieliśmy karty i opłacone składki, nie wpisaliśmy faktu rozpoczęcia wędkowania (innych wykroczeń nie stwierdzono). Pan Strażnik poinformował mnie, że nie ma zamiaru słuchać wyjaśnień, nieważne, czy wędkujemy 30 min, czy cały dzień - nie ma daty jest mandat. Według Pana Strażnika mandat jest jeden - 500 zł. Pan Strażnik z przykrością jednak rzekł po namyśle, że mnie nie ukarze - nie stwierdził, abym łowił (siedziałem na brzegu i paliłem papierosa). Kolegę przejął inny Strażnik - ten nie twierdził już że jedyną karą jest mandat 500 zł.Twierdził za to, że nie będzie pouczać, bo pouczenia skończyły się w kwietniu. Kolega dostał mandat.
Jestem za częstymi, regularnymi, kontrolami - przez 3 lata nigdy (!) mnie nie kontrolowano, co budzi wątpliwość co do skuteczności straży. Jednak podejście "przybyłem, aby cie ukarać, mam blok mandatów i gaz łzawiący", jest porażką idei kontroli - to nie jest prewencja, to wlepianie mandatów. Na podobnej zasadzie działały gminne fotoradary w krzakach. JESZCZE RAZ SERDECZNE GRATULACJE.
PS
Poza wpisem daty i miejsca w rejestrze tego - i następnego - dnia nic już tam nie napisaliśmy, złowione ryby trafiały do wody...
(2011-07-10 23:42)
maciek34maciek34
0
Witam,według mnie powinny być częstsze kontrole.Szczegulnie na zbiorniku w Łagiewnikach,co tam sie dzieje to masakra.Jest zakaz pływania a ludzie pływają bez zawahania.Kilka dni temu polowałem na ładne sczupaka który żerował w okolicy trzcin,gdyż tu nagle ujrzałem jak 2 ludzi podpływa w moje okolice na pontonie i skaczą na główkę do wody.Az się we mnie krew zagotowała.Więc według mnie kontrole powinny być tam 1-2 razy dziennie.Pozdrowienia i połamania!!
(2011-07-20 16:43)
krystynakrystyna
0
są akweny które podlegają pod lasy państwowe  moim zdaniem straż leśna też powinna kontrolować  łowiska i karać za zaśmiecanie.  i za kłusownictwo.      Pozdrawiam
(2011-07-27 20:06)
troctroc
0
Zgodnie z maksymą ,,najwyższą formą zaufania jest nadzór i kontrola,, jestem za częstymi kontrolami- Polak jest przekorny jak nie czuje bata nad plecami......
(2011-08-09 22:25)
u?ytkownik61658u?ytkownik61658
0
Również popierak Kolegę i życzę wielu  sukcesów  w ochronie dobra wspólnego (2011-08-20 12:39)

skomentuj ten artykuł